روزنامه کثیرالانتشار سراسری صبح ایران
به دو زبان ترکی و فارسی

۱۳۹۷/۱۱/۰۳
روزنامه ساقی آذربایجان
اخبار شهروشهروندی

حرمخانه، اصلی ترین و قدیمی ترین مسیر دسترسی به شرق بازار تبریز

شهردار منطقه ۸ از آغاز عملیات زیرسازی کف حرمخانه با بتن ریزی و اجرای شناژ کف در این مسیر خبر داد.
به گزارش شهریار به نقل از شهرداری منطقه ۸ ، محبوب تیزپاز ضمن اعلام خبر فوق افزود : طرح پیاده راه حرمخانه که پیش‌تر مجوز تغییر کاربری از شورای ترافیک اخذ کرده بود، طی روزهای اخیر با زیر زمینی نمودن شبکه انتقال برق و اجرای شناژ کف آغاز شده‌است.
وی اضافه کرد: بتن ریزی و اجرای شناژ کف با شیب‌بندی استاندارد و با استفاده از توری های فلزی اجرا می‌شود که تضمین‌کننده عدم نشست و عدم تخریب سنگفرش حرمخانه طی سالهای آتی خواهد بود.
تیزپاز با اشاره به طرح جداره سازی و کفسازی محور حرمخانه در شرق بازار تبریز خاطرنشان کرد: فاز اول کفسازی حرم خانه که شامل بازار سرپوشیده است، سال گذشته اجرا شده و فاز دوم طرح شامل مسیر زیرزمینی شبکه برق، کف سازی و جداره سازی قسمت روباز حرمخانه نیز آغاز شده است.
تیزپاز گفت: مسیر حرمخانه، اصلی ترین و قدیمی ترین مسیر دسترسی به شرق بازار تبریز است که طرح جداره سازی نماهای شمالی و جنوبی آن همگون با بازار تاریخی تبریز در دستور کار منطقه ۸ قرار گرفته است .
شهردار منطقه ۸ با اشاره به اینکه طول این مسیر ۲۲۰ متر است، اظهار داشت: بر اساس این طرح، سیما و منظر عمومی نماهای جانبی مسیر حرمخانه با محوریت حفظ هویت ایرانی و اسلامی و نمایش هویت تاریخی این منطقه بهسازی می شود .
تیزپاز در پایان با اشاره به رویداد مهم ۲۰۱۸ افزود :به منظور آماده سازی بافت تاریخی تبریز و بالاخص بازار تبریز برای رویداد مهم ۲۰۱۸ طرح پیاده راه و جداره سازی حرمخانه اجرائی شده است تا این محور تاریخی را به محور گردشگری تبریز تبدیل کنیم.

۲ مستند تبریزشناسی در دستور پخش رسانه ملی

مدیرکل روابط‌عمومی و بین‌الملل شهرداری تبریز گفت: دو مستند ویژه تبریزشناسی، با پیگیری‌ها رسانه‌ای شهرداری تبریز، در دستور پخش رسانه ملی قرار گرفته‌‌است.
به گزارش شهریار، میراعتماد عمادی با بیان این مطلب اظهار داشت: کهن‌دیار و همسفر، عنوان دو مستند تبریزشناسی است که هم‌اکنون در مراحل تولید فنی بوده و به زودی از دو شبکه سراسری پخش می‌شود.
وی اضافه کرد: کهن‌دیار در چهار قسمت ۴۵ دقیقه‌ای، مجموعه‌ای آثار مستند از مطالعات فرهنگی، اجتماعی، طبیعی و تاریخی تبریز است که با زمینه‌سازی اداره‌کل روابط‌عمومی و بین‌الملل شهرداری تبریز تهیه شده و به زودی از شبکه سراسری شما پخش می‌شود.
عمادی تصریح کرد: مستند همسفر که هم اکنون در مراحل نهایی تهیه است، معرفی ظرفیت‌های ویژه گردشگری تبریز ۲۰۱۸ را در ۱۲ قسمت، هدف قرار داده و به زودی، در دستور پخش شبکه مستند قرار خواهد گرفت.
مدیرکل روابط‌عمومی و بین‌الملل شهرداری تبریز اظهار داشت: تلاش شده تا هر دو مستند، با محتوای پربار و در عین حال با زبانی صمیمی، قابلیت‌های گردشگری تبریز را ارائه دهند.
وی یادآور شد: تعامل مستمر با شبکه‌های سراسری اول، دوم، سوم و چهار سیما و همچنین شبکه آی‌فیلم، در قالب ویژه‌برنامه‌های مستند و گزارش‌های گردشگری، رویکرد ثابت شهرداری تبریز در برنامه‌های رسانه‌ای و گردشگری تبریز ۲۰۱۸ است.

برگزاری سی و دومین جلسه کمیسیون شهرسازی با محوریت زیباسازی و تبریز ۲۰۱۸

رئیس کمیسیون شهرسازی شورای اسلامی شهر تبریز از برگزاری سی و دومین جلسه کمیسیون شهرسازی با محوریت زیباسازی و تبریز ۲۱۰۸ خبر داد.
بابایی اقدم با اعلام خبر فوق افزود : بدلیل فرصت محدود تا رویداد مهم گردشگری ۲۰۱۸ و آلودگی های بصری فراوان در سطح شهر، بر آن شدیم تا موضوع این هفته کمیسیون شهرسازی و معماری را به موضوع زیباسازی و تبریز ۲۰۱۸ اختصاص دهیم که این جلسه با حضور اعضای کمیسیون شهرسازی شورا و مدیران و معاونین شهرداری تبریز در سالن اجتماعات شورای شهر برگزار شد.
فریدون بابایی اقدم افزود: ایجاد زیبایی در شهرها یکی از سه آرمان عمده برنامه ریزی های شهری است و در این راستا، موضوع ورودی های شهر و ساماندهی بافت تاریخی شهر، یکی از عمده ترین مصادیق می باشد که در سیمای شهر تاثیر مستقیم دارد و همین موضوع در شورای چهارم از ابتدا مورد بحث و اصلاح آن مورد تاکید بوده است.
رئیس کمیسیون شهرسازی و معماری شورای شهر در پایان اظهار امیدواری کرد با اقدامات جهادین مسئولین شهری و استانی ، تبریز را آماده میزبانی از رویداد مهم گردشگری تبریز ۲۰۱۸ نماییم تا با دستی پر به استقبال این رویداد مهم برویم.

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
باخبر شدن از
سامانه پیامکی
اشتراک روزنامه

عزیزان علاقه مند به دریافت مرتب روزنامه ساقی آذربایجان از طریق پست می توانند با دفتر روزنامه تماس حاصل نموده و یا به سامانه پیام کوتاه روزنامه پیامک بفرستند.

اشتراک یکساله: 340 هزار تومان

اشتراک شش ماهه: 170 هزار تومان

ضمنا هزینه بسته بندی و ارسال از طریق پست بر عهده روزنامه می باشد.

درخواست اشتراک آنلاین

اشتراک پیامک

برای عضویت در خبرنامه پیامکی، اطلاعات خود را وارد کنید

اشتراک ایمیلی

نظرسنجی

وب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟

نمایش نتایج

Loading ... Loading ...
آذربایجانین گوزه للیک لری
پیگیری وعده مسئولان
  • از مسئولین محترم استان که وعده های آنان در این ستون پیگیری گردیده خواهشمند است توضیحات خود را در خصوص علل عدم تحقق وعده های داده شده جهت اطلاع شهروندان محترم و تنویر افکار عمومی به دفتر روزنامه ساقی ارسال فرمایند.

تصویر روز