روزنامه کثیرالانتشار سراسری صبح ایران
به دو زبان ترکی و فارسی

۱۳۹۹/۰۷/۰۵
روزنامه ساقی آذربایجان
تبلیغات
آمار بازدید
  • 0
  • 750
  • 761
  • 1,333,451
اخبار ایران زمین

 اشتغال اولویت اول دولت دوازدهم

معاون حقوقی رئیس جمهوری با بیان این که اشتغال اولویت اول دولت دوازدهم است، گفت: برای همین بسیاری از مشوق های کارفرمایی پیش بینی شده و طبیعی است که اجرایی شدن این برنامه ها نیازمند قانونگذاری و سیاست گذاری در معاونت حقوقی است.
لعیا جنیدی دراولین جلسه دولت دوازدهم افزود: معاونت حقوقی رئیس جمهوری تلاش می کند برای ایجاد اشتغال بیشترین همکاری را با دستگاه های اجرایی به ویژه وزارت کار درحد مقدورات خود داشته باشد.
وی درمورد وظایف جاری معاونت حقوقی رئیس جمهوری گفت: در این معاونت تلاش خواهیم کرد تا تمام ابزارها و راهکارهای قانونی را برای اجرای برنامه های دولت فراهم کنیم.
جنیدی ادامه داد: ما تکلیف داریم منابع آب و خاک کشور را حفظ کنیم.
معاون حقوقی رئیس جمهوری با اشاره به کارهایی که برای حفظ محیط زیست می توان انجام داد، گفت: برخی از کارها ایجابی است که باید برای آن تامین مالی انجام شود، مثلا برای احیای دریاچه ارومیه که درحال ازبین رفتن است و یک سری کارها که سلبی است و برای جلوگیری از کارهایی است که باعث تخریب محیط زیست می شود.

آذری جهرمی: نظام تعرفه های موبایل بزودی اصلاح می شود

وزیرارتباطات وفناوری اطلاعات گفت: مهم ترین برنامه ما درروزهای ابتدایی کار اصلاح نظام تعرفه و اصلاح مدل کسب و کاراست.
محمدجواد آذری جهرمی درحاشیه نخستین جلسه هیات دولت با اشاره به اینکه بحث سرعت اینترنت خانگی وموبایل یکی ازبحث های روز است، افزود: برای اصلاح سرعت اینترنت درکشور شرکت های اینترنتی با موانعی روبه رو هستند که مهم ترین آنها نصب دکل وسایت های این شرکت ها درمکان های مناسب است تا بتوانند پوشش مناسبی داشته باشند.
وی اظهارکرد: به واقع برای افزایش سرعت اینترنت در کشور باید بدانیم مبانی طراحی سلولی شرکت های موبایل و اینترنت چگونه باید باشد و چه مشکلاتی دارند.
وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات ادامه داد: به طورحتم با رفع این موانع موضوع توسعه دراین حوزه نیز بدست خواهد آمد.
آذری جهرمی مشکل دوم دربحث توسعه اینترنت درشهرها مساله فیبر نوری عنوان کرد و افزود: متاسفانه فیبر نوری درحوزه شهری به قدرکافی وجود ندارد و وضعیت مناسب نیست از این رو با مجموعه شهرداری های باید درباره استقرار دکل ها و رفع تزاحم مردم جلساتی را برگزار تا بتوانیم دراین مورد به توسعه مورد نظر دست پیدا کنیم.
وی با اشاره به اینکه مشکل اینترنت خانگی وجود سیم های مسی است، ادامه داد: هم اکنون ۳۰ درصد خطوط اینترنت زیر دو مگ و ظرفیت لازم و کشش لازم برای توسعه را ندارد که امیدوایم با فراهم شدن بهره مندی استفاده از فیبر نوری در هشت کلان شهر کشور این مشکل نیز مرتفع شود.
به گفته وی پروژه فیبر نوری ظرف یک سال و نیم آینده درهشت کلانشهر کشور تکمیل و راه اندازی خواهد شد.
وی بهبود زیرساخت های اشتغال را دیگر برنامه مهم خود عنوان کرد و ادامه داد: امیدواریم با تعامل با دیگر دستگاه های اجرایی در زمینه زیر ساخت های اشتغال گام های مهمی برداریم.
وزیرارتباطات و فناوری اطلاعات کاهش قیمت ها در زیر مجموعه های این وزارتخانه را گام بعدی اقداماتش در این وزارتخانه خواند و تصریح کرد: کاهش قیمت ها را دردستور کار داریم و همانطور که کیفیت را باحذف واسطه ها درمسیریابی اینترنت افزایش دادیم و در ادامه قیمت ها را نیزاصلاح خواهیم کرد.
وی در پاسخ به سئوالی درباره شایعه ایجاد محدودیت شبکه های مجازی عنوان کرد: هیچ مجموعه ای در نظام اعتقاد به محدودیت ندارد این دکترین رهبری نظام است البته هیچ کسی هم اعتقاد به بی بند وباری ندارد.

مجلس با تعامل حداکثری کار خود را انجام داد

نایب رئیس فراکسیون امید مجلس گفت: مردم و نمایندگان مجلس به وظیفه خود عمل کردند و اکنون نوبت وزرا است که براساس خط مشی‌ها و وعده‌های رئیس جمهور، به مطالبات مردم پاسخ دهند.
محمدرضا تابش با تبریک َبه وزرای منتخب گفت: رای قاطع نمایندگان مجلس شورای اسلامی به وزرای پیشنهادی حاکی از اعتماد به مجموعه کابینه دوازدهم است که در موقعیت خطیر فعلی، در مسند مسئولیت وزارت قرار می‌گیرند.
وی ادامه داد: اکنون انتظار و خواست ملت شریف ایران که در نظر و آرای چشمگیرشان به آقای روحانی تجلی یافت فراروی وزرا و مدیران دولت جدید است تا با تلاش، برنامه‌ریزی، پاکدستی و استفاده از دستاوردها و تجارب گذشته و انتخاب مشاورانی متخصص و متعهد، بر مشکلات و چالش های کشور فائق آیند.
تابش با تشکر از نمایندگان و تبریک کسب رای اعتماد به وزرا تصریح کرد: مجلس کار خویش را با تعامل حداکثری به پایان رساند و انتظار داریم دولت نیز جواب این اعتماد را با خدمت صادقانه به مردم و تلاش برای اعتلای کشور بدهد.

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
باخبر شدن از
سامانه پیامکی
اشتراک روزنامه

عزیزان علاقه مند به دریافت مرتب روزنامه ساقی آذربایجان از طریق پست می توانند با دفتر روزنامه تماس حاصل نموده و یا به سامانه پیام کوتاه روزنامه پیامک بفرستند.

اشتراک یکساله: 340 هزار تومان

اشتراک شش ماهه: 170 هزار تومان

ضمنا هزینه بسته بندی و ارسال از طریق پست بر عهده روزنامه می باشد.

درخواست اشتراک آنلاین

اشتراک پیامک

برای عضویت در خبرنامه پیامکی، اطلاعات خود را وارد کنید

اشتراک ایمیلی

نظرسنجی

وب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟

نمایش نتایج

Loading ... Loading ...
آذربایجانین گوزه للیک لری
پیگیری وعده مسئولان
  • از مسئولین محترم استان که وعده های آنان در این ستون پیگیری گردیده خواهشمند است توضیحات خود را در خصوص علل عدم تحقق وعده های داده شده جهت اطلاع شهروندان محترم و تنویر افکار عمومی به دفتر روزنامه ساقی ارسال فرمایند.

تصویر روز