اخبار بین الملل

داعش با دختران نازیبا چه کار می کند؟

دختر ایزدی عراقی از رفتار متفاوت ترویست های داعش با زنان و دختران اسیر بر حسب میزان زیباییشان پرده برداشت.
یک دختر ایزدی در گفت وگو با شبکه تلویزیونی العربیه فاش کرد که وقتی همراه خواهرش اسیر تروریست های داعش شده اند، خواهرش را که زیباتر از وی است به شهر رقه، پایگاه اصلی داعش در سوریه فرستاده اند.
او می‌گوید: تروریست ها او را به منزلی در موصل فرستادند زیرا سرکرده‌های داعش او را نازیبا توصیف می کردند و این منزل چند طبقه مملو از زنان اسیر بود.
این دختر ایزدی عراقی فاش کرد که سران داعش به برخی از دختران اسیر فرمان می دادند که لباس های کوتاه بپوشند و همین مساله باعث شد که یکی از این دختران از ترس مورد تعرض واقع شدن، در حمام دست به خودکشی بزند.

 لزوم تعامل پلیس و رسانه ملی

معاون اجتماعی ناجا در جمع مدیران شبکه‌های خبر صدا و سیما ضمن تشکر از همراهی و مساعی عزیزان؛ بر ضرورت ارائه تصویری دلپذیر و چهره‌ای خواستنی و شخصیتی مقبول و هویتی مقتدر از پلیس تأکید کرد.
سردار “سعید منتظرالمهدی” معاون اجتماعی ناجا با مدیران حوزه خبر صدا و سیما نشستی را در خصوص تعامل پلیس با رسانه ملی برگزار کرد.
در این جلسه که بر تعامل هرچه بیشتر در مقوله های مختلف بین طرفین تبادل نظر صورت گرفت سخنگوی ناجا از همراهی و مساعی رسانه ملی با پلیس تقدیرکرد و افزود: رسانه ملی با توجه به گستردگی مخاطبان، ضرورت دارد از پلیس تصویری دلپذیر ارائه دهد.
وی همچنین بر این امر تأکید کرد که در تولیدات رسانه ای بایستی از پلیس چهره ای خواستنی و شخصیتی مقبول به نمایش درآید و هویتی مقتدر از آن به مردم و مخاطبان القاء شود.
سردار منتظرالمهدی در پایان گفت: با تعامل پلیس و رسانه ملی امید است بتوانیم هر چه بیشتر به سوی اهداف جامعه محوری مدنظر فرمانده ناجا و برقراری ارتباط بیشتر با مردم عزیز گام برداریم.

بازگشت قانون به فضای اقتصادی کشور

وزیر اقتصاد و دارایی گفت: تلاش‌های دولت برای توسعه اشتغال، جذب سرمایه‌گذاری خارجی ، خصوصی‌سازی و تعیین نقش نظام بانکی قابل اهمیت است.
مسعود کرباسیان در بیست و هشتمین همایش بین‌المللی بانکداری اسلامی با بیان این که مردانی در کشور ما خون دادند که امروز شاهد آرامش باشیم، گفت: از اعتماد رئیس‌جمهور و مجلس شورای اسلامی تشکر می‌کنم که به من اعتماد کردند و رای دادند سعی خواهم کرد جواب این اعتماد رابه خوبی بدهم.
وی ادامه داد: محور این همایش حمایت از تولید و اشتغال است که رهبری در بیانات خود فرمودند و رئیس‌جمهور نیز در ابتدای دولت در دولت یازدهم و ابتدای دولت دوزادهم تاکید کردند.
وزیر اقتصاد و دارایی با بیان این که حسب بررسی روند تغییرات اقتصادی که انجام شده خوشبختانه تراز کارهای دولت مثبت بوده است، عنوان کرد: اقتصاد کلان رشد مثبت داشته است، در فضای کسب و کار بهبود نسبی حاصل شده و شاهد ثبات‌سازی اقتصاد کلان هستیم. قانون به فضای اقتصادی کشور بازگشته است، رشد اقتصادی مثب و سود بین بانکی کاهش پیدا کرده است. سود پولی انضباط پیدا کرده، نوسانات بازار و تراز تجاری مثبت شده است و از همه مهم‌تراقتصاد مردمی شده‌است.
کرباسیان در ادامه به فعالیت تیم اقتصادی دولت اشاره و اظهار داشت: تلاش‌های دولت برای توسعه اشتغال، جذب سرمایه‌گذاری خارجی ، خصوصی‌سازی و تعیین نقش نظام بانکی قابل اهمیت است.وزیر اقتصاد تاکید کرد: دولت در تامین مالی واحدهای اقتصادی فعال است و هرگونه عدم کارایی بر بازدهی نهایی بخش‌های مختلف اثرگذار است.

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
باخبر شدن از