روزنامه کثیرالانتشار سراسری صبح ایران
به دو زبان ترکی و فارسی

۱۳۹۹/۰۹/۱۲
روزنامه ساقی آذربایجان
تبلیغات
آمار بازدید
  • 0
  • 1,143
  • 1,097
  • 1,390,308
اخبار شهرستان

فرماندار عجب شیر: بخش تعاون، نقش بسزایی  در توسعه منطقه دارد

فرماندار عجب شیر گفت: بخش تعاون به عنوان یک رویکرد اقتصادی نقش و سهم بسزایی در رشد و توسعه منطقه دارد.
سید شمس الدین مراثی در جلسه بررسی مشکلات بانک توسعه تعاون در شهرستان، اظهار کرد: بانک توسعه تعاون در تمامی بخش های اقتصادی از جمله صنعت و معدن، کشاورزی، خدمات و بازرگانی یاری گر کارآفرینان و تعاونگران است.
وی افزود: این بانک می تواند با اعطاء تسهیلات در راستای توسعه شهرستان اقدامات موثری انجام دهد و با توجه به اینکه یک بانک دولتی است لذا سعی خواهیم کرد تعامل بیشتری با آن داشته باشیم.
مراثی با اشاره به حیطه کاری این بانک و خدمات دهی و تسهیلات به تعاونی ها، گفت: تنها بانک تخصصی حوزه تعاون، می تواند خدمات تخصصی به تعاونی های شهرستان عجب شیر ارایه کند و جوانان جویای کار و تحصیل کرده با ایجاد تشکل های تعاونی می توانند از تسهیلات این بانک برخودار و شهرستان را در مسیر توسعه اقتصادی همراهی کنند.
فرمانداری عجب شیر، یادآور شد: البته در بخش تعاون، باید زمینه مشارکت های عمومی و جلب خیران این عرصه نیز فراهم شود تا تعاونی ها رونق گیرند.
تعاونی های شهرستان عجب شیر در ۳۹ بخش فعال هستند و با ۶۷ هزار و ۴۲۷ عضو و با سرمایه اولیه ۶۰ میلیارد ریالی مشغول فعالیت هستند و ۲ هزار و ۱۲۳ شغل به طور مستقیم از طریق ۱۲۹ تعاونی در شهرستان ایجاد شده است.

صدور بیش از۷ هزار فقره سند مالکیت در ۸۸ روستای هشترود

مدیر بنیاد مسکن انقلاب اسلامی هشترود از صدور هفت هزار و ۲۰۰ فقره سند مالکیت در ۸۸ روستای این شهرستان خبر داد و گفت: در صورت همکاری اهالی روستاهای بالای ۲۰ خانوار، در سالجاری تمامی واحدهای مسکونی سنددار می شود.
بهمن مهرانی فر در گفت و گو با خبرنگاران افزود: در این راستا روستاهای ایلخچی، باتمانقلیج سفلی، قارقا، گنج آبادعلیا، گنج آبادسفلی از توابع بخش نظرکهریزی و روستاهای عمودیزج، دربند و احمدآباد از توابع بخش مرکزی نقشه برداری شده و درصورت تکمیل پرونده ها از سوی اهالی این روستاها، نسبت به ارسال پرونده ها به اداره ثبت اسناد و املاک جهت صدور سند مالکیت اقدام خواهد شد.
وی گفت: مالکان محترم در اسرع وقت با در دست داشتن کپی شناسنامه، کپی کارت ملی و کپی قولنامه ساختمان نسبت به تشکیل و تکمیل پرونده های خود اقدام نمایند.
وی افزود: در صورت عدم اقدام از سوی اهالی این روستاها تا ۱۵تیرماه سالجاری، روستاهای دیگر برای سنددار شدن واحدهای مسکونی جایگزین می شوند.

سهم ۹۰ درصد محصولات کشاورزی از تولید ناخالص داخلی شهرستان میانه

معاون استاندار آذربایجان شرقی و فرماندار شهرستان ویژه میانه با اشاره به اهمیت بخش کشاورزی در اقتصاد کشور گفت: ۹۰ درصد تولید ناخالص داخلی این شهرستان از محصولات کشاورزی است.
حمید شکری در نشست بررسی مشکلات بانکی دامداران و مرغداران شهرستان میانه با اشاره به حمایت های گذشته از تولید کنندگان و کشاورزان از جمله عدم صدور اجرائیه از سوی دارایی و اداره ثبت، گفت: امسال نیز برای حفظ اشتغال موجود و افزایش تولید این گونه حمایت ها ادامه خواهد داشت .
وی با بیان اینکه تسهیلات ارائه شده به کشاورزان و تولید کنندگان از محل منابع سپرده های مردمی به صورت گردشی است ، افزود: باید بدهی های بانکی پرداخت شود تا بانک بتواند در ارائه تسهیلات بیشتر گام برداشته و موفق تر عمل کند.
وی در ادامه با بیان اینکه شهرستان میانه منطقه ای کشاورزی به شمار می رود، ارائه راهکار برای حل مشکلات شهرستان در زمینه سامانه بهین یاب و در بخش های دیگر را خواستار شده و یادآوری کرد: هر میزان معوقه بانکی بالا باشد به همان میزان نیز محدودیت های شعبه در پرداخت تسهیلات افزایش می یابد.
فرماندار ویژه میانه برطرف کردن مشکلات و نواقص سال ۹۵ را از جمله انتظارات شهرستان خواند و گفت: باید با پرداخت به موقع معوقات بانکی کاری کنیم که بانک ها نیز بتوانند خدمات ارائه کنند.

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
باخبر شدن از
سامانه پیامکی
اشتراک روزنامه

عزیزان علاقه مند به دریافت مرتب روزنامه ساقی آذربایجان از طریق پست می توانند با دفتر روزنامه تماس حاصل نموده و یا به سامانه پیام کوتاه روزنامه پیامک بفرستند.

اشتراک یکساله: 340 هزار تومان

اشتراک شش ماهه: 170 هزار تومان

ضمنا هزینه بسته بندی و ارسال از طریق پست بر عهده روزنامه می باشد.

درخواست اشتراک آنلاین

اشتراک پیامک

برای عضویت در خبرنامه پیامکی، اطلاعات خود را وارد کنید

اشتراک ایمیلی

نظرسنجی

وب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟

نمایش نتایج

Loading ... Loading ...
آذربایجانین گوزه للیک لری
پیگیری وعده مسئولان
  • از مسئولین محترم استان که وعده های آنان در این ستون پیگیری گردیده خواهشمند است توضیحات خود را در خصوص علل عدم تحقق وعده های داده شده جهت اطلاع شهروندان محترم و تنویر افکار عمومی به دفتر روزنامه ساقی ارسال فرمایند.

تصویر روز