روزنامه کثیرالانتشار سراسری صبح ایران
به دو زبان ترکی و فارسی

۱۳۹۹/۰۸/۰۹
روزنامه ساقی آذربایجان
تبلیغات
آمار بازدید
  • 0
  • 283
  • 849
  • 1,360,195
اخبار شهروشهروند

افزایش ۱۵۰ میلیارد تومانی بودجه تبریز

رئیس شورای اسلامی شهر تبریز از تصویب بودجه ۲۶۰۰ میلیارد تومانی سال آینده شهرداری تبریز در صحن شورای اسلامی شهر تبریز خبر داد.
به گزارش شهریار، شهرام دبیری با اعلام این خبر گفت: به دنبال برگزاری جلسات متعدد و بررسی بندهای مختلف بودجه سال آینده شهر، کلیات بودجه سال ۱۳۹۶ شهرداری تبریز به تصویب شورای شهر تبریز رسید.
دبیری با اشاره به افزایش ردیف های عمرانی، فرهنگی و مسیر گشایی در بودجه سال آینده تبریز گفت: بودجه سال آینده تبریز نسبت به سال ۱۳۹۵ با افزایش ۱۵۰۰ میلیارد ریالی به رقم ۲۶۰۰۰ میلیارد ریال رسیده است.قسمت عمده افزایش بودجه سال آینده تبریز مربوط به بودجه عمرانی بوده است و در عین حال که در بخش های عمرانی افزایش بودجه داشته ایم شاهد کاهش بودجه جاری نیز بوده ایم.
وی از توجه ویژه شورای اسلامی شهر تبریز به پرداخت دیون مردم اظهار داشت: یکی از جهت گیری های اصلی بودجه سال آینده تبریز در کنار توجه به افزایش بخش عمرانی پرداخت دیون شهرداری بوده است و به دنبال این هستیم که در سال آینده شرایط پرداخت دیون مردم در شهرداری تبریز فراهم شود. رئیس شورای شهر تبریز همچنین توجه به مسیر گشایی را از دیگر بخش های مهم بودجه سال آینده تبریز دانست و گفت: در راستای اجرای طرح تفصیلی بخصوص در مناطق محروم و کم برخوردار، بودجه مسیر گشایی ها افزایش داشته است.
دبیری افزود: همچنین در راستای اجرای عدالت اجتماعی بودجه روستاهای الحاق شده به تبریز افزایش یافته است تا شاهد رشد متوازن این بخش ها نیز باشیم.
وی با اشاره به اینکه برای «تبریز ۲۰۱۸» و همچنین بازار تبریز ردیف بودجه مشخص و جداگانه ای در بودجه سال آینده شهر در نظر گرفته شده است افزود: در لایحه بودجه سال آینده تبریز حمل نقل عمومی شهر جز اولویت های اساسی بوده است و در این راستا ردیف های ویژه ای به مترو ، اتوبوسرانی و کاهش آلودگی هوا اختصاص یافته است.
رئیس شورای اسلامی شهر تبریز در پایان گفت: لایحه بودجه سال ۱۳۹۶ شهرداری تبریز بعد از تصویب تبصره های دائمی لایحه، برای تایید و تصویب نهایی به فرمانداری ارسال خواهد شد.

آغاز عملیات لکه گیری اسفالت با اعمال روش های فنی در سطح شهر

معاون خدمات شهری و اجرایی شهردارتبریز از آغازعملیات لکه گیری آسفالت با بهره گیری از روش های فنی و اصولی خبر داد.
به گزارش شهریار، علی مدبر با اعلام این خبر گفت: در راستای اجرای برنامه های استقبال از بهار توسط معاونت خدمات شهری و اجرایی شهرداری تبریز، اقدامات مختلفی صورت گرفته که لکه گیری آسفالت، یکی از این اقدامات است.در عملیات لکه گیری امسال، تفاوت اساسی به چشم می خورد؛ به این معنی که پیش از لکه گیری، قسمت معیوب و تخریب شده آسفالت کاترزنی شده و به صورت منظم از آسفالت کلی جدا می شود.همچنین در صورت نیاز به زیرسازی و بهسازی بستردر نقطه مورد نظر، عملیات زیرسازی فنی صورت می گیرد وبعد از آن نیز، با آسفالت رویه پوشش داده می شود.
مدبر با اشاره به تاکیدات شهردارتبریز مبنی بر اجرای اصولی و فنی لکه گیری ها در سطح شهر، اظهار داشت: شهردارمحترم،جناب آقای دکترنجفی، بر اجرای لکه گیری ها با رعایت اصول فنی و مهندسی تاکید داشتند که معاونت خدمات شهری، هماهنگی های لازم را با مناطق دهگانه شهرداری در این راستا انجام داده و تمامی عملیات بر اساس استانداردهای موجود، اجرا می شود.با توجه به سختی کار در این روش، لکه گیری معابر اصلی در اولویت قرار گرفته و امیداست که در آستانه نوروز، بتوانیم چهره ای قابل قبول از معابر اصلی شهر را به میهمانان نوروزی وشهروندان عرضه کنیم.

آغاز بازدید های دوره ای شهردار منطقه ۸ از سطح حوزه

با آغاز طرح استقبال از بهار، شهردار منطقه ۸ به همراه مدیران و معاونین منطقه از سطح حوزه بازدید نموده و دستورات مقتضی را جهت حل مشکلات صادر نمودند. .
به گزارش روابط عمومی شهرداری منطقه ۸ تیزپاز نیاری در این بازدید گفت:همزمان با آغاز طرح استقبال از بهار و به منظور بررسی نیازها و در خواست های شهروندان، به صورت محله به محله با حضور مدیران و معاونین منطقه ، از اکثریت معابر و محلات منطقه تاریخی فرهنگی شهر بازدید خواهیم کرد تا بتوانیم رضایت مندی شهروندان را ارتقاء داده و شهر را آماده میزبانی از نوروز ۹۶ نمائیم. .در این بازدید شهردار منطقه ۸ به همراه معاونین و مدیران منطقه از معابر، مساجد ، بوستانها سرویس های بهداشتی و پروژه های در دست اجرای منطقه بازدید و روند انجام فعالیت ها در حوزه های امور شهری و فضای سبز ، ترافیکی و عمرانی را مورد بررسی قرار داده و تدابیر و دستورات لازم در ارتباط با حل مشکلات موجود صادر نمودند .

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
باخبر شدن از
سامانه پیامکی
اشتراک روزنامه

عزیزان علاقه مند به دریافت مرتب روزنامه ساقی آذربایجان از طریق پست می توانند با دفتر روزنامه تماس حاصل نموده و یا به سامانه پیام کوتاه روزنامه پیامک بفرستند.

اشتراک یکساله: 340 هزار تومان

اشتراک شش ماهه: 170 هزار تومان

ضمنا هزینه بسته بندی و ارسال از طریق پست بر عهده روزنامه می باشد.

درخواست اشتراک آنلاین

اشتراک پیامک

برای عضویت در خبرنامه پیامکی، اطلاعات خود را وارد کنید

اشتراک ایمیلی

نظرسنجی

وب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟

نمایش نتایج

Loading ... Loading ...
آذربایجانین گوزه للیک لری
پیگیری وعده مسئولان
  • از مسئولین محترم استان که وعده های آنان در این ستون پیگیری گردیده خواهشمند است توضیحات خود را در خصوص علل عدم تحقق وعده های داده شده جهت اطلاع شهروندان محترم و تنویر افکار عمومی به دفتر روزنامه ساقی ارسال فرمایند.

تصویر روز