روزنامه کثیرالانتشار سراسری صبح ایران
به دو زبان ترکی و فارسی

۱۳۹۹/۰۹/۰۹
روزنامه ساقی آذربایجان
تبلیغات
آمار بازدید
  • 0
  • 469
  • 773
  • 1,386,702
اخبار شهرستان

خلاقیت جوان خوش ذوق مراغه ای

جوان خوش ذوق مراغه ای با استفاده از لاستیک های مسعتمل و دور ریختنی خودرو، موتورسیکلت و دوچرخه، آثار هنری و تزئینی زیبائی را خلق می کند.
وحید عباسیان جوان خلاق در کنار شغل خود که تعویض روغنی و پنچرگیری است، توانسته با استفاده از ابزارهای ساده در مغازه خود و با استفاده از لاستیک ‌های کهنه خودروهای سواری، موتورسیکلت و دوچرخه وسایل تزئینی از جمله گلدان، المان و اشکالی از حیوانات را خلق کند.
این آثار خلق شده تزئینی در این روزها مورد استقبال برخی از شهروندان مراغه ای نیز قرار گرفته تا جائی که یکی از صاحبان باغ رستوران های حاشیه مراغه اقدام به خرید تعدادی از این آثار برای زیباسازی محیط کرده است.
این جوان خلاق مراغه ای درباره انگیزه و هدف خود از ساخت این آثار اظهار کرد: کار ساخت این آثار دست ساز و تزئینی را از ۶ ماه پیش و تنها برای پرکردن اوقات فراغت آغاز کردم اما با توجه به استقبال مردم از آنها، خلق آثار جدید و متنوع را ادامه دادم.
عباسیان افزود: برای ساخت این آثار که اغلب آن گلدان ها هستند، از لاستیک های کهنه، مستعمل و غیرقابل استفاده خودروها و نیز ابزارهای ساده از جمله پیچ، سیم و رنگ استفاده شده است.
وی با بیان اینکه ساخت این آثار را در اوقات فراغت خود انجام می دهد ادامه داد: گلدان های ساخته شده از این لاستیک ها به جای دور انداخته شدن و آلوده کردن طبیعت، به محلی برای رشد گل ها و زیباسازی محیط تبدیل شده است.
وی با اظهار رضایت از درآمد کسب شده از طریق فروش این آثار اضافه کرد: از فروش این گلدان ها، درآمد خوبی کسب شده و توانسته استقبال مناسب و رضایت مردم را کسب کند.

انتخابات شورای شهر جلفا تایید نهایی شد

فرماندار شهرستان جلفا با اشاره به بررسی‌های انجام شده در مورد شکایات واصله به ستاد انتخابات این شهرستان، از تأیید نهایی انتخابات شوراهای اسلامی شهرهای جلفا، هادیشهر و سیه رود از سوی هیئت مرکزی نظارت بر انتخابات خبر داد.
زاهد محمودی در گفتگو با خبرنگار ان اظهار کرد: به دنبال اعتراضات برخی از نامزدهای شورای اسلامی شهر و بررسی و رسیدگی به شکایات در هیات نظارت و هیات اجرایی شهرستان و به دنبال آن اعتراض مجدد برخی نامزدها، در نهایت هیات مرکزی نظارت بر انتخابات شوراهای اسلامی صحت انتخابات در حوزه های شهری در این شهرستان را تایید کرد.
وی افزود: طبق قانون نامزدهای شوراهای شهر و روستا دو روز بعد از انتخابات فرصت اعتراض داشته و هیئت نظارت هم پنج روز برای بررسی شکایات فرصت دارد که شکایات با اجرای مرّ قانون رسیدگی شد.
فرماندار جلفا خاطرنشان کرد: بازرسانی از هیات مرکزی نظارت بر انتخابات شوراهای اسلامی و هیات عالی استان با حضور در شهرستان و بررسی روند اجرای انتخابات، موارد را به هیات مرکزی انعکاس که در نهایت این هیات با استناد به گزارش و بررسی دقیق موارد، رای به صحت و تایید نهایی انتخابات شوراهای اسلامی شهر های جلفا ، هادیشهر و سیه رود داد.
محمودی با تبریک مجدد به منتخبان مردم، ابراز امیدواری کرد شوراهای منتخب با توکل به خدای متعال و استفاده از ظرفیت های محلی و حمایت های ویژه دولت در خدمت به مردم و توسعه و پیشرفت شهرها و روستاها تلاش کنند.
به گفته محمودی، آگهی تایید نهایی انتخابات شوراهای اسلامی شهر در حوزه انتخابیه جلفا، هادیشهر و سیه رود از طریق ستاد انتخابات شهرستان در اولین فرصت منتشر و به اطلاع عموم خواهد رسید.
در جریان انتخابات ۲۹ اردیبهشت پنجمین دوره شوراهای اسلامی شهر و روستا و دوازدهمین دوره ریاست جمهوری در شهرستان جلفا بیش از ۹۶ درصد واجدین شرایط در انتخابات شرکت کردند.

بیشتر راه های روستایی هشترود وضعیت مناسبی ندارند

 عضو کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی و نماینده مردم هشترود و چاراویماق گفت: بیشتر راه های روستایی هشترود وضعیت مناسبی ندارند.
سید حمزه امینی  در جلسه کمیته شورای برنامه ریزی شهرستان هشترود با انتقاد ازغیر قابل استفاده بودن و غیر استاندارد بودن اکثر راههای روستایی علی الخصوص راههای منطقه سهند آباد گفت : بودجه اختصاصی توسط دولت به حوزه راه و شهرسازی قابل قبول نیست.عضو کمیسیون اجتماعی مجلس گفت : هفت پل تخریب شده سال گذشته بر اثر سیل هنوز بلاتکلیف مانده و هیچ اقدامی صورت نگرفته است .
وی افزود : سال گذشته شبستری معاون سیاسی استاندار از پل های تخریب شده روستایی بازدید نمود و در جمع مردم روستا با استاندار از طریق تلفن صحبت نمود و قول استاندار را برای ساخت این پل ها در عرض چند ماه داد اما هنوز پس از گذشت یکسال خبری نیست .
امینی گفت : خدمات دولت به جزء در حوزه گازرسانی در این شهرستان چیز خاصی مشاهده نمی شود .
نماینده مردم هشترود و چاراویماق در مجلس همچنین خواستار احداث و ایجاد اداره هواشناسی مستقل در این شهرستان را شد.

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
باخبر شدن از
سامانه پیامکی
اشتراک روزنامه

عزیزان علاقه مند به دریافت مرتب روزنامه ساقی آذربایجان از طریق پست می توانند با دفتر روزنامه تماس حاصل نموده و یا به سامانه پیام کوتاه روزنامه پیامک بفرستند.

اشتراک یکساله: 340 هزار تومان

اشتراک شش ماهه: 170 هزار تومان

ضمنا هزینه بسته بندی و ارسال از طریق پست بر عهده روزنامه می باشد.

درخواست اشتراک آنلاین

اشتراک پیامک

برای عضویت در خبرنامه پیامکی، اطلاعات خود را وارد کنید

اشتراک ایمیلی

نظرسنجی

وب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟

نمایش نتایج

Loading ... Loading ...
آذربایجانین گوزه للیک لری
پیگیری وعده مسئولان
  • از مسئولین محترم استان که وعده های آنان در این ستون پیگیری گردیده خواهشمند است توضیحات خود را در خصوص علل عدم تحقق وعده های داده شده جهت اطلاع شهروندان محترم و تنویر افکار عمومی به دفتر روزنامه ساقی ارسال فرمایند.

تصویر روز