روزنامه کثیرالانتشار سراسری صبح ایران
به دو زبان ترکی و فارسی

۱۳۹۷/۱۱/۰۴
روزنامه ساقی آذربایجان
اخبار شهرستان

اتمام بزرگراه تبریز – اهر منوط به اختصاص اعتبار است

نماینده مردم اهر و هریس در مجلس گفت: اتمام بزرگراه اهر – تبریز منوط به اختصاص اعتبارات لازم از سوی سازمان برنامه و بودجه است.
بیت‌الله عبداللهی اتمام بزرگراه تبریز – اهر را یکی از خواسته‌های اصلی و مطالبات جدی مردم منطقه برشمرد که متأسفانه عدم اختصاص اعتبارات لازم و کافی برای پروژه باعث شده بزرگراه تبریز – اهراز پیشرفت مناسبی برخوردار نشود.
نماینده مردم اهر و هریس در مجلس افزود: با این وجود یکی از پیگیری‌های اصلی و جدی نمایندگان شهرستان بزرگراه تبریز – اهربوده و در این خصوص جلسات متعددی در شهرستان و مرکز استان و وزارت راه و شهرسازی برگزار شده و از طرفی از طریق دکتر شافعی، معاون سازمان برنامه بودجه پیگیر هستیم که این امر محقق شود تا اعتبارات مورد نیاز به موقع برای این پروژه تزریق شود.
این مقام مسؤول تأکید کرد: از نیمه دوم مرداد ماه سال‌جاری عملیات آسفالت‌ریزی قسمتی از این بزرگراه که عملیات زیرسازی و ابنیه آن به اتمام رسیده، آغاز می‌شود و براساس زمان‌بندی اعلام شده، ۳۵ کیلومتر جدید از این مسیر تا پایان سال‌جاری زیر ترافیک خواهد رفت.
وی با اشاره به اینکه جاده تبریز – اهر یکی از جاده‌های پرتردد و حادثه‌خیز استان است، تسریع در اجرای این پروژه موجب کاهش تصادفات و توسعه منطقه را سبب خواهد شد.
این نماینده مجلس خاطرنشان کرد: جاده اهر – تبریز یکی از موانع مهم توسعه منطقه ارسباران بوده و تلاش داریم علاوه بر حل مشکل اعتباری این جاده، پیگیری ارتقاء سایر جاده‌های ارتباطی شهرستان اهر از جاده اصلی به بزرگراه فراهم کنیم.
عبداللهی افزود: منطقه ارسباران با قابلیت‌های ویژه در حوزه‌های مختلف نیازمند تبدیل جاده اهر – کلیبر به مناطق مرزی با کشورهای آسیایی میانه شده و تلاش داریم با همراهی و همیاری نمایندگان ارسباران در مجلس بتوانیم این جاده مهم و حیاتی اهر تا نقطه صفر مرزی را با پیگیری‌های لازم از طریق مبادی قانونی به بزرگراه ارتقاء دهیم.
وی همچنین جاده اهر – مشگین‌شهر را نیز یکی از جاده‌های پرتردد و ارتباط بین استان‌های آذربایجان‌شرقی و اردبیل برشمرد و افزود: امیدواریم با پیگیری‌های لازم با اختصاص اعتبارات لازم از سوی استان‌های اردبیل و آذربایجان‌شرقی ارتقاء این جاده نیز به بزرگراه فراهم شود.

ضرورت جمع آوری مکانیزه زباله از سطح شهر هشترود

شهردار هشترود بر ضرورت جمع آوری مکانیزه زباله از سطح شهر هشترود تاکید کرد.
اسلام عبدیلر در گفتگو با خبرنگار ان از خرید مخزن گالوانیزه زباله خبر داد و افزود :با توجه به ضرورت جمع آوری مکانیزه زباله سطح شهر برای تسریع در جمع آوری و رعایت بیشتربهداشت، شهرداری هشترود درسال های۹۴و۹۵ اقدام به خرید ۱۰۰عدد مخزن زباله گالوانیزه کرده بود و باتوجه نیاز ضروری، امسال نیز ۱۰۰ عدد مخزن خریداری و مقرر است در سطح شهر توزیع و مستقر شود .
وی گفت :با توجه به برداشت زباله سطح شهر به صورت دستی ازسال های قبل و گسترش فضای شهر، ضرورت جمع آوری مکانیزه زباله، بیش از گذشته احساس می شود و شهرداری با وجود محدودیت شدید منابع مالی یکی از اولویت های خود را همین امر قرار داده است و در کنار پیگیری و اجرای عملیات دفن بهداشتی زباله در محل مربوطه، امر جمع آوری را هم با تامین مخازن و ماشین مکانیزه جمع آوری و حمل زباله مد نظر قرار داده است .
عبدیلر ادامه داد: در این راستا اخیرا با هماهنگی به عمل آمده با تعاونی دهیاری های بخش مرکزی شهرستان، یک دستگاه خودروصفر کیلومتر مکانیزه جمع آوری و حمل زباله آن تعاونی توسط شرکت خدماتی شهرداری اجاره و به کار گرفته شده است .
وی افزود :اعتبار تخصیص یافته برای خرید۱۰۰ عدد مخزن زباله ۵۰۰ میلیون ریال می باشد که تعدادی تحویل و ما بقی در حال تحویل است و بزودی در سطح شهر جاگذاری خواهد شد.
گفتنی است تا دو سال اخیر مجموع سطل های مکانیزه در سطح شهر حدود ۲۰ عدد بوده که با تحویل خرید اخیر به ۲۲۰ عدد افزایش می یابد.

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
باخبر شدن از
سامانه پیامکی
اشتراک روزنامه

عزیزان علاقه مند به دریافت مرتب روزنامه ساقی آذربایجان از طریق پست می توانند با دفتر روزنامه تماس حاصل نموده و یا به سامانه پیام کوتاه روزنامه پیامک بفرستند.

اشتراک یکساله: 340 هزار تومان

اشتراک شش ماهه: 170 هزار تومان

ضمنا هزینه بسته بندی و ارسال از طریق پست بر عهده روزنامه می باشد.

درخواست اشتراک آنلاین

اشتراک پیامک

برای عضویت در خبرنامه پیامکی، اطلاعات خود را وارد کنید

اشتراک ایمیلی

نظرسنجی

وب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟

نمایش نتایج

Loading ... Loading ...
آذربایجانین گوزه للیک لری
پیگیری وعده مسئولان
  • از مسئولین محترم استان که وعده های آنان در این ستون پیگیری گردیده خواهشمند است توضیحات خود را در خصوص علل عدم تحقق وعده های داده شده جهت اطلاع شهروندان محترم و تنویر افکار عمومی به دفتر روزنامه ساقی ارسال فرمایند.

تصویر روز