روزنامه کثیرالانتشار سراسری صبح ایران
به دو زبان ترکی و فارسی

۱۳۹۷/۱۱/۰۳
روزنامه ساقی آذربایجان
اخبار شهروشهروند

برگزاری جلسه هماهنگی اجرای طرح پیاده‌راه جهموری

جلسه هماهنگی پیاده راه جمهوری با حضور معاون فنی و عمرانی شهرداری تبریز، شهردار منطقه ۸، مدیر عامل سازمان عمران، مدیران حوزه معاونت فنی و عمرانی و مشاور طرح در محل دفتر معاونت فنی و عمرانی شهرداری تبریز برگزار شد.
به گزارش شهریار به نقل از معاونت فنی و عمرانی، محمد حسین اسحقی معاون فنی و عمرانی شهرداری تبریز در این جلسه گفت: امروزه در روند توسعه شهرهای بزرگ، با به وجود آمدن مراکز تجاری مدرن بازارهای سنتی بخشی از کارکرد خود را از دست می دهد که این موضوع تا حدودی، بازار تبریز را نیز شامل شده است .با اجرای طرح پیاده‌راه جمهوری، امکان حضور و بروز عامل انسانی بیشتر در بافت مرکزی شهر بیشتر شده و ساخت مسیر گذر و استراحتگاه و ایجاد جاذبه های گردشگری این فرصت به شهروندان داده می شود که ضمن برطرف کردن نیاز خرید خود از امکان تفریح و استراحت نیز برخوردار شوند و این امر عاملی برای رونق‌بخشی بازار تاریخی تبریز نیز خواهد بود .
وی خواستار اجرای برنامه‌های سامان‌دهی و زیباسازی و حذف زوائد بصری داخل بازار بلاخص ساماندهی فاضلاب و برق در محوطه‌ی داخل بازار و تعیین تکلیف اجرایی نمودن طرح پیاده راه جمهوری از سوی شهرداری منطقه ۸ تبریز شد. اجرای این پروژه علاوه برحفاظت از هویت فرهنگی و تاریخی شهر و ترافیک شهر برای نقش‌آفرینی در برنامه‌های گردشگری تبریز ۲۰۱۸ نیز تاثیر بسزایی خواهد داشت.
اسحقی همچنین خواستار یاری شهروندان فهیم تبریزی در راستای شناسایی بازار بزرگ تبریز شد و گفت: شناخت مردم تبریز از این بازار و اماکن تاریخی شهرمان از شناخت گردشگران برای ما در اولویت است چرا که مردم می توانند با شناختی که از این اثر زیبای تاریخی دارند گردشگران را نیز بهتر و بیشتر راهنمایی کنند .
در ادامه جلسه محبوب تیز پاز شهردار منطقه ۸ نیز با تشریح کلیاتی از فعالیت های این منطقه، اجرای طرح پیاده راه جمهوری را از نظر اقتصادی، اجتماعی و همچنین استقبال از رویداد مهم تبریز ۲۰۱۸ مهم عنوان کرد.
سپس مشاور طرح توضیحاتی را در خصوص پروژه پیاده راه جمهوری ارائه نمود و مقرر گردید طرح نهایی بدنه سازی و کفسازی پیاده راه از سوی مشاور طرح به شهرداری منطقه ۸ به عنوان مجری پروژه ارائه گردد تا اقدامات بعدی جهت اجرایی نمودن این پروژه توسط شهرداری منطقه ۸ صورت گیرد.

