روزنامه کثیرالانتشار سراسری صبح ایران
به دو زبان ترکی و فارسی

۱۳۹۹/۰۷/۰۵
روزنامه ساقی آذربایجان
تبلیغات
آمار بازدید
  • 1
  • 483
  • 761
  • 1,333,184
اخبار شهرستان

بر گزاری دومین همایش نظیره سرایان «حیدربابایه سلام» در اهر

دومین همایش نظیره سرایان حیدربابایه سلام آذرماه امسال در شهرستان اهر برگزار می شود.
دومین همایش نظیره سرایان حیدربابایه سلام از سوی انجمن ادبی اهر با همکاری اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی اهر و بنیاد شعر و ادبیات داستانی ایرانیان آذرماه امسال در اهر برگزار می شود.
فراخوان این همایش برای دریافت نظیره های حیدربابایه سلام تا پایان مهرماه منتشر شده و همایش در اول آذرماه برگزار می شود.
در این همایش بر محوریت فولکلوریک نظیره ها همانند حیدربابایه سلام و تکیه بر فرهنگ عامه آذربایجان تأکید شده و آثاری که در قالب حیدربابایه سلام سروده شده و در موضوع این منظومه نباشند، مورد نظر همایش نیست.

افزایش ظرفیت مراکز اقامتی خداآفرین

قائم مقام مدیر عامل سازمان منطقه آزاد ارس در مرکز خداآفرین از استمرار توسعه ظرفیت مراکز اقامتی، رفاهی در کمپ گردشگری این مرکز خبر داد.
جعفر ملکی در بازدید از طرح ساخت و توسعه مراکز اقامتی در خداآفرین، عنوان کرد: با اتمام طرح های در حال ساخت، ظرفیت سوئیت های کمپ منطقه آزاد در این محدوده به ۱۲۵ نفر افرایش می یابد.
وی تاکید کرد: اولویت برنامه های منطقه آزاد ارس در محدوده خداآفرین، توسعه زیر ساخت های گردشگری و ارتقای شاخص های کمی و کیفی مراکز اقامتی و رفاهی متناسب با رشد حضور گردشگران است.
ملکی خاطرنشان کرد: طرح ساخت سوئیت ۳۲ نفری در کمپ منطقه آزاد مرکز خداآفرین با اعتبار ۲۰۰ میلیون تومان و در مدت ۴ ماه اجرایی می شود.
گفتنی است خداآفرین یکی از محدوده های منفصل منطقه آزاد ارس است که به خصوص در فصل های بهار و تابستان مورد استقبال گردشگران قرار می گیرد.
بر اساس گزارش کمیته آمار و اطلاعات ستاد مرکزی هماهنگی خدمات سفر کشور، خداآفرین به عنوان سومین شهرستان گردشگر پذیر آذربایجان شرقی در ایام تعطیلات نوروزی شناخته شده است.

۲۱/۲ درصد جمعیت فعال ملکان بیکار هستند

رئیس اداره تعاون،کار و رفاه اجتماعی شهرسیتان ملکان گفت: ۲۱/۲ درصد جمعیت فعال شهرستان ملکان بیکار است.
پرویز حبیبی اظهار داشت: بر اساس اطلاعات سامانه رصد تعداد جمعیت بیکار ملکان در سال ۹۰ تعداد ۲۱۱۰ نفر بوده که این میزان بیکار در سال ۹۵ به تعداد ۸۱۶۵ نفر افزایش یافته است.وی جمعیت بالای ۱۰ سال سن در شهرستان ملکان را ۹۱ هزار و ۷۱۶ نفر ذکر کرد و افزود: تعداد ۳۸ هزار و ۵۳۸ تن از این افراد فعال و تعداد ۳۰ هزار و ۴۰۸ نفر شاغل هستند.
حبیبی افزود: همچنین تعداد ۵۳ هزار و ۱۰۷ نفر غیرفعال و ۸ هزار و ۱۶۵ نفر دیگر از مجموع افراد فعال منطقه بیکار هستند.
وی نرخ اشتغال شهرستان ملکان را ۷۸٫۸ درصد و نرخ فعالیت را ۴۲/۱ درصد درصد و بیکاری را ۲۱/۲ درصد عنوان کرد.
این مقام همچنین از کسب رتبه برتر اداره تعاون،کار و رفاه اجتماعی شهرستان ملکان در بین ادارات استان در سال ۹۵ خبر داد.
بر اساس گفته پرویز حبیبی به این نتیجه می رسیم که آمار جمعیت بیکار شهرستان ملکان طی سال های ۹۰ تا ۹۵ به حدود ۴ برابر رسیده و این زنگ خطری برای مسوولان استان و شهرستان ملکان می باشد تا با پیگیری پروژه‌های ملی و استانی متوقف شده از جمله کارخانه ذوب آهن و مجتمع گلخانه ای و همچنین تاسیس واحدهای تولیدی در جهت کاهش آمار بیکاران منطقه که متاسفانه یا خوشبختانه اکثرا تحصیل کرده دانشگاهی و جوان نیز هستند همت کنند!
متاسفانه شهرستان ملکان به شهر بیکاران تبدیل شده و از این حیث می‌توان به این شهرستان مقام نخست استان را نیز اعطا کرد.

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
باخبر شدن از
سامانه پیامکی
اشتراک روزنامه

عزیزان علاقه مند به دریافت مرتب روزنامه ساقی آذربایجان از طریق پست می توانند با دفتر روزنامه تماس حاصل نموده و یا به سامانه پیام کوتاه روزنامه پیامک بفرستند.

اشتراک یکساله: 340 هزار تومان

اشتراک شش ماهه: 170 هزار تومان

ضمنا هزینه بسته بندی و ارسال از طریق پست بر عهده روزنامه می باشد.

درخواست اشتراک آنلاین

اشتراک پیامک

برای عضویت در خبرنامه پیامکی، اطلاعات خود را وارد کنید

اشتراک ایمیلی

نظرسنجی

وب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟

نمایش نتایج

Loading ... Loading ...
آذربایجانین گوزه للیک لری
پیگیری وعده مسئولان
  • از مسئولین محترم استان که وعده های آنان در این ستون پیگیری گردیده خواهشمند است توضیحات خود را در خصوص علل عدم تحقق وعده های داده شده جهت اطلاع شهروندان محترم و تنویر افکار عمومی به دفتر روزنامه ساقی ارسال فرمایند.

تصویر روز