روزنامه کثیرالانتشار سراسری صبح ایران
به دو زبان ترکی و فارسی

۱۳۹۹/۰۹/۱۲
روزنامه ساقی آذربایجان
تبلیغات
آمار بازدید
  • 0
  • 1,657
  • 1,097
  • 1,390,822
اخبار کوتاه

 ۲۵۷۳ کشته و زخمی حاصل ۹  ماه رانندگی آذربایجانی‌ها

مدیرکل پزشکی قانونی آذربایجان‌شرقی گفت: در ۲ ماهه امسال ۲ هزار و ۵۳۷ نفر در حوادث رانندگی در استان کشته و زخمی شدند.
بهرام صمدی‌راد اظهار داشت: در ۲ ماهه اول امسال فوت‌های ناشی از حوادث رانندگی ارجاعی به ادارات پزشکی قانونی استان آذربایجان‌شرقی ۸۸ نفر بود که این آمار در مقایسه با مدت زمان مشابه سال گذشته که تعداد ۱۰۵ نفر بوده، کاهش حدود ۱۶ درصدی را نشان می‌دهد.
مدیرکل پزشکی قانونی استان گفت: از مجموع تلفات حوادث رانندگی در طی این مدت در استان ۷۱ نفر مرد و ۱۷ نفر زن بودند. صمدی‌راد افزود: بیشترین تلفات حوادث رانندگی در طی این مدت به ترتیب با ۶۵ فوتی در جاده‌های برون شهری و روستایی، ۲۲ نفر در مسیرهای درون شهری و ۱ نفر در جاده‌های خارج از استان یا نامعلوم گزارش شده است.
وی سن ۱۵ درصد از فوت شدگان را زیر بیست سال، ۳۹ درصد بین ۲۰ تا۴۰ سال، ۲۷ درصد بین ۴۰ تا۶۰ سال و۱۹ درصد را بالای ۶۰سال اعلام کرد.
صمدی‌راد افزود: در ۲ ماهه اول سال‌جاری تعداد مصدومان حوادث رانندگی ۲ هزار و ۴۴۹ نفر بوده است که از این تعداد ۷۰۲ زن و یک هزار و ۷۴۷ نفر مرد بودند که این آمار در مقایسه با مدت زمان مشابه سال گذشته که تعداد مصدومان حوادث ترافیکی ۲هزار و ۶۰۳ نفر گزارش شده بود ۶ درصد کاهش داشته است.
وی خاطرنشان کرد: تعداد کل تلفات ناشی از تصادفات رانندگی در طی سال ۹۵ در استان ۶۷۵ نفر بود که از این تعداد ۱۳۳ نفر زن و ۵۴۲ نفر مرد گزارش شده‌اند که مصدومان این حوادث نیز در سال گذشته بالغ بر ۱۵ هزار و ۴۱۵ نفر گزارش شده است.

