روزنامه کثیرالانتشار سراسری صبح ایران
به دو زبان ترکی و فارسی

۱۳۹۹/۰۹/۰۷
روزنامه ساقی آذربایجان
تبلیغات
آمار بازدید
  • 1
  • 918
  • 969
  • 1,385,194
سابقه حضور تیم‌های ترکیه‌ای در تبریز

باشگاه تراکتورسازی تبریز خبر از بازی دوستانه بین این باشگاه و «بشکتاش» ترکیه را داد.
باشگاه تراکتورسازی تبریز خبرداد که طی سفر «آجرلو» مدیر این باشگاه به کشور ترکیه، توافقی بین تراکتورسازی و باشگاه «بشکتاش» صورت گرفته و قرار است دو تیم بازی دوستانه‌ای را به صورت رفت و برگشت در تبریز و استانبول برگزار کنند.
با وجود همسایگی ایران و ترکیه و نزدیکی تبریز به این کشور، با بررسی‌های به صورت گرفته، مشاهده می‌شود تقابل بسیار کمی بین تیم‌های دو کشور صورت گرفته که مربوط به تیم‌های مطرح ترکیه هم نبوده است.
در این میان همیشه صحبت بازی دوستانه تراکتورسازی با یکی از سه تیم مطرح ترکیه، بشکتاش، فنرباغچه و گالاتسرای عنوان شده که هیچ‌گاه این بازی‌ها به وقوع نپیوسته است.
آمار حضور تیم‌های ترکیه‌ای در تبریز
سال ۱۳۳۵ تیم آدنا اسپور ترکیه برای افتتاح ورزشگاه باغشمال تبریز به مصاف تیم منتخب تبریز رفته بود. یک سال بعد منتخب تبریز بازی دوستانه‌ای با تیم راه آهن ترکیه برگزار کرد که با تساوی بدون گل به اتمام رسید.
تیم فنرباغچه ترکیه سال ۱۳۵۲ در تهران با سه گل مغلوب تیم ملی ایران شد.
در سال ۱۳۶۸ تیم وان اسپور ترکیه برای دو دیدار دوستانه به تبریز سفر کرده بود که برابر تراکتورسازی به تساوی دو بر دو دست یافته اما با یک گل مغلوب تیم ایدم تبریز شد.
تیم وان اسپور در سال ۱۳۷۱ نیز برای ۲ بازی دوستانه به ایران سفر کرده و در شهرهای تبریز و ارومیه به مصاف تیم‌های منتخب این شهرها رفت.
جام سرداران شهید آذربایجان نیز در هفت دوره‌ای که برگزار شد شاهد حضور دو تیم وان اسپور در سال ۷۴ و تیمی از ترابوزان در سال ۸۴ بود.
بازی دوستانه ایدم تبریز با وان اسپور ترکیه سال ۱۳۶۸ ورزشگاه تختی تبریز
اما در سال‌های اخیر تیم‌های ایرانی اردوهای متعددی در کشور ترکیه پیش از آغاز فصل برگزار کردند که بازهم بازی بین تیم تراکتورسازی و تیم های مطرح ترکیه برگزار نشد.
البته تیم گسترش فولاد تبریز سال گذشته برابر تیم فنرباغچه در ترکیه به برتری دست یافته و دو سال پیش نیز آبی‌پوشان تبریز در اردوی تدارکاتی خود در ترکیه برای تیم لیگ برتری اسکی شهیر با دو گل به پیروزی دست یافتند.
در زمان مدیریت شفق در باشگاه تراکتورسازی عنوان شد که بازی دوستانه بین تیم های تراکتورسازی با گالاتاسرای و فنرباغچه برگزار خواهد شد که هیچ وقت به وقوع نپیوست.
حالا «آجرلو» به دنبال شکست طلسم بازی تیم تراکتورسازی با تیم‌های مطرح ترکیه‌ای است که تا به امروز میسر نشده است. باید دید بالاخره یخ ارتباط فوتبالی تیم‌های تبریز با تیم های مطرح ترکیه آب خواهد شد و یا همچنان این طلسم باقی خواهد ماند.

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
باخبر شدن از
سامانه پیامکی
اشتراک روزنامه

عزیزان علاقه مند به دریافت مرتب روزنامه ساقی آذربایجان از طریق پست می توانند با دفتر روزنامه تماس حاصل نموده و یا به سامانه پیام کوتاه روزنامه پیامک بفرستند.

اشتراک یکساله: 340 هزار تومان

اشتراک شش ماهه: 170 هزار تومان

ضمنا هزینه بسته بندی و ارسال از طریق پست بر عهده روزنامه می باشد.

درخواست اشتراک آنلاین

اشتراک پیامک

برای عضویت در خبرنامه پیامکی، اطلاعات خود را وارد کنید

اشتراک ایمیلی

نظرسنجی

وب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟

نمایش نتایج

Loading ... Loading ...
آذربایجانین گوزه للیک لری
پیگیری وعده مسئولان
  • از مسئولین محترم استان که وعده های آنان در این ستون پیگیری گردیده خواهشمند است توضیحات خود را در خصوص علل عدم تحقق وعده های داده شده جهت اطلاع شهروندان محترم و تنویر افکار عمومی به دفتر روزنامه ساقی ارسال فرمایند.

تصویر روز