روزنامه کثیرالانتشار سراسری صبح ایران
به دو زبان ترکی و فارسی

۱۳۹۹/۰۹/۱۱
روزنامه ساقی آذربایجان
تبلیغات
آمار بازدید
  • 0
  • 276
  • 1,066
  • 1,388,344
اخبار کوتاه

پل تاریخی آجی‌چای مرمت و نورپردازی می‌شود

شهردار منطقه ۴گفت: عملیات مرمت و نورپردازی پل تاریخی آجی چای با اعتباری بالغ بر ۳ میلیارد ریال آغاز شد.
به گزارش شهریار به نقل از شهرداری منطقه چهار تبریز، اکبر امجدی با بیان این خبر افزود: ۳۰ میلیارد ریال اعتبار برای مرمت و نورپردازی این پل تاریخی پیش بینی شده که در حال حاضر عملیات اجرایی آن آغاز شده است.
امجدی با بیان اینکه پل آجی چای توسط کارشناسان مرمت می شود، خاطر نشان کرد: ناظران سازمان میراث فرهنگی به منظور نظارت بر عملکرد اکیپ مرمت، حضور مستمر دارند.
وی با بیان اینکه پل آجی چای از ظرفیت بالایی برای جذب گردشگر برخوردار است، تصریح کرد: بازسازی و احیای ابنیه و میراث تاریخی در راستای توسعه صنعت گردشگری تبریز ۲۰۱۸ اهمیت ویژه ای دارد. امجدی گفت: بناهای تاریخی سرگذشت وقایع دیروز و پشتوانه ای برای کسب موفقیت های آینده است و باید در حفظ و احیای آن تلاش کنیم.
شهردار منطقه ۴ با بیان اینکه قدمت پل آجی چای به دوران صفویه و قاجاریه نسبت داده می شود، تصریح کرد: این پل دارای ۱۶ دهنه می باشد که طول آن ۱۰۵ متر و عرض آن ۵ متر می باشد و از مسیر بلوار خلبان به جاده فرودگاه برروی رودخانه آجی چای ساخته شده است.

تسهیلات تازه برای نوسازی بافت‌های فرسوده

ستاد بازآفرینی بافت‌های فرسوده کشور اعلام کرد: تسهیلات تازه ای برای نوسازی بافت‌های فرسوده در نظر گرفته شده است.
عبادالله فتح‌اللهی، دبیر ستاد بازآفرینی بافت‌های فرسوده کشور درباره تسهیلات و مشوق‌های ویژه ساخت و ساز در بافت‌های فرسوده کشور گفت: در صدور جواز جهت عوارض، تراکم، پایان کار و تشریفات اداری هم مشوق هایی در نظر گرفته شده است.
وی افزود: از سوی دیگر تسهیلات مالی برای نوسازی در بافت فرسوده تعلق می‌گیرد.
فتح اللهی ادامه داد: وام مربوط به تسهیلات را دولت و شهرداری تقبل می کنند و هزینه مهندس ناظر هم حذف شده است، که ۵۰ درصد این هزینه را شهرداری و ۵۰ درصد بقیه از طریق پروژه پرداخت می شود.

 کندرورد، از طرح‌های عمرانی و خدماتی شهرداری منطقه ۵ بهره‌مند می‌شود

کندرورد، از طرح‌های عمرانی و خدماتی شهرداری منطقه ۵ بهره‌مند می‌شود.
شهردار منطقه ۵ تبریز گفت: پس از الحاق روستای کندرود به شهر تبریز، این منطقه در قالب طرح خدمات محله‌ای اقدام به خدمات رسانی به این محله کرده است.
به گزارش شهریار به نقل از شهرداری منطقه ۵ یعقوب هوشیار افزود: روستای کندرود با جمعیتی در حدود ۱۰ هزار نفر در شرق تبریز و در مسیر جاده تهران – تبریز واقع شده و بعد از این، از طرح های عمرانی و خدماتی شهرداری برخوردار خواهد شد.
وی با بیان اینکه ارتقای رفاه و آسایش شهروندان در مناطق کم برخوردار از سیاست های اصلی است اظهار داشت: با آغاز سال ۹۶ این منطقه در دو مرحله و در قالب طرح خدمات محله ای اقدام به خدمات دهی به کندرود نموده است.
شهردار منطقه پنج افزود: در فاز دوم آسفالت ریزی با پنج میلیارد ریال اعتبار محلات و معابر کندرود از آسفالت ریزی اساسی بهره مند شده اند.

 اتمام بهسازی مسیر بیلانکوه  با ۱۷۰۰ تُن آسفالت‌ریزی

شهردار منطقه یک از مراحل پایانی آسفالت ریزی اساسی مسیر بیلانکوه غربی به میزان ۱۷۰۰تُن خبر داد.
به گزارش شهریار به نقل از شهرداری منطقه ۱ تبریز، مولاخواه افزود: مسیر بیلانکوه غربی که یکی از مسیرهای پرتردد منطقه است و پل ارتباطی مهم خیابان هفت تیر به چایکنار به شمار می‌رود.
وی اضافه کرد: این مسیر نیاز اساسی به زیرسازی و آسفالت اساسی داشت که در طرح‌های منطقه لحاظ شده بود و از چند روز قبل عملیات آسفالت ریزی اساسی آن آغاز شد.
شهردارمنطقه یک گفت: در این مسیر میزان آسفالت مصرفی به مقدار ۱۷۰۰ تُن است که عملیات مذکور به صورت شبانه انجام پذیرفته است و هم اکنون در مراحل آخرخود قرار دارد و به زودی شاهد اتمام آن خواهیم بود.

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
باخبر شدن از
سامانه پیامکی
اشتراک روزنامه

عزیزان علاقه مند به دریافت مرتب روزنامه ساقی آذربایجان از طریق پست می توانند با دفتر روزنامه تماس حاصل نموده و یا به سامانه پیام کوتاه روزنامه پیامک بفرستند.

اشتراک یکساله: 340 هزار تومان

اشتراک شش ماهه: 170 هزار تومان

ضمنا هزینه بسته بندی و ارسال از طریق پست بر عهده روزنامه می باشد.

درخواست اشتراک آنلاین

اشتراک پیامک

برای عضویت در خبرنامه پیامکی، اطلاعات خود را وارد کنید

اشتراک ایمیلی

نظرسنجی

وب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟

نمایش نتایج

Loading ... Loading ...
آذربایجانین گوزه للیک لری
پیگیری وعده مسئولان
  • از مسئولین محترم استان که وعده های آنان در این ستون پیگیری گردیده خواهشمند است توضیحات خود را در خصوص علل عدم تحقق وعده های داده شده جهت اطلاع شهروندان محترم و تنویر افکار عمومی به دفتر روزنامه ساقی ارسال فرمایند.

تصویر روز