روزنامه کثیرالانتشار سراسری صبح ایران
به دو زبان ترکی و فارسی

۱۳۹۷/۱۱/۰۳
روزنامه ساقی آذربایجان
اخبار شهرستان

رانش زمین در خمارلو

فرماندار خداآفرین با اعلام خبر رانش زمین در محدوده شرقی ورودی شهر خمارلو گفت: بر اساس تصمیم کارگروه مدیریت مخاطرات طبیعی استان آذربایجان شرقی منزل مسکونی ۴۱خانوار و واحدهای تجاری این محدوده که در معرض تهدید و آسیب قرار داشتند تخلیه شده است.
امین امینیان در گفت وگویی با بیان اینکه سابقه رانش زمین در این محدوده از شهر خمارلو وجود دارد، گفت: به منظور مدیریت اصولی موضوع و تصمیم گیری بهتر در این راستا، موقعیت زمین و کیفیت خاک این منطقه از سوی پژوهشکده سوانح طبیعی تهران مطالعه خواهد شد.
وی با اعلام اینکه در این رانش به کسی آسیب وارد نشده است، اظهارکرد : اقدام لازم در محل و با تصمیم مدیریت بحران استان انجام شده و در چند روز آینده نیز گروهی از کارشناسان پژوهشکده سوانح طبیعی تهران برای مطالعه خاک این منطقه در شهرستان حضور می یابند.
رییس مدیریت بحران خداآفرین در خصوص اسکان موقت این خانوارها گفت: با هماهنگی لازم ۴۱خانوار در معرض تهدید رانش زمین در خانه معلم و مدارس آموزش و پرورش این شهرستان اسکان داده شده اند.

لزوم رفع مشکلات مردم با اجرای سیاست های دولت ازسوی دستگاه های اجرایی

معاون استاندار و فرماندار شهرستان ویژه مراغه با تاکید بر لزوم توجه به دغدغه ها و مشکلات مردم گفت: رفع مشکلات مردم با اجرای سیاست ها و برنامه های دولت از سوی دستگاه های خدمات رسان ضروری است.
ظفر محمدی در جلسه شورای اداری مراغه افزود: مسئولان و مدیران دستگاه های خدمات رسان و اجرایی باید فارغ از جناح بندی ها و اختلاف سلایق در مسیر پیشبرد اهداف و چشم اندازهای توسعه کشور تلاش کنند.
وی ادامه داد: تمامی نهادها و دستگاه ها مکلف هستند در راستای ارائه خدمات مناسب و نیز رفع مشکلات مردم به ویژه در حوزه تولید و اشتغال و نیز بخش بهداشت و درمان اهتمام بیشتری داشته باشند.
وی اضافه کرد: در این راستا، بانک ها و دستگاه های اجرایی برای تحقق سیاست های کلان اقتصاد مقاومتی در جهت توسعه اقتصادی و رونق تولید در واحدهای تولیدی و صنعتی تازه تاسیس یا راکد ، در رفع موانع موجود تلاش کنند.
محمدی با تاکید بر لزوم همگرایی و تعامل بین ادارات و دستگاه های این شهرستان گفت: نباید برخی مسائل و شرایط خاص مانع رفع مشکلات جامعه شود بلکه باید با تلاش و همکاری، این مشکلات رفع شود.
وی با اشاره به مشکلات موجود در بخش بهداشت و درمان از جمله ظرفیت پایین بیمارستان ها و مراکز درمانی این شهرستان افزود: در معرض خطر بودن جان و بهداشت مردم به دلیل کمبود امکانات به هیچ عنوان قابل قبول نیست.
وی ادامه داد: با توجه به ضرورت افزایش ظرفیت مراکز درمانی این شهرستان، باید تکمیل بیمارستان در حال ساخت سینای این شهرستان در اولویت کاری مسئولان این بخش قرار گیرد و این طرح مهم حوزه بهداشت و درمان باید در هفته دولت بهره برداری شود.

تاکید نماینده مردم بستان آباد بر آسیب شناسی واحدهای تولیدی

نماینده مردم بستان آباد در مجلس شورای اسلامی بر ضرورت آسیب شناسی دقیق مشکلات واحدهای تولیدی و صنعتی مستقر در شهرک های صنعتی این شهرستان تاکید کرد.
محمد وحدتی در جلسه بررسی مشکلات شهرک ها و واحدهای صنعتی این شهرستان افزود: تعطیلی برخی از واحدهای تولیدی و صنعتی در شهرک های صنعتی هم برای کارگران و هم برای سرمایه گذاران در این شهرک ها مشکلات زیادی بوجود آورده است.
وی با اشاره به مشکل بیکاری جوانان این شهرستان یادآوری کرد: با وجود ۴ شهرک صنعتی و صنایع بزرگ در این شهرستان هنوز بیکاری در بین جوانان دغدعه بزرگی به شمار می رود که باید برای آن فکری اساسی اندیشیده شود.
وحدتی ادامه داد: بسیاری از کارخانجات و صنایع با وجود قرار گرفتن در محدوده خدماتی این شهرستان عوارض و ارزش افزوده خود را به مرکز استان واریز و از نیروهای غیربومی استفاده می کنند.
وی گفت: این درحالی است که مشکلات زیست محیطی و سایر مشکلات آن ها را مردم این شهرستان متحمل می شوند که اصلا عادلانه نیست.

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
باخبر شدن از
سامانه پیامکی
اشتراک روزنامه

عزیزان علاقه مند به دریافت مرتب روزنامه ساقی آذربایجان از طریق پست می توانند با دفتر روزنامه تماس حاصل نموده و یا به سامانه پیام کوتاه روزنامه پیامک بفرستند.

اشتراک یکساله: 340 هزار تومان

اشتراک شش ماهه: 170 هزار تومان

ضمنا هزینه بسته بندی و ارسال از طریق پست بر عهده روزنامه می باشد.

درخواست اشتراک آنلاین

اشتراک پیامک

برای عضویت در خبرنامه پیامکی، اطلاعات خود را وارد کنید

اشتراک ایمیلی

نظرسنجی

وب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟

نمایش نتایج

Loading ... Loading ...
آذربایجانین گوزه للیک لری
پیگیری وعده مسئولان
  • از مسئولین محترم استان که وعده های آنان در این ستون پیگیری گردیده خواهشمند است توضیحات خود را در خصوص علل عدم تحقق وعده های داده شده جهت اطلاع شهروندان محترم و تنویر افکار عمومی به دفتر روزنامه ساقی ارسال فرمایند.

تصویر روز