روزنامه کثیرالانتشار سراسری صبح ایران
به دو زبان ترکی و فارسی

۱۳۹۹/۰۹/۱۳
روزنامه ساقی آذربایجان
تبلیغات
آمار بازدید
  • 0
  • 1,509
  • 1,696
  • 1,392,370
اخبار کوتاه

سازمان آتش نشانی شهرداری تبریز بخشی از املاک خود را به فروش می رساند

سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری تبریز در نظر دارد برابر مصوبه شماره ۵۷۰/۱۱ مورخه ۹۶/۱/۳۰ هیئت مدیره سازمان املاک مشروحه زیر را از طریق مزایده کتبی به فروش برساند.
سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری تبریز در نظر دارد برابر مصوبه شماره ۵۷۰/۱۱ مورخه ۹۶/۱/۳۰ هیئت مدیره سازمان املاک مشروحه زیر را از طریق مزایده کتبی به فروش برساند. متقاضیان محترم می توانند برای اخذ فرم شرکت در مزایده و سایر اطلاعات و مشخصات از تاریخ درج این آگهی تا تاریخ ۹۶/۳/۱۳ در اوقات اداری به دبیر خانه سازمان واقع در خیابان خاقانی نبش شهید مدرس مراجعه نمایند.

کاشت بیش از ۵۰۰ اصله نهال در فاز ۱ پارک بزرگ تبریز

شهردار منطقه ۴ تبریز از کاشت بیش از ۵۰۰ اصله نهال ختمی در فاز یک پارک بزرگ تبریز در راستای توسعه و افزایش کمی و کیفی فضاهای سبز عمومی خبر داد.
به گزارش شهریار، اکبر امجدی کاشت نهال و درخت را در زیباسازی منظر شهری و ارتقای سطح سلامت روحی شهروندان تاثیرگذار دانست و با تاکید بر حفظ و مراقبت از درختان بیان کرد: حفظ و نگهداری از درختان مهم تر از کاشت آنها محسوب می شود و حوزه فضای سبز این منطقه نیز با برنامه ریزی های در نظر گرفته این اقدام را اجرایی می کند.
شهردار منطقه ۴ همچنین کاشت نهال و فضای سبز شهری را در کاهش آلودگی هوا موثر دانست و گفت: کاشت درخت و نهال در شهرها به منظور تلطیف و کاهش آلودگی هوا، جذب گرد و غبار، تعدیل دما و … مورد توجه قرار دارد.
وی افزود: در راستای ارتقای فرهنگ شهرنشینی و هم چنین ایجاد فضای سبز، یکی از برنامه های ویژه شهرداری منطقه ۴، توسعه و افزایش کمی و کیفی فضاهای سبز عمومی است که همسو با سایر نیازهای شهروندان، مورد توجه قرار دارد.
امجدی بیان کرد: در راستای توزیع متوازن و یکسان و گسترش سرانه فضای سبز در تمامی نقاط و محله های شهرداری منطقه ۴، بیش از ۵۰۰ اصله نهال ختمی در پارک بزرگ الغدیر تبریز غرس شده است.

پارک‌های تبریز؛ میزبان سفره‌های افطاری شهروندان

خاطرات ماه رمضان پدرم تمامی ندارد، آن زمان ها که جوان بود و خانه ها حیاط و بام و درخت و صفایی داشتند.
۳۳ سال پیش رمضان دقیقا در همین روزها و فصل بوده ، پدرم می گوید سفره افطار را در حیاط بساط می کردند وصدای اذان که از مسجد محل بلند می شد افطار می کردند. شب های گرم تابستان را زیر پشه بند در حیاط می خوابیدند و بعد از سحری در حیاط نماز می خواندند.امروز را که نگاه می کنم چقدر همه چیز با ۳۰ سال گذشته فرق کرده است، دیگر حیاطی نمانده تا رمضان های تابستانی را آنجا به سر کینم و صفای هوای زیبای شامگاهی تبریز را درک کنیم. در میان این ساختمان های سر به فلک کشیده و شهرهای شلوغ پارک ها جایگزین مناسبی برای حیاط های قدیم هستند. پارک هایی که به همت مدیریت شهری روز به روز در حال افزایش است، در ماه رمضان میزبان شهروندان است تا سفره های خود را در قلب طبیعت پهن کنند و از هوای بهاری لذت ببرند.
پارک های منطقه ای تبریز، همچون ائل گلی، عباس میرزا، ائل داغی و تفرجگاه عینالی جوابگوی بسیاری از شهروندان تبریزی هستند و در کنار آن ها پارک های محله ای که روز به روز در حال افزایش هستند نیاز به فضای سبز شهروندان را برآورد می کند.
صرف افطاری در طبیعت حس متفاوتی دارد
یکی از شهروندان تبریزی که به روز سوم ماه مبارک رمضان به همراه خانواده به پارک صائب تبریزی آمده است صرف افطاری را در طبیعت دارای حس متفاوتی بیان کرده و می گوید: زندگی ها امروزی فرصت داشتن حیاط و فضای سبز را از مردم گرفته است اما همین که می توانیم در پارک ها سفره پهن کنیم و افطار کنیم خیلی خوب است.
رضا محمدی که خود ساکن یکی از مجتمع های شهرک یاغچیان تبریز است؛ وجود پارک ها را در محلات غنیمت می داند یادآور می شود: اگر تعداد پارک ها در محلات افزایش یابد و دسترسی همه مردم به فضای سبز به یک اندازه باشد، شرایط بهتری برای شهروندان ایجاد خواهد شد و همچنین پراک ها باعث تعدیل آب و هوای محلات نیز می شوند.
امروز چند روزیست از رمضان کریم را آغاز کردیم و تا پایان آن زمان زیادی باقیست، شما نیز با خانواده همراه شوید و روزه خود را در طبیعت افطار کنید.
ندا فرشباف

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
باخبر شدن از
سامانه پیامکی
اشتراک روزنامه

عزیزان علاقه مند به دریافت مرتب روزنامه ساقی آذربایجان از طریق پست می توانند با دفتر روزنامه تماس حاصل نموده و یا به سامانه پیام کوتاه روزنامه پیامک بفرستند.

اشتراک یکساله: 340 هزار تومان

اشتراک شش ماهه: 170 هزار تومان

ضمنا هزینه بسته بندی و ارسال از طریق پست بر عهده روزنامه می باشد.

درخواست اشتراک آنلاین

اشتراک پیامک

برای عضویت در خبرنامه پیامکی، اطلاعات خود را وارد کنید

اشتراک ایمیلی

نظرسنجی

وب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟

نمایش نتایج

Loading ... Loading ...
آذربایجانین گوزه للیک لری
پیگیری وعده مسئولان
  • از مسئولین محترم استان که وعده های آنان در این ستون پیگیری گردیده خواهشمند است توضیحات خود را در خصوص علل عدم تحقق وعده های داده شده جهت اطلاع شهروندان محترم و تنویر افکار عمومی به دفتر روزنامه ساقی ارسال فرمایند.

تصویر روز