روزنامه کثیرالانتشار سراسری صبح ایران
به دو زبان ترکی و فارسی

۱۳۹۷/۱۱/۰۴
روزنامه ساقی آذربایجان
اخبار کوتاه اقتصادی

سرپرست جدید ایران ایر:
پرواز استاندارد را به مردم ایران هدیه می‌کنیم

سرپرست جدید هواپیمایی جمهوری اسلامی ایران با بیان اینکه این شرکت در چهارچوب برنامه‌هایی نه‌گانه بازسازی خود را در دستور کار قرار خواهد داد، اظهار کرد: به زودی سند راهبردی ایران‌ایر تدوین می‌شود.
فرزانه شرفبافی در مراسم تودیع و معارفه مدیران ایران‌ایر با بیان این مطلب اظهار کرد: مجموعه هما در طول‌های سال‌های طولانی گذشته با وجود تمام مشکلات و دغدغه‌ها به حیات خود ادامه داده و توانسته نام این ایرلاین را زنده نگه دارد اما به منظور بهبود سبک خدمات و جایگاه این شرکت باید برنامه‌ریزی های گسترده‌ای صورت گیرد که بسیاری از آنها آغاز شده است.
وی با اشاره به حق مردم ایران در استفاده از بروز ترین امکانات و استانداردترین پروازها تاکید کرد: ما در ایران ایر به دنبال آن خواهیم بود که با حفظ حقوق شهروندی پروازهایی را متناسب با شأن ملت ایران ارائه کنیم. در کنار آن ایران‌ایر پرواز در مناطق محروم و فرودگاه‌های کوچک را نیز دنبال می‌کند تا تمام مردم کشور از نعمت پروازهای استاندارد بهره‌مند شوند.
وی تاکید کرد: در این راستا برنامه‌های نه گانه ای در نظر گرفته شده که شامل توسعه نیروهای انسانی، گسترش سرمایه‌های ایران ایر، بازسازی و اصلاح ساختاری، نگاه همه‌جانبه به نظام حقوق و دستمزد و اشتراک‌سازی با شرکت‌های بین‌المللی بخشی از آن خواهد بود. ایران‌ایر به دنبال آن است که با به دست آوردن بازارهای جدید و فضاهای بین‌المللی با شرکت‌های هواپیمایی و سازمان‌های یاتا و ایکائو همکاری کند و در این راستا ارتقای فرهنگ حفظ احترام مسافر را در دستور کار داشته باشد. امیدواریم این روند که از قبل آغاز شده تداوم پیدا کند و ایران ایر به جایگاه مدنظر خود برسد.

یک ایرباس ۳۲۰ در مذاکرات به شکل رایگان دریافت کردیم

قائم مقام وزیر راه و شهرسازی در امور بین‌الملل با بیان اینکه در طول دو سال گذشته ایران ایر و مسئولان وزارت راه و شهرسازی پیگیری‌های قابل توجهی برای به ثمر نشستن مذاکرات خرید هواپیما داشته‌اند، اعلام کرد: ما در جریان قطعی کردن قراردادها بیشترین تخفیف را دریافت کردیم و در این بین در آخرین لحظات ورود یک ایرباس ۳۲۰ به کشور به شکل رایگان قطعی شد.
اصغر فخریه کاشان توضیح داد: آنچه بیشترین اهمیت را در طول دو سال گذشته داشت همکاری‌های همه‌جانبه تمام طرف‌های ایرانی برای به نتیجه رسیدن توافق‌ها بود. در این بین یکی از اصلی‌ترین مسائل گرفتن بیشترین تخفیف از ایرباس برای هواپیماهای جدید بود که خوشبختانه تمام تخفیف‌های ممکن برای ایران لحاظ شد.در تمام طول مذاکرات مدیرعامل ایران نقشی اساسی در مذاکرات ایفا می‌کرد که در آخرین گام ایشان در جریان مذاکرات نهایی با مدیرعامل ایرباس یک هواپیمای ایرباس ۳۲۰ را به شکل رایگان به توافق ایران اضافه کرد.
وی با بیان اینکه در جریان مذاکرات طرف ایرانی تلاش کرد بیشترین امتیازات را دریافت کند، عنوان کرد: امروز ما باید تلاش کنیم که این توافق و قراردادهای مهم پابرجا بماند و به مرحله اجرا برسد. ما توانستیم سد سنگین تحریم‌ها را بشکنیم و امیدواریم این روند در آینده نیز ادامه پیدا کند.

معافیت مالیاتی ۱۰ درصدی خودروسازانی که وارد بورس کالا شوند

مدیرعامل بورس کالا گفت: خودروسازانی که خودروهای خود را در بوس کالا عرضه کنند می‌توانند از معافیت ۱۰ درصدی مالیاتی برخوردار شوند.
حامد سلطانی نژاد افزود: عرضه کنندگانی که به دنبال شفافیت هستند و محصولات خود را در بورس کالا عرضه می‌کنند دارای مشوق هایی، چون معافیت ده درصدی مالیات هستند که خودروسازانی مشمول این امر می‌شوند.اگر خودروسازان می‌خواهند از مزایای بورس بهره‌مند شوند باید استمرار عرضه داشته باشند که خریداران بتوانند به این بازار به عنوان یک بازار قابل اتکا وارد شوند.بازار بلند مدت بازار خودرو یا بازار سلف فروشی هم به زودی در بورس کالا راه اندازی می‌شود تا افرادی که می‌خواهند حواله‌های اتومبیل خود را پس بدهند دچار مشکل نشوند.با این اقدام به راحتی افراد دیگری جایگزین این افراد می‌شوند و مشکلاتی که بسیاری از افراد در حال حاضر با آن مواجه هستند وجود نخواهد داشت.

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
باخبر شدن از
سامانه پیامکی
اشتراک روزنامه

عزیزان علاقه مند به دریافت مرتب روزنامه ساقی آذربایجان از طریق پست می توانند با دفتر روزنامه تماس حاصل نموده و یا به سامانه پیام کوتاه روزنامه پیامک بفرستند.

اشتراک یکساله: 340 هزار تومان

اشتراک شش ماهه: 170 هزار تومان

ضمنا هزینه بسته بندی و ارسال از طریق پست بر عهده روزنامه می باشد.

درخواست اشتراک آنلاین

اشتراک پیامک

برای عضویت در خبرنامه پیامکی، اطلاعات خود را وارد کنید

اشتراک ایمیلی

نظرسنجی

وب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟

نمایش نتایج

Loading ... Loading ...
آذربایجانین گوزه للیک لری
پیگیری وعده مسئولان
  • از مسئولین محترم استان که وعده های آنان در این ستون پیگیری گردیده خواهشمند است توضیحات خود را در خصوص علل عدم تحقق وعده های داده شده جهت اطلاع شهروندان محترم و تنویر افکار عمومی به دفتر روزنامه ساقی ارسال فرمایند.

تصویر روز