روزنامه کثیرالانتشار سراسری صبح ایران
به دو زبان ترکی و فارسی

۱۳۹۷/۱۲/۰۴
روزنامه ساقی آذربایجان
اخبار کوتاه شهروشهروند

تلفیق سخت افزار و نرم افزار آموزش شهروندی در جشنواره تابستانی تبریز

مدیرعامل سازمان فرهنگی هنری شهرداری تبریز برگزاری جنگ لبخند در فضای های عمومی شهر را ایجاد بستر مناسب برای آموزش شهروندی عنوان کرد و گفت: شهروندان در جشنواره تابستانی بر پارازیت های فرهنگ شهرنشینی لبخند می زنند.
به گزارش شهریار، حسین آذر نیا در گفتگو با شهریار، تسریع در فرآیند ارتقاء فرهنگ شهری تبریز را در سایه بهره گیری مناسب سیستم سخت افزار و نرم افزار آموزش شهروندی دانست.
وی با اشاره به افزایش بازدهی جشنواره تابستانی تبریز در طول ۱۰ سال اخیر افزود: شهرداری تبریز با بسترسازی و برگزاری جشنواره تابستانی در قالب جنگ لبخند نقش سخت افزاری خود را در یک دهه ایفا کرده است.
این مقام مسول در حوزه فرهنگ شهرداری تبریز ادامه داد: شهروندان تبریز در پایان هر مراسم جنگ لبخند که در فضاهای عمومی و پارک های این شهر برگزار می شود، با لبخند های خود به آسیب های اجتماعی “ نه” می گویند.
آذرنیا همچنین تصریح کرد: سرفصل برگزاری جشنواره تابستانی تبریز آموزش شهروندی است و این آموزش بدون آگاه سازی از واقعیت جامعه و اعلام آمارهای واقعی از زبان متولیان امر ممکن نیست.
مدیرعامل سازمان فرهنگی هنری شهرداری تبریز با تاکید بر حضور کارشناسان فرهنگی دستگاه های مرتبط با سلامت اجتماعی مانند نیروی انتظامی و دانشگاهیان اظهار داشت: مقابله با بزه کاری ها، کلاهبرداری های اینترنتی، توجه به اصول پیشگیری از معضلات اجتماعی، احترام به مطالبه و تکالیف شهروندی آموزش داده می شود.
حسین آذرنیا همچنین برآیند برگزاری جشنواره تابستانی در فضاهای عمومی مانند پارک ها و حضور پر شور شهروندان را اثر بخش تر و کم هزینه تر از جشنواره های تخصصی با تعداد معدود دانست و متذکر شد: می توان با مدیریت هزینه ها زیرساخت های نرم افزاری و سخت افزاری آموزش و مدیریت شهری افزایش و تقویت کرد.
وی همکاری رسانه ها در پیشبرد اهداف اجرای جشنواره های تابستانی با سرفصل آموزش را حلقه طلایی معرفی کرد و گفت: تقویت زنجیرهمکاری رسانه ای در رشد و ارتقاء فرهنگ شهری تاثیر گذار است.

اتمام عملیات آسفالت ریزی اساسی در  شهرداری منطقه ۲  تبریز

از سوی شهرداری منطقه دو کلانشهر تبریز و در تداوم بهسازی عبور و مرور شهری، عملیات آسفالت ریزی در ۳ مسیر سطح حوزه این منطقه به اتمام رسید.
رسول موسائی شهردار منطقه با اعلام اینکه در تداوم عملیات بهسازی عبور و مرور شهری و روان سازی تردد شهروندان از مسیرهای اصلی و فرعی سطح حوزه، این منطقه آسفالت ریزی ۳ مسیر را به اتمام رسانده است افزود: در همین راستا عملیات تراش آسفالت، زیرسازی و آسفالت اساسی خیابان قدوسی که از اهم مسیرهای اصلی کوی دادگستری به شمار می آید به اتمام رسیده است.
شهردار منطقه دو کلانشهر تبریز اجرای این عملیات را به طول ۶۰۰ متر عنوان کرد و افزود: به منظور رفع موانع حرکتی وسایل نقلیه شهری که از اصلی ترین اهداف اجرای آسفالت ریزی مسیرهای سطح حوزه این منطقه می باشد همچنین آسفالت ریزی ۲مسیر دیگر اعم از خیایابان بهاران و کوی میخک شهرک ویلاشهر نیز به اتمام رسیده است.
رسول موسائی در توضیح جزئیات مسیرهای آسفالت ریزی شده مذکور گفت: تراش آسفالت مستهلک، زیرسازی و آسفالت ریزی خیابان ۱۵ متری بهاران بطول ۱ کیلومتر و میخک ویلاشهر بطول ۵۰۰ متر از اهم فعالیت هایی بشمار می آید که از سوی تلاشگران شهرداری منطقه دو به اتمام رسیده است.
ایشان با عنوان اینکه بلوار ولایت کوی داگستری و خیابان قاضی هرکدام بطول ۱ کیلومتر از سایر مسیرهای کوی دادگستری بشمار می رود که عملیات آسفالت ریزی در این مسیرها به اتمام رسیده است تصریح کرد: عملیات تراش آسفالت در خیابان ۳۵ متری سینا و انجام لکه گیری کوی پیام محله ائل گلی نیز آغاز شده و در برنامه کاری این منطقه انجام عملیاتی مشابه در بلوار فتح یاغچیان گنجانده شده است.
شهردار منطقه دو تبریز در ادامه تصریح کرد: اقدامات لازم برای آسفالت ریزی در جاده ائل گلی مقابل پیتزا توسکا تا پل کابلی، در سایر مسیرهای اصلی ویلاشهر، خیابان شهید جدیری و … طبق برنامه ریزی انجام گرفته در لیست فعالیت آسفالت ریزی، لکه گیری و چاله زدائی شهرداری منطقه دو تبریز قرار گرفته است که بزودی عملیاتی می شود.

