اخباربین الملل

بازداشت ۳ نفر در روسیه به اتهام ساخت بمب

پلیس امنیت روسیه سه مسافر مترو در مسکو را بازداشت کرد.
از ماسکوسکی کامسامولسک، این سه نفر توسط دستگاه‌های حساس به ذرات مواد منفجره در ایستگاه مترو شناسایی و بازداشت شده‌اند.
پلیس امنیت روسیه اعلام کرد، افراد بازداشت شده اتباع قرقیزستان و قزاقستان هستند که در دست و لباس‌های آنها ذرات نیترو گلیسیرین و تتریل که در ساخت بمب استفاده می‌شود، وجود داشته است.
هفته گذشته بر اثر انفجار بمب در متروی سن پترزبورگ، ۱۴ نفر جان خود را از دست دادند و بیش از ۵۰ نفر مجروح شدند. عامل این انفجار هم جوانی از اتباع کشورهای آسیای میانه بود که پاسپورت روسیه را نیز داشت.

سرقت پلاک خودروی دیپلماتیک ایران در روسیه

افرادی ناشناس پلاک خودروی دیپلماتیک کنسولگری ایران را ربودند.
پایگاه اطلاع رسانی پرو کازان ادعا کرد که این حادثه در پارکینگ رستورانی در خیابان گواردیسکایای این شهر روی داده که چند نفر فرد ناشناس پلاک خودروی فولکس واگن متعلق به سرکنسولگری ایران در تاتارستان را ربودند.
پلیس روسیه تحقیقاتی را در خصوص علت این حادثه آغاز کرده است.

دستگیری ربایندگان شهروند ایرانی

پلیس آگاهی وزارت کشور روسیه و نیروهای امنیتی این کشور با حمایت نیروهای گارد ملی، اعضای گروه جنایتکار سازماندهی شده مظنون به آدم‌ربایی و اخاذی را در مسکو دستگیر کردند.در ماه دسامبر سال ۲۰۱۶ این گروه با تهدید اسلحه، یک تاجر ایرانی را در مسکو ربودند.
آدم ربایان این شهروند ایرانی را در مکانی حبس کرده و جهت آزادی وی خواستار ۱۰ میلیون روبل شدند.
پس از چند روز این فرد ایرانی موفق به فرار از دست آدم ربایان شد. در روند اقدامات عملیاتی و جستجویی پلیس روسیه ، نیروهای امنیتی این کشور موفق شدند افراد مظنون را دستگیر کنند.
متهمان سه نفر از شهروند آسیای میانه هستند که یکی از آنها سابقه محکومیت کیفری دارد.
در پی این عملیات سفارش دهنده این عمل جنایتکارانه و بقیه اعضای گروه آدم ربایی نیز دستگیر شدند، اکنون پرونده جنایی برای هشت نفر در دادگاه روسیه گشوده شده است و تحقیقات تکمیلی در این خصوص ادامه دارد.

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
باخبر شدن از