روزنامه کثیرالانتشار سراسری صبح ایران
به دو زبان ترکی و فارسی

۱۳۹۷/۱۱/۰۳
روزنامه ساقی آذربایجان
اخبار شهروشهروندی

توسعه اماکن ورزشی شهر با نگاه انسان محور و جامعه محور 

شهردار منطقه ۱۰ تبریز توسعه اماکن ورزشی شهر توسط شهرداری را در راستای سیاستهای انسان محور و اجتماع محور شهرداری تبریز دانست.
به گزارش شهریار، باقر خوشنواز شهردار منطقه ۱۰ تبریز در مراسم بهره برداری از بهسازی و ساماندهی میدان پاس اظهار داشت: در چهار سال اخیر با هدایت و سیاستگذاری دکتر نجفی، شهرداری تبریز یادگارهای ماندگاری در تبریز خلق کردند که همه این یادگارها ریشه در هویت این شهر دارد.
شهردار منطقه ۱۰ تبریز افزود: در محدوده شهرداری منطقه ۱۰ چهار زمین بزرگ فوتبال پاس، دیهیم، تلاش و آکادمی شهرک امام وجود دارد تبدیل این زمین های خاکی به زمین چمن مصنوعی استاندرد و احداث رختکن، سرویس بهداشتی و همچنین پیست دو میدانی در این زمین ها آنها را به مجموعه های آبرومند و قابل استفاده برای ورزشکاران تبدیل کرده است.
وی با اشاره به اینکه بهسازی و ساماندهی این میدان ورزشی قدیمی توسط معاونت فنی و عمرانی شهرداری تبریز به سرانجام رسیده است، افزود: نصب چمن مصنوعی به متراژ۶۲۰۰ متر مربع، احداث مسیر پیاده روی و دو میدانی، ایجاد کانال دفع آبهای سطحی، سکوی تماشاگران به ظرفیت ۱۲۰۰ نفر، رختکن و سرویش بهداشتی و بهسازی محوطه ورزشگاه قدیمی پاس از جمله اقداماتی بوده است که در این ورزشگاه صورت گرفته است.
خوشنواز افزود: علاوه بر وجود چهار زمین بزرگ فوتبال ۱۱ زمین ورزشی روباز و سرپوشیده در منطقه داریم که روزانه صدها شهروند در این مکان ها به ورزش می پردازند.
پروژه بهسازی و ساماندهی زمین چمن مصنوعی پاس (رهروان شهدا) با صرف هزینه ای بالغ بر ۱۱ میلیارد و ۶۰۰ میلیون ریال به بهره برداری رسید.

بازدید رئیس هیئت فوتبال  استان خراسان رضوی از موزه فوتبال آذربایجان

معاون فرهنگی و اجتماعی شهرداری منطقه ۶ تبریز، گفت: دکتر محمدمهدی برادران، رئیس هیئت فوتبال استان خراسان رضوی از موزه فوتبال آذربایجان بازدید کرد.
به گزارش روابط عمومی شهرداری منطقه ۶ تبریز، جلال خسروی اظهار داشت: دکتر محمدمهدی برادران، رئیس هیئت فوتبال استان خراسان رضوی همراه هیئتی از مشهد و هیئت فوتبال آذربایجان شرقی از موزه فوتبال آذربایجان بازدید کرده و با جریان تاریخ فوتبال این منطقه آشنا شد.
وی افزود: برادران، با ابراز علاقه نسبت به راه اندازی موزه فوتبال در خراسان رضوی خواستار انتقال تجربیات این مجموعه به مشهد شد.
خسروی تصریح کرد: رئیس هیئت فوتبال استان خراسان رضوی با تشکر از شهردار کلانشهر تبریز، شهردار منطقه ۶ و تمام کسانی که در راه اندازی موزه فوتبال آذربایجان پیشقدم شده اند، برپایی موزه فوتبال را اقدام ارزشمندی دانست که باعث خواهد شد یاد تمام کسانی در عرصه فوتبال این منطقه زحمت کشیده اند برای همیشه حفظ شود.
معاون فرهنگی و اجتماعی شهرداری منطقه ۶ گفت: دکتر برادران که به منظور مشورت و بهره گیری از تجربیات مسئولان موزه فوتبال آذربایجان به تبریز سفر کرده بود، تاکید کرد فوتبال تبریز و آذربایجان حرفهای زیادی برای گفتن دارد و این موزه خواهد توانست زحمات گذشتگان را برای نسل های آتی به درستی منتقل کند.
گفتنی است، موزه فوتبال آذربایجان اولین موزه فوتبال کشور است که به همت و ابتکار شهرداری منطقه ۶ تبریز در پارک رضوان این منطقه در غرب کلانشهر تبریز راه اندازی شده است.
این موزه در نوع خود بی نظیر و منحصربفرد بوده و پیش از این تنها در کشور ژاپن موزه فوتبال راه اندازی شده است.
توپ، اسناد ورزشی، عکس، بلیت، پیراهن و لباس ورزشی فوتبالیستهای نامی آذربایجان و… از جمله وسایل ورزشی و فوتبالی موجود در موزه فوتبال آذربایجان است.
از جمله وسایل نگهداری شده در این موزه وسایل مرحوم صدقیانی بنیانگذار تبریزی فوتبال در ایران است.

سربازان، معرف انضباط و کارایی بسیج شهرداری تبریز هستند

مسئول بسیج شهرداری تبریز گفت: دوره مقدس سربازی، به ویژه در یگان‌های بسیج، فرصت مغتنمی است که می‌تواند به دوره خودسازی نیروهای وظیفه تبدیل شود.
به گزارش شهریار، احمد زارعی در جلسه توجیهی سربازان وظیفه بسیج شهرداری تبریز با بیان این مطلب اظهار داشت: نیروهای وظیفه بسیج شهرداری تبریز، معرف انضباط و کارایی در این مجموعه هستند که باید فرصت خدمت در بسیج را قدر بدانند.
وی اضافه کرد: دوران سربازی با تمام فراز و نشیبش، به پایان می‌رسد و پس از آن، مهارت‌ها و تجربیات این دوره است که برای همیشه ماندگار می‌ماند.
زارعی اظهار داشت: بسیج شهرداری تبریز با توجه به ماموریت‌های خاصی که در ارتباط با شهر و شهرداری بر عهده دارد، از بهترین یگان‌ها برای خدمتگزاری نیروهای وظیفه است.

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
باخبر شدن از
سامانه پیامکی
اشتراک روزنامه

عزیزان علاقه مند به دریافت مرتب روزنامه ساقی آذربایجان از طریق پست می توانند با دفتر روزنامه تماس حاصل نموده و یا به سامانه پیام کوتاه روزنامه پیامک بفرستند.

اشتراک یکساله: 340 هزار تومان

اشتراک شش ماهه: 170 هزار تومان

ضمنا هزینه بسته بندی و ارسال از طریق پست بر عهده روزنامه می باشد.

درخواست اشتراک آنلاین

اشتراک پیامک

برای عضویت در خبرنامه پیامکی، اطلاعات خود را وارد کنید

اشتراک ایمیلی

نظرسنجی

وب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟

نمایش نتایج

Loading ... Loading ...
آذربایجانین گوزه للیک لری
پیگیری وعده مسئولان
  • از مسئولین محترم استان که وعده های آنان در این ستون پیگیری گردیده خواهشمند است توضیحات خود را در خصوص علل عدم تحقق وعده های داده شده جهت اطلاع شهروندان محترم و تنویر افکار عمومی به دفتر روزنامه ساقی ارسال فرمایند.

تصویر روز