روزنامه کثیرالانتشار سراسری صبح ایران
به دو زبان ترکی و فارسی

۱۳۹۹/۰۷/۰۹
روزنامه ساقی آذربایجان
تبلیغات
آمار بازدید
  • 0
  • 460
  • 814
  • 1,336,196
اخبار شهرستان

 مردم سالاری دینی اصلی ترین آرمان انقلاب اسلامی

فرماندار شهرستان بستان آباد تحقق مردم سالاری دینی را از اصلی ترین آرمان های انقلاب اسلامی عنوان کرد.
بدرشکوهی با گرامیداشت هفته دولت و یاد و خاطره شهیدان رجایی و باهنر گفت: توسعه و اعتلای همه جانبه کشور، تحقق بخشیدن به مردم سالاری دینی و تعمیق مبانی ارزش ها و فضائل اخلاقی در جامعه از اولی ترین اهداف و آرمان های متعالی انقلاب اسلامی، امام راحل (ره) و شهدای والا مقام است.
وی با اشاره به اینکه نامگذاری هفته دولت از یک تفکر ارزشمند و جریان فکری متعالی ریشه گرفته است که جهت و افق حرکت حال و آینده جامعه ما را نشان می دهد، اظهارکرد: راه ما راه امام راحل و مسیر حرکت جامعه ما مسیر روشنی است که شهدای عظیم شان با شایستگی تمام آن را طی کرده و برای نسل امروز ترسیم کردند.
وی در ادامه با تاکید بر ضرورت بیان دستاوردها، اقدامات و خدمات ارزنده دولت افزود: امروز اساس تکلیف ما با تاسی از فرمایش حضرت امام راحل بنیانگذار نظام جمهوری اسلامی تبیین عملکرد دولت به آحاد مردم است تا تحت عنوان ولی نعمت نظام اسلامی در جریان امور همه کشور قرار گیرند تا شیطنت بدخواهان و سیه نمایان که سعی می‌کنند نظام جمهوری اسلامی را ناکارآمد جلوه کنند خنثی و بر عزت و اقتدار میهن اسلامی افزوده شود.
فرماندار شهرستان بستان آباد با اشاره به مهمترین طرح های قابل افتتاح در این شهرستان همزمان با هفته دولت از جمله آسفالت راه روستایی، ساخت ایستگاه پمپاژ سد الخلج و سد وحدت، لوله گذاری انتقال آب، اجرای آبیاری تحت فشار، گازرسانی و آبرسانی به تعدادی از روستاها، احداث و اصلاح شبکه برق، گفت: برای اجرای این تعداد از طرح ها بالغ بر ۱۵۰ میلیارد ریال اعتبار هزینه شده است.
وی اظهار امیدواری کرد: این اقدامات موجب تامین بخشی از آسایش رفاه مردم و گامی در جهت توسعه هر چه بیشتر شهرستان شود.

افتتاح ۵۴ طرح عمرانی خدماتی در شهرستان اهر

معاون فرماندار اهر گفت: همزمان با هفته دولت ۵۴ طرح عمرانی و خدماتی با اعتبار هزینه شده ۱۰ میلیارد ریال در روستای شهرستان اهر بهره برداری شد.
مدد سمندری گفت: این طرح ها شامل جدول گذاری، هدایت و دفع آب های سطحی، اصلاح معابر، شن ریزی، آسفالت، احداث پل، ساماندهی ورودی ها، کانکس دهیاری و فنس کشی و ساماندهی آرامگاههاست.
وی همچنین گفت: به مناسبت هفته دولت طرح فنس کشی و ساماندهی آرامگاه ها و مزار شهدا در ۵ روستای دغلیان علیا، باباجان، ریحال، ریحان و یاورکندی شهرستان اهر افتتاح شد.
سمندری اعلام کرد: برای فنس کشی و ساماندهی در ۱۵ هزار مترمربع در آرامگاه ها و مزار شهدای این ۵ روستا بیش از ۶۰۰ میلیون ریال هزینه شده است.
شهرستان اهر با جمعیتی در حدود ۱۳۰ هزار نفر در۱۱۰ کیلومتری تبریز واقع است.
کشاورزی و دامداری دو قطب اقتصادی و تولیدی در این منطقه است و در کنار آن باغداری، دامپروری و زنبورداری نیز انجام می شود.

پرداخت کمک هزینه بلاعوض برای مسکن

معاون مشارکت های مردمی بهزیستی استان آذربایجان شرقی گفت: برای تمامی خانواده های دارای دو و سه معلول کمک هزینه بلاعوض مسکن پرداخت می شود.
جواد ایمان زاده در آیین افتتاح واحدهای مسکونی خانواده های تحت پوشش بهزیستی شهرستان اهر که به صورت نمادین در روستای ونه آباد برگزار شد، اظهار داشت: دولت تدبیر و امید تمامی هم و غم خود را جهت خدمت گذاری برای ولی نعمتان گذاشته و خدمات رسانی و رسیدگی به مشکلات محرومان از وظایف و افتخارات مسئولین است.
وی بر کاهش آلام و دردهای قشر محرومین با برنامه ریزی تاکید کرد و گفت: هر چه در توان داریم قطعاً برای رفع مشکلات محرومان خواهیم گذاشت و هر جایی هم که نتوانستیم از ضعف خودمان است ولی آرزو داریم که هیچ مددجویی نداشته باشیم که فاقت مسکن باشد.
معاون مشارکت های مردمی بهزیستی آذربایجان شرقی افزود: تمامی خانواده های دارای دو و سه معلول چه ساکن شهر و چه روستا ۳۰ میلیون تومان برای شهری و ۱۸ میلیون تومان برای روستائیان کمک بلاعوض پرداخت می شود و علاوه بر آن تسهیلات کم بهره نیز پرداخت می کنیم.

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
باخبر شدن از
سامانه پیامکی
اشتراک روزنامه

عزیزان علاقه مند به دریافت مرتب روزنامه ساقی آذربایجان از طریق پست می توانند با دفتر روزنامه تماس حاصل نموده و یا به سامانه پیام کوتاه روزنامه پیامک بفرستند.

اشتراک یکساله: 340 هزار تومان

اشتراک شش ماهه: 170 هزار تومان

ضمنا هزینه بسته بندی و ارسال از طریق پست بر عهده روزنامه می باشد.

درخواست اشتراک آنلاین

اشتراک پیامک

برای عضویت در خبرنامه پیامکی، اطلاعات خود را وارد کنید

اشتراک ایمیلی

نظرسنجی

وب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟

نمایش نتایج

Loading ... Loading ...
آذربایجانین گوزه للیک لری
پیگیری وعده مسئولان
  • از مسئولین محترم استان که وعده های آنان در این ستون پیگیری گردیده خواهشمند است توضیحات خود را در خصوص علل عدم تحقق وعده های داده شده جهت اطلاع شهروندان محترم و تنویر افکار عمومی به دفتر روزنامه ساقی ارسال فرمایند.

تصویر روز