روزنامه کثیرالانتشار سراسری صبح ایران
به دو زبان ترکی و فارسی

۱۳۹۷/۱۱/۳۰
روزنامه ساقی آذربایجان
اخبار شهروشهروند

 معرفی سرپرست شرکت بهره‌برداری قطار شهری تبریز

طی مراسمی با حضور قائم‌مقام شهردار تبریز، سرپرست شرکت بهره‌برداری قطار شهری تبریز، معرفی و از خدمات مدیرعامل سابق این شرکت قدردانی شد.
به گزارش شهریار، با برگزاری مراسم معارفه و تکریم، علی قاسمی با حکم شهردار تبریز، به عنوان سرپرست شرکت بهره برداری قطارشهری تبریز معرفی و از تلاش‌های یعقوب وحیدکیا که به افتخار بازنشستگی نایل شده‌است، قدردانی شد.
رسول موسایی، قائم‌مقام شهردار تبریز در این مراسم، با بیان این‌که در سال‌های اخیر، پیشرفت فازهای مترو، با رویکردهای حوزه بهره‌برداری همراه شده است، گفت: مهندس وحید‌کیا از مدیران لایق، متعصب و کارشناس شهرداری تبریز است که در کمترین مدت، این حوزه را انسجام بخشیده‌است.
وی با بیان این‌که با آغاز دوره بازنشستگی، ایجاد تغییر در این مسئولیت، ضروری بوده‌است، گفت: مهندس قاسمی از مدیران متخصص و جوان مترو است که با در نظر داشتن ضرورت‌ها و نیازهای بهره‌برداری، این مسئولیت را پیش خواهند برد.
موسایی، با تاکید بر این‌که تغییرات مسئولیتی در پیکره عظیمی چون شهرداری تبریز، یک موضوع طبیعی است، افزود: مهم این است که تمام تلاش خود را برای اهداف کلان سازمانی به کار گرفته و در نهایت، کارنامه قابل‌قبولی از خود بر جای بگذاریم.
در پایان این مراسم، حکم سرپرستی علی قاسمی اعطا شد.
قاسمی با حفظ سمت در حوزه معاونت مترو، طی حکمی از سوی شهردار تبریز به عنوان سرپرست شرکت بهره‌برداری قطار شهری تبریز منصوب شده‌است.

فرصت ۳ ماهه متقاضیان وام نوسازی ناوگان فرسوده بار درون شهری
سازمان مدیریت حمل ونقل بار شهرداری تبریز طی اطلاعیه ای از فرصت سه ماهه به متقاضیان نوسازی ناوگان فرسوده بار درون شهری برای استفاده از وام های ۸ درصدی خبر داد.
به گزارش شهریار به نقل از روابط عمومی سازمان حمل و نقل بار شهرداری تبریز ، بر اساس این اطلاعیه متقاضیان نوسازی ناوگان فرسوده حمل و نقل بار درون شهری (اعم از وانت، کامیون،کامیونت و…) می توانند برای بهره مندی از وامهای ۸ درصدی به سایت سازمان مدیریت حمل و نقل بار شهرداری تبریز ( ftm.tabriz.ir )مراجعه و اطلاعات لازم را کسب کنند.
در این اطلاعیه آمده است: با عنایت به بحث آلودگی هوا در شهر تبریز و اعلام وضعیت بحرانی هوای شهر،سازمان مدیریت حمل ونقل بار شهرداری تبریز در فرصت سه ماهه پایانی سال متقاضیان دریافت وامهای نوسازی ناوگان بار درون شهری را به بانکهای عامل معرفی و رانندگانی که نیازمند نوسازی خودروهای فرسوده خود هستند برای دریافت وام راهنمایی کند.
شایان ذکر است بانکهای عامل معرفی شده اولویت اصلی پرداخت تسهیلات را به متقاضیان دریافت وامهای طرح نوسازی ناوگان بار درون شهری اختصاص داده و متقاضیان می توانند نسبت به اخذ این وامهای ویژه اقدام کنند.

