روزنامه کثیرالانتشار سراسری صبح ایران
به دو زبان ترکی و فارسی

۱۳۹۹/۰۹/۰۷
روزنامه ساقی آذربایجان
تبلیغات
آمار بازدید
  • 0
  • 903
  • 969
  • 1,385,179
احیا و حفظ محیط زیست با شعار محقق نمی شود

مدیر عامل سازمان منطقه آزاد ارس در ششمین شورای راهبردی محیط زیست و توسعه پایدار مناطق آزاد گفت: احیاءو حفظ محیط زیست نیازمند اقدام و عمل مجدانه بوده و با شعار محقق نمی شود.
محسن خادم عرب باغی در حضور معاون فرهنگی اجتماعی و گردشگری دبیرخانه شورای عالی مناطق آزاد و ویژه اقتصادی و جمع مسئولین محیط زیست مناطق آزاد گفت: محیط زیست نعمت و موهبت آفریدگار برای بشر بوده و باید به شیوه صحیح و با جدیت حفاظت شده و مناطق آسیب دیده احیاء شوند.
وی افزود: مناطق آزاد باید الگوی زیست محیطی سرزمین اصلی باشند و در این راستا اقدامات لازم برای جلوگیری از بروز خطر و آسیب به حیات موجودات زنده طبیعت و کاشت هزاران راس نهال در مناطق مختلف و از جمله در محوطه سایت اداری سازمان منطقه آزاد ارس اجرا شده و ادامه دارد.
عرب باغی گفت: برنامه ریزی های شهری و راه اندازی صنایع در مناطق آزاد باید بر اساس استانداردهای زیست محیطی بوده و بدون آلایندگی منجربه رونق و توسعه اقتصادی شود و در زمینه این مهم اصلاح های لازم برای راه اندازی صنایع مختلف در ارس انجام شد.
وی اظهار داشت: طبق قانون قرار است ایده های نو در مناطق آزاد تجربه شده و به سرزمین اصلی نشر پیدا کند و با توجه به اینکه محیط زیست و مشکلات و معضلات عدیده که در این زمینه گریبان گیر جهان و کشور ما شده است، رعایت استانداردها و اصول زیست محیطی در مناطق آزاد و دستیابی به اهداف ایده آل می تواند الگوی مناسبی برای کل کشور باشد.
وی در پایان بهبود روابط مناطق آزاد با سازمان محیط زیست را مورد تاکید قرار داد و گفت: انعقاد تفاهم نامه همکاری بین دبیرخانه شورای عالی مناطق آزاد و ویژه اقتصادی کشور با سازمان محیط زیست موجب بهبود روابط بین مناطق آزاد با این سازمان شده است.

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
باخبر شدن از
سامانه پیامکی
اشتراک روزنامه

عزیزان علاقه مند به دریافت مرتب روزنامه ساقی آذربایجان از طریق پست می توانند با دفتر روزنامه تماس حاصل نموده و یا به سامانه پیام کوتاه روزنامه پیامک بفرستند.

اشتراک یکساله: 340 هزار تومان

اشتراک شش ماهه: 170 هزار تومان

ضمنا هزینه بسته بندی و ارسال از طریق پست بر عهده روزنامه می باشد.

درخواست اشتراک آنلاین

اشتراک پیامک

برای عضویت در خبرنامه پیامکی، اطلاعات خود را وارد کنید

اشتراک ایمیلی

نظرسنجی

وب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟

نمایش نتایج

Loading ... Loading ...
آذربایجانین گوزه للیک لری
پیگیری وعده مسئولان
  • از مسئولین محترم استان که وعده های آنان در این ستون پیگیری گردیده خواهشمند است توضیحات خود را در خصوص علل عدم تحقق وعده های داده شده جهت اطلاع شهروندان محترم و تنویر افکار عمومی به دفتر روزنامه ساقی ارسال فرمایند.

تصویر روز