روزنامه کثیرالانتشار سراسری صبح ایران
به دو زبان ترکی و فارسی

۱۳۹۹/۰۹/۱۵
روزنامه ساقی آذربایجان
تبلیغات
آمار بازدید
  • 0
  • 125
  • 857
  • 1,393,418
اخبار شهرستان

توزیع بیش از ۳ هزار میلیارد ریال اعتبار تملک دارایی در آذربایجان شرقی

رییس گروه امور زیر بنایی سازمان مدیریت وبرنامه ریزی استان آذربایجان شرقی۱۷۹۳ طرح با اعتبار ۳ هزار و ۳۰۰ میلیارد ریال در این استان در حال اجراست.
علی فرجی در کمیته برنامه ریزی شهرستان خداآفرین گفت: کل اعتبارات تملک دارایی استان ۳ هزار و ۹۰۰ میلیارد ریال و اعتبارات متوازن منطقه ای ۲ هزار و ۷۷۷میلیارد ریال است از کل اعتبارات تملک دارایی استان ۳ هزار و ۳۰۰ میلیارد ریال در کل استان توزیع و بقیه برای مدیریت خاص حفظ شده است.
فرماندار خداآفرین کل اعتبارات تملک دارایی های سرمایه ای و توازن منطقه ای این شهرستان را در سال جاری ۱۸۴ میلیارد و ۸۱۰میلیون ریال اعلام کرد و افزود: وضعیت موجود در توزیع اعتبارات توازن منطقه ای، توسعه شهرستان های کم برخوردار را در پی نخواهد داشت و با این شیوه فاصله برخورداری و بهره مندی میان شهرستان ها پر نخواهد شد.
امین امینیان گفت: اعتبارات توازن منطقه ای و سرمایه ای در حوزه های کشاورزی، گردشگری، دامپزشکی، راه و شهرسازی ، راهدار خانه، اوقاف، بهزیستی، منابع طببیعی، محیط زیست، بنیاد مسکن، آب و فاضلاب، زیربنایی، شهرداری، فرمانداری، امور عشایر و بهداشت و درمان توزیع شده است.
وی اظهار کرد: هدف قانون اعتبارات توازن منطقه ای توزیع عادلانه اعتبارات در راستای کمک به توسعه و ارتقای مناطق کم برخوردار و کاهش فاصله برخورداری میان شهرستان ها در رسیدن به میانگین استانی است .
وی افزود: توزیع اعتبارات توازن منطقه ای در خداآفرین عادلانه نیست و این اعتبارات باید به منظور ایجاد وضعیت مطلوب در شهرستان هایی که در میزان برخورداری از امکانات پائین تر از میانگین استانی هستند توزیع شود .
امینیان پراکندگی جمعیت را یک شرایط استثنایی در خداافرین دانست و افزود: ارایه خدمات به این روستاها به ویژه در حوزه زیرساختی مستلزم هزینه زیاد است.
وی به دلیل مرزی بودن و دوری از مرکز استان، شهرستان خداآفرین را در شاخص های نیازمند توجه بیشتری دانست .
شهرستان خداآفرین یکی از شهرستان‌های استان آذربایجان شرقی است که با وسعت ۱۵۲۵ کیلومتر مربع ۳/۳ درصد مساحت استان را شامل شده و در ۲۲۰ کیلومتری تبریز واقع است .
این شهرستان از سمت شمال با کشور جمهوری آذربایجان، از سمت شرق با استان اردبیل، از سمت غرب با شهرستان جلفا و از سمت جنوب با شهرستان‌های کلیبر و ورزقان هم‌مرز است.
مرکز شهرستان، شهر خمارلو است و این شهرستان از ۳ بخش مرکزی، گرمادوز و منجوان تشکیل یافته ‌است.

آغاز واگذاری زمین در ناحیه صنعتی چاراویماق
معاون برنامه‌ریزی شرکت شهرک ‌های صنعتی آذربایجان‌شرقی از واگذاری حق انتفاع نخستین زمین صنعتی در ناحیه صنعتی چاراویماق خبر داد و گفت: این زمین با هشت هزار مترمربع با کاربری نگهداری مواد غذایی بوده و با بهره‌برداری از آن برای ۱۰ ایجاد اشتغال شده است.
‌ صابر پرنیان افزود: ناحیه صنعتی چاراویماق با ۱۳ هکتار وسعت در پنج کیلومتری جاده میانه – میاندوآب واقع شده و آب، برق و گاز آن تامین و خیابان سازی و تفکیک قطعات صنعتی انجام شده است.
وی گفت: با شروع سرمایه گذاری ها در این ناحیه شاهد رشد و تحرک اقتصادی و ایجاد اشتغال پایدار در منطقه خواهیم بود.
پرنیان اضافه کرد: شرکت شهرک های صنعتی در راستای ایجاد توسعه متوازن و ایجاد اشتغال برای جوانان و گسترش سرمایه گذاری صنعتی در این منطقه، آماده همکاری و ارایه تسهیلات لازم به سرمایه گذاران است.

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
باخبر شدن از
سامانه پیامکی
اشتراک روزنامه

عزیزان علاقه مند به دریافت مرتب روزنامه ساقی آذربایجان از طریق پست می توانند با دفتر روزنامه تماس حاصل نموده و یا به سامانه پیام کوتاه روزنامه پیامک بفرستند.

اشتراک یکساله: 340 هزار تومان

اشتراک شش ماهه: 170 هزار تومان

ضمنا هزینه بسته بندی و ارسال از طریق پست بر عهده روزنامه می باشد.

درخواست اشتراک آنلاین

اشتراک پیامک

برای عضویت در خبرنامه پیامکی، اطلاعات خود را وارد کنید

اشتراک ایمیلی

نظرسنجی

وب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟

نمایش نتایج

Loading ... Loading ...
آذربایجانین گوزه للیک لری
پیگیری وعده مسئولان
  • از مسئولین محترم استان که وعده های آنان در این ستون پیگیری گردیده خواهشمند است توضیحات خود را در خصوص علل عدم تحقق وعده های داده شده جهت اطلاع شهروندان محترم و تنویر افکار عمومی به دفتر روزنامه ساقی ارسال فرمایند.

تصویر روز