روزنامه کثیرالانتشار سراسری صبح ایران
به دو زبان ترکی و فارسی

۱۳۹۷/۱۱/۰۳
روزنامه ساقی آذربایجان
اخبار شهرستان

مرگ ۲۰۰۰ مرغ به علت قطع برق در آذربایجان غربی

قطع یک ساعتی برق منجر به تلف شدن حدود ۲ هزار قطعه مرغ در شهرستان شوط شد.
رئیس اداره دامپزشکی شهرستان شوط با ابراز خبری مبنی بر تلف شدن تعداد حدود ۲۰۰۰ مرغ در یکی از مرغداری های این شهرستان گفت: این تعداد مرغ بر اثر گرمای موجود و عدم کار کردن تهویه های مرغداری تلف شدند .
سالار فتح اله زاده در ادامه با تکذیب آمار تعداد مرغهای تلف شده در شبکه های اجتماعی اعلام کرد: بعضی کانالهای تلگرمی این تعداد را بسیار بیشتر اعلام کردند.
وی با اشاره به این که تمامی مرغداری های سطح شهرستان بیمه هستند تاکید کرد: قطعا بیمه خسارات وارده را جبران خواهد کرد و جای هیچ گونه نگرانی نیست.
رئیس اداره برق شهرستان شوط نیز در این بحث در گفتگو با ایسنا با اشاره به عدم استفاده صاحب مرغداری از سیستم برق اضطراری گفت: هر واحد مرغداری باید مجهز به موتور برقی قوی برای مواقع ضروری باشد.
عیسی رجب زاده با تاکید براین که همکاران این اداره برای تعویض فیوز برق خراب شده به محل اعزام شدند و بعد از مطلع کردن صاحب مرغداری فعالیت تعویض فیوز را آغاز کردند گفت: به دلیل زمان بر بودن این تعویض، گرمای موجود و عدم کار کردن تهویه ها زمینه ساز تلف شدن مرغها گردید .
وی با ابراز این مطلب افزود: دلیل نبود موتور برقی سبب ساز این قضیه شده است چون در صورت وجود این سیستم برقی تهویه ها از آن منبع تغذیه خواهد کرد.
رئیس اداره برق افزود: برای تمامی واحد های مرغداری الزامی میباشد که موتور برقی برای مواقع ضروری تهیه نمایند.

تولید روزانه ۳۲ تن زباله در عجب شیر

معاون فرماندار عجب شیر از تولید روزانه ۳۲ تن زباله در این شهرستان خبر داد و گفت: دفع نامناسب این زباله مشکلات زیست محیطی بسیاری ایجاد کرده و بهداشت محیط را نیز تهدید می کند.
رضا رحمت اللهی در کارگروه پسماند این شهرستان با بیان اینکه محل دفن زباله عجب شیر به زودی تعیین تکلیف می ‌شود افزود: تکنیک زباله از مبدأ در حوزه‌ های شهری و روستایی شهرستان تا رسیدن به وضعیت مطلوب فاصله بسیاری داشته و نحوه جمع آوری آن نیز نامطلوب است و نیاز به فرهنگ سازی دارد.

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
باخبر شدن از
سامانه پیامکی
اشتراک روزنامه

عزیزان علاقه مند به دریافت مرتب روزنامه ساقی آذربایجان از طریق پست می توانند با دفتر روزنامه تماس حاصل نموده و یا به سامانه پیام کوتاه روزنامه پیامک بفرستند.

اشتراک یکساله: 340 هزار تومان

اشتراک شش ماهه: 170 هزار تومان

ضمنا هزینه بسته بندی و ارسال از طریق پست بر عهده روزنامه می باشد.

درخواست اشتراک آنلاین

اشتراک پیامک

برای عضویت در خبرنامه پیامکی، اطلاعات خود را وارد کنید

اشتراک ایمیلی

نظرسنجی

وب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟

نمایش نتایج

Loading ... Loading ...
آذربایجانین گوزه للیک لری
پیگیری وعده مسئولان
  • از مسئولین محترم استان که وعده های آنان در این ستون پیگیری گردیده خواهشمند است توضیحات خود را در خصوص علل عدم تحقق وعده های داده شده جهت اطلاع شهروندان محترم و تنویر افکار عمومی به دفتر روزنامه ساقی ارسال فرمایند.

تصویر روز