روزنامه کثیرالانتشار سراسری صبح ایران
به دو زبان ترکی و فارسی

۱۳۹۷/۱۱/۰۴
روزنامه ساقی آذربایجان
اخبار فرهنگی

احداث تئاتر شهر تبریز با اعتبار ۱۵ میلیارد تومان

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی آذربایجان‌شرقی از احداث تالار بزرگ تبریز در آینده نزدیک خبر داد و گفت: پس از سال‌ها انتظار، پروژه تئاتر تالار شهر تبریز با پیش‌بینی ١۵ میلیارد تومان اعتبار در جنب لاله پارک به زودی آغاز می‌شود که در صورت تخصیص اعتبارات مناسب، این پروژه تا سه سال آینده به پایان می‌رسد.
محمد محمدپور در جمع عوامل و دست‌اندرکاران جشنواره تئاتر استانی اظهار داشت: عرصه هنر جای طرح سوؤال صرف نیست؛ بلکه باید به دنبال پاسخ علمی نیز بود؛ چراکه اقناع نسل جوان یکی از مهم‌ترین رسالت‌های اهالی فرهنگ و هنر است.
وی بهره‌مندی از ابزار هنر برای ترویج آموزه های دینی و شیعی را مورد تأکید قرار داد و خاطرنشان کرد: فرهنگ و هنر عرصه ترویج ارزش‌های اخلاقی و فضیلت‌های انسانی است؛ به عبارت دیگر برای گفتمان‌سازی پیام انقلاب، چاره‌ای جز بهره‌مندی از فرهنگ و هنر نداریم.
محمدپور فضیلت اخلاقی، سرمایه اجتماعی و گفتمان فرهنگی را دغدغه دلسوزان فرهنگی کشور دانست و افزود: اهالی هنر باید با وحدت نظر، هدف مشترک و همگرایی در کنار هم بوده و هرگز به فکر واگرایی و عدم هماهنگی نباشند؛ چراکه برای تأثیرگذاری در فرهنگ جامعه لازم است اهالی فرهنگ و هنر وحدت نظر و عمل داشته باشند.
وی با تاکید بر بهره‌مندی از تجربه‌های گذشته برای ادامه صحیح، اصولی و هدفمند مسیر تعالی گفت: انجمن هنرهای نمایشی باید با لحاظ کردن شرایط منطقه و امکانات موجود، چشم انداز هنرهای نمایشی استان را ترسیم کند.
وی در بخش دیگری از سخنان خود از احداث تالار بزرگ تالار تبریز در آینده نزدیک خبر داد و اظهار داشت: پس از سال‌ها انتظار، پروژه تئاتر تالار شهر تبریز با پیش‌بینی ١۵ میلیارد تومان اعتبار در جنب لاله پارک به زودی آغاز می‌شود که در صورت تخصیص اعتبارات مناسب، این پروژه تا سه سال آینده به پایان می‌رسد.
محمدپور یکی از اصلی‌ترین کاستی‌های هنرهای نمایشی در تبریز را نبود سالن‌های مناسب دانست و ادامه داد: این تالار شامل دو سالن بزرگ خواهد بود ولی با اعلام آمادگی بخش خصوصی برای مشارکت در این پروژه احتمال گسترش سالن‌های جنبی آن وجود دارد.
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی آذربایجان‌شرقی با اشاره به شفافیت در جهت‌گیری و سیاستگذاری‌ در جشنواره تئاتر استانی گفت: بهتر است کار داوری آثار پشت درهای بسته نباشد و پیشنهاد می شود ملاک‌های قضاوت شفاف بوده و نتایج و حد نصاب‌ها در حضور هنرمندان اعلام شود.

وجود ۶ هزار رشته متنوع در آموزش فنی حرفه ای

مدیرکل فنی و حرفه ای آذربایجان شرقی گفت: در آموزش فنی حرفه ای آذربایجان شرقی، بالغ بر ۵۵۰ نوع رشته از اساسی ترین استاندارد های آموزشی انتخاب شده است که انتخاب این رشته ها نیز مبتنی بر نیازسنجی های اقتصادی و مباحث اجتماعی استان است.
«یعقوب نماینده» در نشست مطبوعاتی با اصحاب رسانه استان، مناسبت هفته آموزش های فنی و حرفه ای و کارآفرینی را فرصتی مغتنم برای شناساندن رسالت این مجموعه برشمرد.
وی افزود: سازمان فنی حرفه ای این استان جزو سازمان های نادر دولتی است که به صورت رایگان آماده برای ارائه خدمات است. بحث آموزش های فنی حرفه ای به جهت عملی بودن و کاربردی بودن، هزینه بر بوده و در سطح جامعه شناخته شده نیست.
وی با بیان اینکه زمینه و دالان رسیدن به اشتغال، آموزش فنی حرفه ای است، اظهار داشت: خدماتی که از طرف مهارت آموزی در تمامی عرصه ها شامل تسهیل اقتصاد خانواده، ایجاد توسعه شغلی، ایجاد توانمندی و ارزش افزوده در آموزش به دست می آید، ضامن تشکیل یک زندگی ایده آل است.
نماینده تصریح کرد: شش هزار دوره متنوع با عنوان های «استاندارد آموزش شغل» در سازمان آموزش فنی حرفه ای کشور تعریف شده است. این تعداد در کشور ما بی نظیر است؛ همچنین تنوع رشته های دانشگاه جامع علمی کاربردی، بالغ بر ۸۰۰ نوع حرفه و در هنرستان های آموزش پرورش در کل کشور بالغ بر ۴۵۰ نوع حرفه است.

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
باخبر شدن از
سامانه پیامکی
اشتراک روزنامه

عزیزان علاقه مند به دریافت مرتب روزنامه ساقی آذربایجان از طریق پست می توانند با دفتر روزنامه تماس حاصل نموده و یا به سامانه پیام کوتاه روزنامه پیامک بفرستند.

اشتراک یکساله: 340 هزار تومان

اشتراک شش ماهه: 170 هزار تومان

ضمنا هزینه بسته بندی و ارسال از طریق پست بر عهده روزنامه می باشد.

درخواست اشتراک آنلاین

اشتراک پیامک

برای عضویت در خبرنامه پیامکی، اطلاعات خود را وارد کنید

اشتراک ایمیلی

نظرسنجی

وب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟

نمایش نتایج

Loading ... Loading ...
آذربایجانین گوزه للیک لری
پیگیری وعده مسئولان
  • از مسئولین محترم استان که وعده های آنان در این ستون پیگیری گردیده خواهشمند است توضیحات خود را در خصوص علل عدم تحقق وعده های داده شده جهت اطلاع شهروندان محترم و تنویر افکار عمومی به دفتر روزنامه ساقی ارسال فرمایند.

تصویر روز