روزنامه کثیرالانتشار سراسری صبح ایران
به دو زبان ترکی و فارسی

۱۳۹۹/۰۹/۱۱
روزنامه ساقی آذربایجان
تبلیغات
آمار بازدید
  • 1
  • 938
  • 1,066
  • 1,389,006
اخبار کوتاه

اعلام نتایج نهایی گزینش پذیرفته‌شدگان  «آزمون استخدامی سال ۹۵» در تیرماه

سرپرست دبیرخانه هیئت مرکزی گزینش وزارت آموزش و پرورش از دریافت لیست ۶۰۰ نفره پذیرفته شدگان مرحله تکمیل ظرفیت آزمون استخدامی سال گذشته آموزش و پرورش از سوی سازمان سنجش خبر داد و گفت: تلاش می کنیم تا یک ماه دیگر گزینش معرفی شدگان مرحله تکمیل ظرفیت را نیز به اتمام برسانیم و نتایج نهایی را در تیرماه اعلام کنیم.
شاپور محمدزاده درباره زمان اعلام نتایج نهایی پذیرفته شدگان آزمون استخدامی آبان ماه سال گذشته آموزش و پرورش توضیحاتی ارائه و اظهار کرد: گزینش و بررسی ۸۰۰۰ پذیرفته شده این آزمون انجام شده است و تا اکنون منتظر دریافت لیست تکمیلی از سوی سازمان سنجش بودیم که این لیست روز گذشته به دست ما رسید و بر این اساس باید بالغ بر ۶۰۰ نفر دیگر مورد گزینش قرار بگیرند.
وی درباره زمان انجام مصاحبه و گزینش لیست تکمیلی گفت: تلاش می کنیم تا یک ماه دیگر گزینش معرفی شدگان مرحله تکمیل ظرفیت را نیز به اتمام برسانیم و نتایج نهایی را در تیرماه اعلام کنیم.
سرپرست دبیرخانه هیئت مرکزی گزینش وزارت آموزش و پرورش افزود:به احتمال قوی دوره‌های یکساله صلاحیت حرفه‌ای پذیرفته شدگان در دانشگاه فرهنگیان از ابتدای مهر ماه شروع شود. قرار است یک آزمون جدید دیگر نیز در خردادماه برگزار شود. تلاش می کنیم پذیرفته شدگان هر دو آزمون در مهرماه سرکلاس‌های دانشگاه فرهنگیان بنشینند.

هرس نکردن باغات انگور خسارت را افزایش می دهد

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان ملکان با بیان اینکه تعداد زیادی از باغداران انگور شهرستان به علت سرمازدگی باغات خود را رها کرده و هرس نمی کنند، گفت: این امر باعث خشک شدن باغات می شود.
حسن علیوند اظهار کرد: هرس نکردن باغات در آینده خسارات را افزایش و موجب خشک شدن موها و همچنین باردهی کم می شود.
وی افزود: در چنین مواقعی که سرمازدگی موجب خسارت به باغات انگور می شود باید به تغذیه توجه شده و از رها کردن آن خودداری شود.
مدیر جهاد کشاورزی ملکان با اشاره به سرمازدگی اسفندماه سال گذشته گفت: بیش از ۷۰درصد باغات انگور در این شهرستان دچار خسارت شده اند که رقم ریالی آن بیش از یک هزار و ۵۰۰ میلیارد ریال است.
علیوند افزود: سرمازدگی باعث خشک شدن درختان انگور می شود به طوری که حتی آنهایی که جوانه زده اند بدون محصول هستند و باردهی ندارند.خشک شدن درختان مو، کف بری آنها را در پی دارد و تا محصول دادن دوباره آن ۷ سال زمان می برد که این موضوع میزان خسارت را هر سال افزایش می دهد.
شهرستان ملکان با ۱۱هزار هکتار باغ انگور و تولید سالانه ۲۶۰ هزار تن یکی از قطب های مهم تولید این محصول در کشور محسوب می شود و از لحاظ کیفیت رتبه اول کشوری و از نظر تولید محصول در جایگاه سومی کشور قرار دارد.۹۰درصد محصول تولیدی انگور این شهرستان پس از فرآوری در واحدهای تولید و بسته بندی کشمش به خارج از کشور صادر می شود و ۶۰درصد صادرات غیر نفتی استان را به خود اختصاص داده است.

بارش شدید تگرگ در ایلخچی؛ ۹۰ درصد محصولات زراعی آسیب دیدند

درپی بارش شدید تگرگ در ایلخچی ۹۰ درصد محصولات باغی و زراعی دچار آسیب جدی شده و کشاورزان را فلج کرد.
بارش اخیر تگرگ در منطقه ایلخچی که نواری از اراضی باغی و زراعی واقع در بین آجی چای و جاده اصلی ایلخچی از روستای خاصبان تا آخر اراضی کردلر بشدت دچار خسارت شده بطوریکه طبق اعلام رئیس جهاد کشاورزی ایلخچی محصولات باغی از ۷۰ تا ۹۰ درصد و محصولات زراعی از ۵۰ تا ۹۰ درصد دچار آسیب جدی شده است.
درپی بازدید مسئولین ذیربط استانی، شهرستان و بخش، از باغات ایلخچی، عمق خسارات وارده را در طول ۵۰ سال گذشته بی سابقه و شدیدترین فاجعه دراین منطقه عنوان کردند. این خسارت به حدی شدید بوده که زندگی روزمره کشاورزان منطقه ایلخچی را تحت تاثیر قرار داده بطوریکه توان مالی برای تجدید کاشت و حتی کشت سال آتی را نخواهند داشت. اکثر کشاورزان که بعلت افزایش حق بیمه محصولات کشاورزی نتوانسته اند محصولات کشاورزی خود را بیمه نمایند و اعتراضات خود را دراین خصوص بصورت کتبی به مسئولان استان و حتی کشوری انعکاس داده بودند دست به دامن مسئولان ذیربط شدند و اگر مسئولان استانی به داد این کشاورزان نرسند آنها فلج شده و مشکلات عدیده ای به دنبال خواهند داشت.
محصولات خسارت دیده، گوجه سبز، پسته، بادام، گندم، دانه های روغنی یونجه و … می باشد.
جلال حق شناس: خبرنگار شهر ایلخچی

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
باخبر شدن از
سامانه پیامکی
اشتراک روزنامه

عزیزان علاقه مند به دریافت مرتب روزنامه ساقی آذربایجان از طریق پست می توانند با دفتر روزنامه تماس حاصل نموده و یا به سامانه پیام کوتاه روزنامه پیامک بفرستند.

اشتراک یکساله: 340 هزار تومان

اشتراک شش ماهه: 170 هزار تومان

ضمنا هزینه بسته بندی و ارسال از طریق پست بر عهده روزنامه می باشد.

درخواست اشتراک آنلاین

اشتراک پیامک

برای عضویت در خبرنامه پیامکی، اطلاعات خود را وارد کنید

اشتراک ایمیلی

نظرسنجی

وب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟

نمایش نتایج

Loading ... Loading ...
آذربایجانین گوزه للیک لری
پیگیری وعده مسئولان
  • از مسئولین محترم استان که وعده های آنان در این ستون پیگیری گردیده خواهشمند است توضیحات خود را در خصوص علل عدم تحقق وعده های داده شده جهت اطلاع شهروندان محترم و تنویر افکار عمومی به دفتر روزنامه ساقی ارسال فرمایند.

تصویر روز