آغاز طرح خدمات محله ای شهرداری منطقه ۴ شهرداری تبریز

شهردار منطقه ۴ از تداوم اجرای طرح خدمات محله ای با محوریت پاکسازی، رفع سدمعابر، نگهداشت تجهیزات شهری، رنگ آمیزی مبلمان شهری، لکه گیری آسفالت و … خبر داد.
به گزارش روابط عمومی شهرداری منطقه چهار کلانشهر تبریز، امجدی با بیان این مطلب، گفت: در راستای سیاست های شهرداری منطقه ۴ مبنی بر ارتقاء سطح کیفیت زندگی شهروندان، چهارمین مرحله از طرح خدمات محله ای در سطح منطقه با بسیج تمامی نیروهای خدماتی در دستور کار قرار گرفته است.
وی با اشاره به اقدامات صورت گرفته در دوره های قبلی این طرح موفق، گفت: با توجه به اقدامات ماندگار در موضوعات رسیدگی و ارتقاء فضای سبز بوستان ها، آسفالت ریزی و لکه گیری، رسیدگی به المان های شهری و خدمات مربوط به رفت و روب و جمع آوری زباله، لزوم حفظ این اقدامات از اهمیت ویژه ای برخوردار است.در مرحله جدید از این طرح، در هر محله اقدامات خدماتی طی یک هفته اجرا می شود و تلاش خواهد شد نیازمندی های محلی برطرف شود. اکبر امجدی خاطر نشان کرد: حذف زوائد فیزیکی، مناسب سازی بوستان های محلی و معابر، اصلاح جداول و کانیووها، امحای دیوار نوشته ها و … از دیگر اقدامات طرح خدمات محله ای در این مرحله خواهد بود.

برگزاری کارگاه تخصصی آیین نامه ۲۸۰۰ زلزله

کارگاه تخصصی آیین نامه ۲۸۰۰ زلزله ویژه کارشناسان فنی و عمرانی شهرداری تبریز برگزار شد.
به گزارش شهریار به نقل از روابط عمومی مدیریت بحران، دوره های تخصصی مقاوم سازی و آشنایی با آیین نامه ۲۸۰۰ زلزله با حضور اساتید دانشگاه صنعتی سهند و دانشگاه تبریز در مرکز آموزش مدیریت بحران برگزار شد.در این کارگاه آموزشی که به مدت ۴ ساعت با همکاری سازمان نظام مهندسی استان و با حضور دانشیار دانشکده عمران دانشگاه تبریز در مرکز آموزش مدیریت بحران برگزار می شود، کارشناسان فنی و عمرانی شهرداری با مباحث مربوط به آیین نامه ۲۸۰۰ زلزله بر اساس ویرایش جدید آن از جمله ضوابط طراحی لرزه ای سازه های ساختمانی، ضوابط طراحی لرزه ای اجزای غیرسازه ای و غیرساختمانی و درجه بندی خطر نسبی زلزله در شهرها آشنا می شوند. لازم به ذکر است دوره های مقاوم سازی و آیین نامه ۲۸۰۰ زلزله به صورت تئوری و عملی به مدت ۸ ساعت برای هر گروه در مرکز آموزش مدیریت بحران شهرداری تبریز واقع در اتوبان شهید کسایی، اول پارک عباس میرزا اجرایی می شود.

