روزنامه کثیرالانتشار سراسری صبح ایران
به دو زبان ترکی و فارسی

۱۳۹۹/۰۹/۱۲
روزنامه ساقی آذربایجان
تبلیغات
آمار بازدید
  • 0
  • 1,253
  • 1,097
  • 1,390,418
اخبار کوتاه

رفع آب گرفتگی تمام مسیرها و معابر  حوزه شهرداری منطقه ۴

شهردار منطقه ۴ تبریز با اشاره به بارش شدید باران، از هدایت آب های سطحی و پاکسازی معابر توسط نیروهای خدماتی شهرداری منطقه ۴ خبر داد.
به گزارش شهریار به نقل از شهرداری شهرداری منطقه چهار تبریز، اکبر امجدی با بیان اینکه پیش بینی های لازم در برابر موج بارشی صورت گرفته بود، افزود: تمامی عوامل شهرداری منطقه ۴ در آماده باش کامل بودند و بر ضرورت امدادرسانی حسب شرایط لازم تاکید شده بود.
شهردار منطقه ۴ با اشاره به آبگرفتگی هایی که به دنبال بارش شدید باران در برخی مناطق حوزه ایجاد شده بود، گفت: بیشترین آبگرفتگی ها به دلیل موقعیت حوزه شهرداری منطقه ۴ در قسمت پایین دست شهری بوده است که خوشبختانه با تلاش مستمر و اقدامات به موقع همه عوامل منطقه برطرف شد و وضعیت معابر به شرایط عادی بازگشت.
امجدی تصریح کرد: در حال حاضر تمامی معابر سطح حوزه باز بوده و تردد به سهولت و به صورت عادی در جریان است.

 افزایش چشمگیر صدور پروانه های ساختمانی در شهرداری منطقه ۶

شهردار منطقه ۶ با اشاره به افزایش صدور مجوزهای شهرداری در دو ماه گذشته سال جاری از رونق ساخت و ساز در شمالغرب تبریز خبر داد.
فیروزیان، اظهار داشت: با مداقه تعداد پروانه های ساختمانی در اردیبهشت ماه امسال با مدت مشابه سالهای ۹۴ و ۹۵ میزان صدور پروانه به ترتیب با رشد ۷۰ و ۵۳ درصدی مواجه بوده است.
وی با بیان اینکه آمار فروردین ماه امسال نیز نسبت به مدت مشابه سالهای ۹۴ و ۹۵ از رشد قابل توجهی برخوردار بوده است، اضافه کرد: در بخش صدور گواهی معامله با افزایش نزدیک به دو برابری نسبت به فروردین ماه ۹۵ و افزایش ۶۰ درصدی نسبت به فروردین ۹۴ روبرو بوده ایم.
فیروزیان تاکید کرد: طی اردیبهشت ماه امسال افزایش ۴۱ موردی صدور مجوز نسبت به دو سال گذشته و طی فروردین ماه نیز افزایش ۵۱ موردی داشته ایم.
شهردار منطقه ۶ تبریز خاطرنشان کرد: آمار بالای صدور مجوزهای شهرداری در زمینه های پایان کار، گواهی معامله، مجوز حفاری، پاسخ استعلام، صدور عدم خلافی و صدور پروانه ساختمانی نوید بخش رونق ساخت و ساز در شمالغرب تبریز است.
وی با بیان اینکه بنا به گفته کارشناسان بخش مسکن به ازای هر دو میلیارد تومان سرمایه‌گذاری در این بخش برای حدود ۱۰۰ نفر اشتغال ایجاد می‌شود، ادامه داد: بطور قطع رونق بخش مسکن با ایجاد بیش از صدها فرصت شغلی مستقیم و غیرمستقیم، باعث توسعه و رونق اقتصادی منطقه غرب و شمالغرب کلانشهر تبریز خواهد بود.
فیروزیان یادآور شد: تسهیل امور و حذف حرکات زائد و بروکراسی اداری با توجه به تحلیل سیستم ها و روشهای حاکم با هدف مشتری مداری و تکریم ارباب رجوع در اولویت کاری و برنامه های شهرداری منطقه ۶ تبریز قرار دارد که قسمتی از این رشد نیز متوجه این آیتم ها می باشد.
شهردار منطقه ۶ تبریز تصریح کرد: بررسی و مطالعه و پیگیری پرونده های ارباب رجوع و ساکنان سطح حوزه در غیاب شهروندان و مراجعین پیش از تقاضای آنها و دعوت تلفنی برای رتق و فتق امور مربوطه در حوزه شهرسازی از جمله تلاشهای همکاران و پرسنل شهرداری برای تسهیل در امر خدمات رسانی و رفاه حال شهروندان است.
فیروزیان اضافه کرد: عمده فضاهای این منطقه صنعتی و کارگاهی است و بخش اعظمی از صدور مجوزها اعطای پروانه ساختمانی کارگاهی است که با توجه به شعار امسال امیدواریم نقشی موثر در راستای تحقق شعار سال ایفا کرده باشیم.

روند انجام ممیزی در شهرداری تبریز بررسی شد

به گزارش شهریار، این جلسه با حضور معاون اداری و مالی شهردار تبریز، نمایندگان درآمد، معاونت شهرسازی و معماری و سازمان آمار و فناوری اطلاعات شهرداری تبریز در محل معاونت اداری و مالی برگزار شد.
در این جلسه با لحاظ نحوه اتمام ممیزی در مناطق ۶، ۹ و ۱۰ بر تداوم ممیزی در سایر مناطق شهرداری تبریز تاکید شد.
همچنین در این جلسه موضوع لینک سیستم های اطلاعاتی و چاپ و توزیع فیش هیا ممیزی و رفع موانع مورد بررسی قرار گرفت.
لازم به ذکر است هماهنگی های لازم بین حوزه های مرتبط مورد بررسی قرار گرفته و تصمیم گیری های لازم برای انجام امور ممیزی انجام شد.

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
باخبر شدن از
سامانه پیامکی
اشتراک روزنامه

عزیزان علاقه مند به دریافت مرتب روزنامه ساقی آذربایجان از طریق پست می توانند با دفتر روزنامه تماس حاصل نموده و یا به سامانه پیام کوتاه روزنامه پیامک بفرستند.

اشتراک یکساله: 340 هزار تومان

اشتراک شش ماهه: 170 هزار تومان

ضمنا هزینه بسته بندی و ارسال از طریق پست بر عهده روزنامه می باشد.

درخواست اشتراک آنلاین

اشتراک پیامک

برای عضویت در خبرنامه پیامکی، اطلاعات خود را وارد کنید

اشتراک ایمیلی

نظرسنجی

وب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟

نمایش نتایج

Loading ... Loading ...
آذربایجانین گوزه للیک لری
پیگیری وعده مسئولان
  • از مسئولین محترم استان که وعده های آنان در این ستون پیگیری گردیده خواهشمند است توضیحات خود را در خصوص علل عدم تحقق وعده های داده شده جهت اطلاع شهروندان محترم و تنویر افکار عمومی به دفتر روزنامه ساقی ارسال فرمایند.

تصویر روز