جهادکشاورزی هر روستا را  یک واحد تولیدی می‌شناسد

رئیس سازمان جهادکشاورزی آذربایجان‌شرقی گفت: جهاد کشاورزی استان هر روستا را یک واحد تولیدی و تمام روستائیان را بهره بردار کشاورزی می‌شناسد.
منطقه آذربایجان‌شرقی، کریم مهری در جلسه‌ای مشترک با حضور اصغر نوراله زاده مدیرعامل صندوق کارآفرینی امید کشور و آخوندزاده رئیس صندوق کارآفرینان آذربایجان‌شرقی در سازمان، ضمن بیان این مطلب افزود: چنانکه همکاران مروج کشاورزی در تمام دو هزار و ۹۷۰ روستای استان با سطح کارشناسی و بالاتر حضور دارند و در همه موارد در کنار کشاورزان هستند و این مهم عینیت بخشیدن به فرهنگ و مدیریت جهادی می باشد. امروز دغدغه ما فقط تولید نیست، بلکه خدمات بعد از تولید نیز مسئله‌ای قابل توجه می‌باشد، سازمان تلاش کرده تکنولوژی روز جهانی را در مکانیزاسیون کشاورزی برای عملیات کاشت، داشت و برداشت وارد مزارع زراعی نماید و حتی در این زمینه با احیاء معاونت بازرگانی در وزارت تسهیل در فروش و صادرات محصولات کشاورزی را فراهم سازد تا هدف اصلی و بزرگ وزارت جهادکشاورزی و سازمان به سرانجام برسد.
مهری با اشاره به اعطاء وام به کشاورزان و بهره‌برداران کشاورزی، اظهار کرد: ما از سیاست‌های اعطای وام به کشاورزان از طرف بانک کشاورزی حمایت می‌کنیم به شرطی که وام جدید استمهال وامهای قبلی نشود که در اینصورت نتیجه‌ای در تولید و اشتغال کشاورزی نخواهد داشت.
رئیس سازمان جهادکشاورزی استان خاطرنشان کرد: راه اندازی واحدهای راکد و نیمه فعال خیلی ضروری‌تر از ایجاد طرح‌های تولیدی جدید است، زیرا آن واحدها با نصف هزینه و تجربه بالا مجدداً راه اندازی می‌شوند و ارزش افزوده مضاعفی خواهد داشت.
وی در پایان گفت: سازمان جهادکشاورزی برای اعتلای اشتغال و تولید در بخش کشاورزی با تمام بانک‌ها و صندوق‌های عامل آمادگی و تعامل کامل دارد.

 تاکید فرماندار خداآفرین بر شناسایی جنگل های مستعد آتش سوزی

فرماندار خداآفرین با تاکید بر شناسایی مناطق مستعد آتش سوزی و آموزش نیروها گفت: افرادی که در محدوده جنگل ها سکونت دارند، جهت پیشگیری و مقابله با بحران باید آموزش ببینند.
امین امینیان در جلسه کارگروه هماهنگی مدیریت بحران شهرستان با موضوع پیشگیری و اطفا حریق در مراتع و جنگل های خداآفرین اظهار کرد: جنگل ها سرمایه و ثروت ملی است و در حفاظت آنها باید تمام افراد جامعه احساس مسئولیت کنند.وی پیشگیری، آمادگی، مقابله و بازسازی را چهار مرحله مدیریت بحران نام برد و افزود: در حفظ و صیانت از جنگل ها پیشگیری از اهمیت ویژه ای برخوردار است.
امینیان با اشاره به حجم بالای آتش سوزی جنگل ها در سال گذشته و تلاش مسئولان و مردم جهت مقابله با این بحران گفت: در خداآفرین جنگل ها به شدت توسط افراد سودجو تخریب شده و از بین می رود که باید با اقدام پیشگیرانه از این عمل جلوگیری شود. وی تنها دلیل آتش سوزی در مناطق جنگلی خداآفرین را عامل انسانی عنوان کرد و افزود: آگاه سازی افراد و ارتقای فرهنگ عمومی در صیانت از جنگل ها ضروری است و باید با برگزاری کلاس های آموزشی و نیز از طریق فضای مجازی آگاهی های لازم به افراد داده شود.

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
باخبر شدن از
سامانه پیامکی
اشتراک روزنامه

عزیزان علاقه مند به دریافت مرتب روزنامه ساقی آذربایجان از طریق پست می توانند با دفتر روزنامه تماس حاصل نموده و یا به سامانه پیام کوتاه روزنامه پیامک بفرستند.

اشتراک یکساله: 340 هزار تومان

اشتراک شش ماهه: 170 هزار تومان

ضمنا هزینه بسته بندی و ارسال از طریق پست بر عهده روزنامه می باشد.

درخواست اشتراک آنلاین

اشتراک پیامک

برای عضویت در خبرنامه پیامکی، اطلاعات خود را وارد کنید

اشتراک ایمیلی

نظرسنجی

وب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟

نمایش نتایج

Loading ... Loading ...
آذربایجانین گوزه للیک لری
پیگیری وعده مسئولان
  • از مسئولین محترم استان که وعده های آنان در این ستون پیگیری گردیده خواهشمند است توضیحات خود را در خصوص علل عدم تحقق وعده های داده شده جهت اطلاع شهروندان محترم و تنویر افکار عمومی به دفتر روزنامه ساقی ارسال فرمایند.

تصویر روز