امکان وصول چک‌های بانک شهر در هر زمان از شبانه روز

مدیرعامل بانک شهر با تاکید براین‌که تنوع خدمات بانکی در پیشخوان‌های شهرنت به صورت جدی در دستور کار است، از امکان وصول چک‌های این بانک در هر زمان از شبانه روز خبر داد.
به گزارش شهریار، حسین محمد پورزرندی با بیان این مطلب افزود: پیشخوان های شهرنت بانک شهر در تمامی مراکز استانها و همچنین شهرهای کشور اغلب به صورت ۲۴ ساعته مشغول به فعالیت و ارائه خدمات مورد نیاز به مشتریان و مراجعین هستند و درهمین راستا توانسته اند رضایتمندی آنان را کسب کنند.
وی با اشاره به این‌که بانک شهر بانکی پیشتاز در بانکداری الکترونیک است،افزود: در همین رابطه همه مردم می‌توانند با مراجعه به پیشخوان‌های شهرنت بانک شهر در هر ساعت از شبانه روز، خدمات بانکی را دریافت کنند.
پورزرندی تصریح کرد: در راستای ارایه خدمات کامل و متنوع بانکی به مشتریان و با تلاش کارکنان جوان و نخبه بانک شهر از امروز وصول چک‌های این بانک در هر ساعت و زمان از شبانه روز در پیشخوان های شهرنت بانک شهر امکان پذیر است.
وی با تاکید بر این‌که ارتقای سطح کیفی زندگی شهروندان و تسهیل در روند خدمات رسانی به آنان در صدر برنامه های بانک شهر قرار دارد، گفت: درحال حاضر با حضور پیشخوان‌های شهرنت، امکان ارائه خدمات بانکی در ترمینال‌ها، فرودگاه‌ها، حاشیه میادین میوه و تره بار، پارک‌ها، مجتمع‌های تجاری، حاشیه شهرها و سایر اماکن فاقد شعب بانکی فراهم شده است.
مدیرعامل بانک شهر عنوان کرد: مشتریان می‌توانند با حضور در پیشخوان‌های شهرنت به‌صورت آنلاین بارئیس شعبه مجازی ارتباط گرفته و درخواست‌های بانکی خود را به‌صورت غیرحضوری انجام دهند و برای مشتریان ویژه این خدمات به صورت کاملا خاص و ویژه انجام می‌شود.
پورزرندی در ادامه با اشاره به ۲ خدمت جدید دیگر این بانک افزود: ارایه صورت حساب بانکی با مٌهر خیس به مشتریان در پیشخوان‌هایی که دارای دستگاه‌های خودبانک (VTM) و ( RTM) هستند،عملیاتی شده است.
وی اعلام کرد:همچنین مشتریان بانک شهر می توانند با حضور در پیشخوان‌ها ضمن سرمایه گذاری در “ صندوق گنجینه زرین شهر” در هر زمان از شبانه روز به آن دسترسی داشته باشند.
پورزرندی در ادامه گفت: برداشت و واریز وجه، خدمات مبتنی بر کارت، افتتاح حساب سپرده سرمایه‌گذاری کوتاه‌مدت وصدور کارت نقدی،انتقال وجه بین سپرده‌ها و انتقال وجه بانکی، اعلام مفقودی و مسدودی کارت، صدور کارت هدیه،پرداخت اقساط تسهیلات بانک شهر، مسدود کردن اینترنت بانک و همراه بانک،انتقال وجه ساتنا،انتقال وجه پایا،ارایه صورت حساب،صدور ضمانت‌نامه بانکی، صدورتمکن مالی و …. از دیگر خدماتی است که تنها از طریق پیشخوان‌های شهرنت انجام می‌شود.

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
باخبر شدن از
سامانه پیامکی
اشتراک روزنامه

عزیزان علاقه مند به دریافت مرتب روزنامه ساقی آذربایجان از طریق پست می توانند با دفتر روزنامه تماس حاصل نموده و یا به سامانه پیام کوتاه روزنامه پیامک بفرستند.

اشتراک یکساله: 340 هزار تومان

اشتراک شش ماهه: 170 هزار تومان

ضمنا هزینه بسته بندی و ارسال از طریق پست بر عهده روزنامه می باشد.

درخواست اشتراک آنلاین

اشتراک پیامک

برای عضویت در خبرنامه پیامکی، اطلاعات خود را وارد کنید

اشتراک ایمیلی

نظرسنجی

وب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟

نمایش نتایج

Loading ... Loading ...
آذربایجانین گوزه للیک لری
پیگیری وعده مسئولان
  • از مسئولین محترم استان که وعده های آنان در این ستون پیگیری گردیده خواهشمند است توضیحات خود را در خصوص علل عدم تحقق وعده های داده شده جهت اطلاع شهروندان محترم و تنویر افکار عمومی به دفتر روزنامه ساقی ارسال فرمایند.

تصویر روز