روزنامه کثیرالانتشار سراسری صبح ایران
به دو زبان ترکی و فارسی

۱۳۹۹/۰۷/۰۸
روزنامه ساقی آذربایجان
تبلیغات
آمار بازدید
  • 0
  • 196
  • 721
  • 1,335,118
اخبار شهرستان

اهر و ارسباران از فرهنگ و تاریخ غنی برخوردار است

نماینده مردم اهر و هریس در مجلس شورای اسلامی گفت: موزه معدن در قدیمی‌ترین معدن کشور ایجاد شود، اهر و ارسباران از فرهنگ و تاریخ غنی برخوردار است.
بیت‌الله عبدالهی در بازدید از اماکن تاریخی و گردشگری شهرستان اهر، اظهار کرد: با توجه به اینکه قدیمی‌ترین معدن کشور در شهرستان اهر واقع‌شده و این معدن ظرفیت ایجاد موزه معدن را دارد که بایستی برای ایجاد اولین موزه معدن منطقه ارسباران در این شهرستان برنامه‌ریزی و اقدام کنیم و با استفاده از این موزه حداقل برای ایجاد اشتغال در معدن مس مزرعه تلاش کنیم.
وی با اشاره به اینکه معدن مس مزرعه با توجه به اینکه روزهای پایانی خود را سپری می‌کند ولی نباید اجازه تعطیلی بدهیم، افزود: با وجوداینکه جوانان اهری و هریسی از بیکاری رنج می‌برند بایستی با حمایت و توسعه معادن زمینه‌ایجاد اشتغال را فراهم کنیم.
وی یکی دیگر از اولویت‌های کاری خود حمایت از میراث فرهنگی و گردشگری عنوان کرد و گفت: میزان اعتبارات میراث فرهنگی از مسائلی که پیگیری خواهم کرد و از طرفی برای اینکه بتوانیم نقش گردشگری را پررنگ‌تر کنیم و گردشگران بتوانند از میراث تاریخی و فرهنگی که گذشتگان برای ما به یادگار گذاشته‌اند بازدید کنند.
تسریع در مرمت و بازگشایی بقعه شیخ شهاب‌الدین اهری
عبدالهی ادامه داد: حمایت از حوزه میراث فرهنگی باید در راستای رونق اقتصاد و کسب‌وکار صورت گیرد و از سوی دیگر گردشگران برای اینکه بتوانند با تاریخ و فرهنگ غنی شهرستان اهر و ارسباران آشنا شوند، توسعه صنعت گردشگری برای ما مهم است و بنده در مدتی که در خدمت مردم اهر و هریس هستم از فرصت باقی‌مانده برای احیای آثار تاریخی و گردشگری استفاده می‌کنم.
نماینده مردم اهر و هریس در مجلس شورای اسلامی تسریع در مرمت و بازگشایی بقعه شیخ شهاب‌الدین اهری و موزه ادب و عرفان در راستای آماده‌سازی برای رویداد تبریز ۲۰۱۸ ضروری دانست، گفت: مرمت بقعه شیخ شهاب‌الدین اهری و بازگشایی موزه ادب و عرفان بایستی پیش از این‌ها اتفاق می‌افتاد و درحالی‌که تازه‌کار مرمت شروع‌شده باید در عملیات آن تسریع شود.
وی بابیان اینکه حفظ آثار تاریخی و میراث فرهنگی وظیفه همگان بوده و هرگونه کوتاهی در این زمینه غیرقابل‌جبران خواهد بود، خاطرنشان کرد: هر طوری که گذشتگان آثار تاریخی را به ما تحویل داده بودند باید بهتر از زمانی که تحول گرفته‌ایم حفظ کرده و به نسل‌های آینده تحول دهیم درحالی‌که آثار تاریخی و فرهنگی میراث گران‌بها و هویتمان را نشان می‌دهد.
عبدالهی در پایان خواستار پررنگ‌تر کردن نقش گردشگری را در شهرستان اهر شد و بیان داشت: با تبلیغات و فراهم کردن شرایط زمینه استفاده گردشگران را از آثار تاریخی شهرستان اهر فراهم کنیم و قطعاً بازدید از آثار تاریخی این شهرستان یکی از زمینه‌های آشنایی گردشگران با تاریخ و فرهنگ اهر و ارسباران فراهم می‌کند به‌طوری‌که فرهنگ و تاریخ منطقه ارسباران و شهرستان اهر غنی بوده و توسعه صنعت گردشگری در راستای ایجاد اشتغال ضروری است.

 پلمپ ۱۲ واحد صنفی متخلف در مراغه

فرمانده انتظامی مراغه از برخورد و پلمپ ۱۲ واحد صنفی متخلف در این شهرستان خبرداد و گفت: ۳۳ واحد نیز اخطار کتبی گرفتند.
سرهنگ پاسدار رضا اصلانی فر در گفت و گو با خبرنگاران افزود: واحدهای صنفی متخلف به دلیل عدم اخذ پروانه فعالیت و همچنین عدم رعایت موازین و قوانین مربوط به آیین نامه های صنفی و اجتماعی پلمپ و با صاحبان آن برخورد قانونی شد.
وی اضافه کرد: ۳۳ واحد صنفی شهرستان نیز ملزم به رعایت قوانین در این اماکن عمومی شدند.
وی افزود: این اقدامات در راستای اجرای طرح تامین امنیت اجتماعی در سطح اماکن عمومی، برخورد با جرائم صنفی و نیز پاکسازی اماکن آلوده و کنترل قهوه خانه ها صورت گرفت.
سرهنگ اصلانی فر با تاکید بر لزوم رعایت قوانین و هنجارهای عمومی از سوی واحدهای صنفی گفت: طرح های کنترلی و بازرسی از اماکن عمومی و واحدهای صنفی به صورت مستمر ادامه خواهد یافت.
وی از عموم شهروندان خواست در صورت مشاهده هرگونه تخلف در واحدهای صنفی و اماکن عمومی، این تخلفات را به سامانه ۱۱۰ پلیس اطلاع دهند.

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
باخبر شدن از
سامانه پیامکی
اشتراک روزنامه

عزیزان علاقه مند به دریافت مرتب روزنامه ساقی آذربایجان از طریق پست می توانند با دفتر روزنامه تماس حاصل نموده و یا به سامانه پیام کوتاه روزنامه پیامک بفرستند.

اشتراک یکساله: 340 هزار تومان

اشتراک شش ماهه: 170 هزار تومان

ضمنا هزینه بسته بندی و ارسال از طریق پست بر عهده روزنامه می باشد.

درخواست اشتراک آنلاین

اشتراک پیامک

برای عضویت در خبرنامه پیامکی، اطلاعات خود را وارد کنید

اشتراک ایمیلی

نظرسنجی

وب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟

نمایش نتایج

Loading ... Loading ...
آذربایجانین گوزه للیک لری
پیگیری وعده مسئولان
  • از مسئولین محترم استان که وعده های آنان در این ستون پیگیری گردیده خواهشمند است توضیحات خود را در خصوص علل عدم تحقق وعده های داده شده جهت اطلاع شهروندان محترم و تنویر افکار عمومی به دفتر روزنامه ساقی ارسال فرمایند.

تصویر روز