پروژه آیسان با اجرای تمهیدات فنی و زیست‌محیطی شتاب می‌گیرد

شهردار منطقه ۸ تبریز از پیشرفت مناسب پروژه سرمایه گذاری آیسان خبر داد و گفت: اجرای اسکلت‌بندی فلزی و نصب تجهیزات فیلتراسیون، از تمهیدات فنی پروژه است که در شتاب پروژه و حفظ سلامت فضای کارگاه، نقش موثر خواهد داشت.
به گزارش شهریار به نقل از شهرداری منطقه ۸ تبریز، محبوب تیزپاز افزود: با برگزاری جلسات شهردارتبریز با مسئولان بانک شهر برای آغاز مجدد پروژه عظیم آیسان، شرکت شهرآتیه طی ماه های اخیر اقدام به تجهیز مجدد کارگاه کرده‌است.
وی با بیان این‌که هم اکنون شاهد فعالیت شبانه روزی این پروژه هستیم، ادامه داد: پروژه آیسان با اجرای عملیات آرماتوربندی، سرعت گرفته و به زودی با تکمیل بخش‌های پی‌ریزی، عملیات اسکلت‌بندی پروژه آغاز می‌شود؛ عملیات اسکلت‌بندی نیز در قالب فلزی بوده و زمینه پیشرفت چشمگیر پروژه‌ را فراهم خواهد ساخت.
تیزپاز به تجهیز این پروژه به سیستم فیلتراسیون سیمان خبر داده و افزود: به منظور ممانعت از ایجاد گرد و غبار ناشی از تخلیه سیمان درسیلوی پروژه، پیمانکار پروژه، فیلتر سیمان را در سیلوهای تخلیه سیمان نصب کرده است تا اجرای پروژه، با ملاحظات زیست محیطی و حدالامکان، بدون آلودگی هوا در بافت مرکزی شهر باشد.
شهردار منطقه ۸ تاکید کرد: احداث این پروژه ضمن ایجاد نمای زیبا در مرکز شهر، سهم قابل توجهی در ارزش افزوده و نوسازی بافت فرسوده و مرکزی شهر خواهد داشت.
پروژه تجاری، تفریحی، خدماتی و اقامتی آیسان یکی از پروژه‌های آینده‌ساز تبریز است که در محل ترمینال قدیم تبریز احداث می‌شود.

راه اندازی دکل ۲۰ متری نوری در پارک مینیاتور تبریز

به گزارش روابط عمومی شهرداری منطقه ۱ کلانشهر تبریز، مهندس دلدار مدیر فضای سبز منطقه یک از راه اندازی و تکمیل دکل ۲۰ متری واقع در پارک مینیاتور خبر داد.
براساس این گزارش دلدار ضمن اعلام این خبر افزود: تعمیر اساسی و راه اندازی دکل ۲۰ متری در پارک مینیاتور توسط فضای سبز منطقه انجام یافت و این دکل از سال ۹۴ تاکنون به مرحله بهره برداری نرسیده بود که با این اقدام به بهره برداری رسید.
وی گفت: تعمیر اساسی شامل ، نگهدارنده پروژکتورها ، تعویض کابل برق و برق داخل دکل ، تعویض سیم بوکسل، تعویض تابلو برق دکل ، تصحیح تراز دکل ، تعویض موتور و گیر بکس بالابر و… می باشد که اقدامات اساسی در این راستا انجام یافته است.
مدیر فضای سبز منطقه یک اظهار داشت : با راه اندازی این دکل ۲۰ متری به لحاظ نور پردازی در پارک مینیاتور جلوه ای دیگر در شب به پارک بخشیده شده و تا شعاع چند ده متری زیبائی خاصی دارد و این امر در راستای اهداف ساماندهی وضعیت نوری پارکهای سطح منطقه انجام یافته است.

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
باخبر شدن از
سامانه پیامکی
اشتراک روزنامه

عزیزان علاقه مند به دریافت مرتب روزنامه ساقی آذربایجان از طریق پست می توانند با دفتر روزنامه تماس حاصل نموده و یا به سامانه پیام کوتاه روزنامه پیامک بفرستند.

اشتراک یکساله: 340 هزار تومان

اشتراک شش ماهه: 170 هزار تومان

ضمنا هزینه بسته بندی و ارسال از طریق پست بر عهده روزنامه می باشد.

درخواست اشتراک آنلاین

اشتراک پیامک

برای عضویت در خبرنامه پیامکی، اطلاعات خود را وارد کنید

اشتراک ایمیلی

نظرسنجی

وب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟

نمایش نتایج

Loading ... Loading ...
آذربایجانین گوزه للیک لری
پیگیری وعده مسئولان
  • از مسئولین محترم استان که وعده های آنان در این ستون پیگیری گردیده خواهشمند است توضیحات خود را در خصوص علل عدم تحقق وعده های داده شده جهت اطلاع شهروندان محترم و تنویر افکار عمومی به دفتر روزنامه ساقی ارسال فرمایند.

تصویر روز