شهرداری تبریز پیشتازفعالیت های فرهنگی اجتماعی

هم زمان با هفته پژوهش از سوی شهرداری منطقه ۲ تبریز از ۲۲ نفر از اعضای کتابخانه های این منطقه که با رتبه چشمگیر زیر ۱۰۰۰ توانسته اند به دانشگاه های کشور بعنوان نخبگان و برگزیدگان کنکور سال ۹۶ راه یابند، تجلیل بعمل آمد.
به گزارش امور ارتباطات شهرداری منطقه ۲ تبریز، در مراسم تجلیل از نخبگان کنکور ۹۶ که با حضور خوشنواز شهردار منطقه دو، روشنی رئیس مرکز پژوهش های شهرداری، دکتر زوارقی جانشین معاون پژوهشی فن آوری دانشگاه تبریز، دکتر پیروزمنش معاون مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان و حضور برگزیدگان کنکور ۹۶ از اعضای کتابخانه های منطقه دو و خانواده های آنان برگزار شد، باقر خوشنواز شهردار منطقه در سخنانی ضمن عنوان اینکه انشالله نخبگان کنکور کشوری همیشه بعنوان چهره های ماندگار علمی مطرح شوند گفت: اولویت فعالیت شهرداری منطقه ۲ تجلیل از نفرات اول کنکور، ایجاد ارتباط با خانواده ها و توسعه کارهای فرهنگی است و در این خصوص این منطقه پس از راهیابی این عزیزان به رتبه های علمی همچنان با آنان در ارتباط بوده و به منظور تشویق جوانان، مراسم های مشابه دیگری برای نفرات برگزیده کنکور برگزار خواهد کرد.
خوشنواز گستره فعالیت شهرداری ها از وظایف تعریف شده اعم از شهرسازی، عمران شهری و نگهداری مناسب از فضاهای سبز را فراتر دانسته و شهرداری تبریز را پیشتاز کارهای فرهنگی و اجتماعی دانست.
شهردار منطقه احداث فرهنگسراها و کتابخانه ها را از اهم فعالیت های فرهنگی مناطق دانسته و اظهار داشت: در ۶ کتابخانه تحت پوشش شهرداری منطقه دو ۵ هزار و ۶۱۹ عضو فعال کتابخوان، از مراکز فرهنگی این منطقه و سالن های مطالعه آن استفاده می کنند. وی ضمن دعوت از خانواده ها برای استفاده از امکانات مطالعه و کتابخانه های این منطقه بصورت عادت روزانه و مستمر، از آنان خواست برای استعداد یابی فرزندان خود و در تعیین رشته مناسب آنان را حمایت کنند.
وی برای موفقیت دانش آموزانی که با استفاده از سالن های مطالعه این منطقه به دانشگاه های کشور راه یافته اند، آرزوی سربلندی کرده و به خانواده های آنان برای کسب این موفقیت تبریک گفت.

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
باخبر شدن از
سامانه پیامکی
اشتراک روزنامه

عزیزان علاقه مند به دریافت مرتب روزنامه ساقی آذربایجان از طریق پست می توانند با دفتر روزنامه تماس حاصل نموده و یا به سامانه پیام کوتاه روزنامه پیامک بفرستند.

اشتراک یکساله: 340 هزار تومان

اشتراک شش ماهه: 170 هزار تومان

ضمنا هزینه بسته بندی و ارسال از طریق پست بر عهده روزنامه می باشد.

درخواست اشتراک آنلاین

اشتراک پیامک

برای عضویت در خبرنامه پیامکی، اطلاعات خود را وارد کنید

اشتراک ایمیلی

نظرسنجی

وب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟

نمایش نتایج

Loading ... Loading ...
آذربایجانین گوزه للیک لری
پیگیری وعده مسئولان
  • از مسئولین محترم استان که وعده های آنان در این ستون پیگیری گردیده خواهشمند است توضیحات خود را در خصوص علل عدم تحقق وعده های داده شده جهت اطلاع شهروندان محترم و تنویر افکار عمومی به دفتر روزنامه ساقی ارسال فرمایند.

تصویر روز