اخبار کوتاه

تـبـدیـل تـبـریـز به بهشت استارت آپ‌های ایران

دومین استارت آپ ویکند تبریز از برنامه‌های جنبی پنجمین نمایشگاه نوآوری و فناوری ربع رشیدی با معرفی نفرات برتر به کار خود پایان داد.
مدیر منطقه ویژه علم و فناوری ربع رشیدی در این برنامه اظهار کرد: این‌که بخش خصوصی متولی این برنامه است، نشانگر شناخت بخش خصوصی از فضای کسب و کار کنونی و آینده‌ی کشور است که ضرورت دارد این استقبال و حمایت از طرح‌های فناورانه را مغتنم بشماریم.
علی جهانگیری با تأکید بر این‌که تبریز را به بهشت استارت آپ‌های ایران تبدیل می‌کنیم، عنوان کرد: همه جا می‌گویند که دولت از فناوران حمایت نمی‌کند؛ این در حالیست که بدون این‌که کسی به ما اجبار کند و یا بخشنامه‌ای وجود داشته باشد، نمایشگاه نوآوری و فناوری ربع رشیدی را همه ساله برگزار می‌کنیم.
وی افزود: از جوانان صاحب ایده و طرح فناورانه می‌خواهم که زندگینامه کارآفرینان برتر ایران و دنیا را مطالعه کرده و ببینند آنان کار را از کجا شروع کردند، کارآفرینانی که به خود تکیه کرده و روی پای خودشان ایستاده‌اند، موفق شدند.
علی جهانگیری با بیان این‌که هدف از نمایشگاه ربع رشیدی، نشان دادن دستاوردها نیست، گفت: هدف اصلی از برگزاری این نمایشگاه، تجاری‌سازی فناوری است و بدین منظور فناوران و هم متقاضیان فناوری در این نمایشگاه شرکت کردند؛ همچنین از وزارت دفاع، صنایع استان، شرکت‌های فعال در بخش انرژی که به نوعی مشتریان فناوری هستند، برای بازدید از نمایشگاه دعوت شده است.
علی جهانگیری خاطرنشان کرد: طبق ارزیابی پژوهشکده‌ی توسعه و برنامه‌ریزی جهاد دانشگاهی، سال گذشته ۱۰ الی ۱۲ درصد طرح‌ها موفق به فروش دانش فنی و یا راه‌اندازی کسب و کار جدید شدند که موفقیت بسیار خوبی است.

مسعود پزشکیان نمایشگاه نمونه آثار و اسناد کتابخانه مجلس را افتتاح کرد

نایب رئیس مجلس نمایشگاه نمونه آثار و اسناد کتابخانه مجلس را همزمان با هفته کتاب در محل نمایشگاه‌های قوه مقننه افتتاح کرد.
نمایشگاه نمونه آثار و اسناد کتابخانه مجلس توسط مسعود پزشکیان نایب رئیس مجلس در محل نمایشگاه‌های مجلس شورای اسلامی افتتاح شد.
مسعود پزشکیان در این نمایشگاه که آثاری همچون نخستین نشریات ایرانی، قرآن کریم دوره قاجار، بخشی از انتشارات کتابخانه مجلس، مطالعات پارلمانی، بخشی از گنجینه نشریات کتابخانه مجلس و… به نمایش گذاشته شده است، بر انجام پژوهش‌های مقایسه‌ای همچون «مقایسه صنعت قوانین سرمایه‌گذاری میان ایران و کشورهای موفق» در این حوزه تاکید کرد.
نماینده مردم تبریز، آذرشهر و اسکو در مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: زحمات کتابخانه مجلس در قالب پژوهش‌های مقایسه‌ای نتیجه بهتری خواهد داشت.
بنابراین گزارش نمایشگاه نمونه آثار و اسناد کتابخانه مجلس به همت کتابخانه موزه و مرکز اسناد مجلس شورای اسلامی تا چهارشنبه ۲۴ آبان ماه در محل نمایشگاه‌های مجلس شورای اسلامی برپا خواهد بود.

تیم‌های پزشکی آذربایجان‌شرقی در صورت نیاز به منطقه زلزله زده اعزام می‌شوند

رئیس دانشگاه علوم پزشکی تبریز گفت: در صورت اعلام نیاز کلیه تیم‌های پزشکی به منطقه زلزله زده اعزام می‌شوند.
محمدحسین صومی ضمن عرض تسلیت به محضر مقام معظم رهبری، هموطنان و خانواده جانباختگان حادثه زلزله شمالغرب کشور و آرزوی شفای عاجل مصدومان، اظهار کرد: فوریت‌های پزشکی و کلیه بیمارستان‌های استان و بیمارستان صحرایی و تیم های پزشکی در حال آماده باش کامل هستند.
وی افزود: مرکز فوریت‌های پزشکی با امکانات کامل و بیمارستان‌ها و بیمارستان صحرایی دانشگاه در حال آماده باش کامل بوده و در صورت اعلام نیاز کلیه تیم‌های پزشکی به منطقه زلزله زده اعزام خواهندشد.
رئیس دانشگاه علوم پزشکی تبریز گفت: از ساعات اولیه بروز زلزله با تمهیدات اتخاذ شده و هماهنگی‌های انجام گرفته با رییس اورژانس کشور، پنج دستگاه آمبولانس اعزامی این دانشگاه به منطقه مهران با پرسنل مربوطه به منطقه زلزله زده اعزام شدند.

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
باخبر شدن از