روزنامه کثیرالانتشار سراسری صبح ایران
به دو زبان ترکی و فارسی

۱۳۹۹/۰۷/۰۴
روزنامه ساقی آذربایجان
تبلیغات
آمار بازدید
  • 0
  • 177
  • 700
  • 1,332,117
اخبار مهم

کاندیداهای شهرداری تا ۱۴ مرداد باید برنامه خود را ارائه کنند

منتخب مردم تهران، ری و تجریش در شورای شهر پنجم گفت: کاندیداهای شهرداری تهران باید تا روز شنبه ۱۴ مرداد ماه برنامه مکتوب خود برای شهرداری تهران را به هیات رییسه شورای منتخبین ارائه کنند.
محمد جواد حق‌شناس گفت: هر هفت کاندیدای شهرداری تهران در شرایط برابر قرار دارند و از آنها خواسته شده که در مرحله اول برنامه مکتوب خود را تا ۱۴ مردادماه به هیات رییسه شورای شهر پنجم ارائه کنند تا از طریق هیات رییسه این برنامه در اختیار اعضا قرار گیرد و در مرحله بعد برای این افراد براساس قرعه‌کشی زمانی برای ارائه برنامه‌ها در صحن شورا اختصاص پیدا کند که هر یک از کاندیداها دو ساعت زمان خواهند داشت تا برنامه‌های خود را ارایه کنند.
وی افزود: پس از ارائه برنامه‌ها توسط کاندیداهای شهرداری تهران، اعضای شورای پنجم وارد فرآیند انتخاب خواهند شد تا از میان هفت گزینه موجود دو گزینه را به عنوان گزینه‌های نهایی شهرداری تهران انتخاب کنند. منتخب مردم تهران، ری و تجریش تاکید کرد: این فرآیند برای انتخاب دو نفر گزینه نهایی حاکم است و قطعا در این مسیر تصمیم‌گیری انجام خواهد شد.

سپاه اصحاب رسانه را همراه خود می‌داند

مسئول روابط عمومی کل سپاه در جمع خبرنگاران با بیان اینکه امروز تنوع رسانه‌ها لذت‌بخش و نیاز است که به نقاط عطف توجه بیشتری داشته باشند، گفت: سپاه، همواره اصحاب رسانه را همراه خود می‌داند و اعتقاد داریم که دستاوردهای نظام در حوزه‌های مختلف از سوی رسانه‌ها به شکل بهتری انعکاس یابد که این نیز رسالت سنگینی است.
شریف به نقش رسانه‌ها در تنویر و جهت‌دهی افکارعمومی اشاره کرد و اظهار داشت: رسانه‌های جهان سلطه همه تلاش خود را بکار می‌گیرند تا بر ظلم و جنایت‌های تروریست‌ها و حامیان آن‌ها، سرپوش بگذارند و اخبار غیرواقعی در اختیار مردم قرار دهند که در این میان لازم است رسانه‌های آزاد و مستقل این جنایت‌ها و ظلم‌ها را به درستی انعکاس دهند تا ملت‌ها پی به افکار پلید و نقشه‌های شوم آنان ببرند.

سهمیه خاصی برای حضور زنان در کابینه دوازدهم وجود ندارد

مولاوردی در مصاحبه با خبر نگاران گفت : با اینکه تاکنون سهمیه خاصی در خصوص حضور زنان در دولت دوازدهم وجود ندارد، اما پیش بینی‌های خود را انجام و پیشنهادات خود را هم در برنامه ششم توسعه و هم در برنامه دولت دوازدهم ارائه دادیم و با توجه به وضعیت موجود و شناختی که پیدا کردیم ، راهکارهایی که ارائه دادیم و هدف کمی که در برنامه ششم توسعه تعیین کردیم، سهمیه ۳۰ درصدی زنان را در مدیریتها معین کردیم و البته اخیرا مصوبه شورای عالی اداری را هم در این زمینه داریم.
معاون رییس جمهور در امور زنان و خانواده با تاکید بر آنکه آنچه در سند برنامه ششم توسعه آمده اقدامات اساسی، راهکارها و اهداف کمی است؛گفت: رویکرد ما عدالت جنسیتی است که، از جمله آن ایجاد تعادل جنسیتی در مدیریت‌ها است و در عین حال تلاش‌مان بر آنست که در همه زمینه‌ها از جمله بازار کار، نقش‌های خانوادگی و همچنین میان کار و زندگی زنان این تعادل جنسیتی و عدالت جنسیتی را محقق کنیم و در این بین پیش بینی ما کسب سهم ۳۰ درصدی زنان در سه سطح عالی، میانی و پایینی مدیریت ها در دولت و کشور در پایان برنامه ششم توسعه است.
مولاوردی در ادامه افزود:در حال حاضر حدود ۱۰ درصد کابینه دولت یازدهم را زنان تشکیل می‌دهند و امیدواریم این سهم افزایش پیدا کند.تحقق سهمیه درصدی در مدیریتها هم نه یک شبه، بلکه در طول ۵ سال اجرای برنامه ششم توسعه در نظرگرفته شده است.

اضافه شدن ۴۰ نفر به تعداد نمایندگان مجلس در دست بررسی است

به گزارش خبرگزاری خانه ملت؛ حمیدرضا کاظمی با اشاره به مطرح بودن طرح “اصلاح جدول حوزه‌های انتخابیه” در مجلس مطرح کرد: این طرح در کارگروه ویژه‌ای که مأمور جمع‌آوری اطلاعات از وزارت کشور، دولت و نمایندگان بوده در حال بررسی است.
نماینده مردم پلدختر و معمولان در مجلس شورای اسلامی اضافه کرد: با اتمام جمع‌آوری اطلاعات در این کارگروه ویژه، طرح افزایش تعداد نمایندگان مجلس ابتدا در کمیسیون و سپس در صحن علنی مجلس مطرح خواهد شد.
نایب رئیس کمیسیون شوراها و امور داخلی کشور در مجلس دهم ادامه داد: در گذشته بنا بر این بود که ۲۰ نفر به تعداد نمایندگان مجلس اضافه شود اما اکنون افزایش ۴۰ نفر در دست بررسی است.
وی یادآور شد: طبق قانون باید هر ۱۰ سال ۲۰ نماینده به تعداد نمایندگان مجلس افزوده شود لذا با توجه به گذشت ۲۰ سال طرح افزایش ۴۰ نفر در دستور کار قرار می‌گیرد.

 

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
باخبر شدن از
سامانه پیامکی
اشتراک روزنامه

عزیزان علاقه مند به دریافت مرتب روزنامه ساقی آذربایجان از طریق پست می توانند با دفتر روزنامه تماس حاصل نموده و یا به سامانه پیام کوتاه روزنامه پیامک بفرستند.

اشتراک یکساله: 340 هزار تومان

اشتراک شش ماهه: 170 هزار تومان

ضمنا هزینه بسته بندی و ارسال از طریق پست بر عهده روزنامه می باشد.

درخواست اشتراک آنلاین

اشتراک پیامک

برای عضویت در خبرنامه پیامکی، اطلاعات خود را وارد کنید

اشتراک ایمیلی

نظرسنجی

وب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟

نمایش نتایج

Loading ... Loading ...
آذربایجانین گوزه للیک لری
پیگیری وعده مسئولان
  • از مسئولین محترم استان که وعده های آنان در این ستون پیگیری گردیده خواهشمند است توضیحات خود را در خصوص علل عدم تحقق وعده های داده شده جهت اطلاع شهروندان محترم و تنویر افکار عمومی به دفتر روزنامه ساقی ارسال فرمایند.

تصویر روز