روزنامه کثیرالانتشار سراسری صبح ایران
به دو زبان ترکی و فارسی

۱۳۹۹/۰۹/۰۹
روزنامه ساقی آذربایجان
تبلیغات
آمار بازدید
  • 1
  • 649
  • 773
  • 1,386,882
اخبار کوتاه

لهستان نیروی کشش زمین  را زیر سوال می‌برد

ساختمان بالتیک با فرم خطی بتنی و نمای شیشه ای مجموعه ای متفاوت و خاص نسبت به بناهای اطراف خود به شمار می رود و می توان آن را به عنوان تلفیق سبک قدیمی و مدرن به حساب آورد که در غرب لهستان در شهرستانی تاریخی واقع شده است.
این پروژه ۱۶ طبقه با فرمی نا منظم در مرکز شهر است که شامل ۱۲۰۰۰ مترمربع فضای اداری، ۷۵۰ مترمربع رستوران هتل با اتاق های یک خوابه، ۱۳۵۰ مترمربع خرده فروشی و ۳ طبقه پارکینگ در زیرزمین است.
بالتیک یک ساختمان با عملکرد چندمنظوره، دکوراسیون داخلی مدرن و تراس هایی با نمای جذاب و زیبا که دید پانوراما را از سراسر شهر ایجاد می کند. علاوه بر فضا های ذکر شده بخش های دیگری مانند اتاق پذیرایی، باشگاه تناسب اندام و باشگاه جاز در طبقه ۱۶ قرار دارد.
نمای این ساختمان از هر زاویه کاملا متفاوت و در ضلع جنوبی پاسیو طراحی شده است. شیشه های سرتاسری در نما با لوور عمودی از فیبر شیشه ای امکان ورود نور خورشید به داخل را فراهم می کند و دید مناسبی در فضای داخل ایجاد می شود.

مسیر دوچرخه سواری خورشیدی در لهستان

تحقیقات زیادی روی این پروژه انجام شده تا راه حل پایداری پیدا شود که نیاز به منابع نوری اضافی نداشته باشد، جاده دوچرخه سواری هلند با لامپ های LED روشن می شود.
اینکه شب دوچرخه تان را بردارید و برای سواری بیرون بروید، هیچ وقت چیز خوبی به نظر نمی رسد. ما شرکت TPA اولین مسیر دوچرخه سواری روشن شده در لهستان را ساخته شده است. این شرکت از یک مسیر دوچرخه سواری مشابهی در هلند که برداشت نوآورانه ای از شب پرستاره ونگوک بود، الهام گرفته است.
جاده دوچرخه سواری هلند با لامپ های LED روشن می شود. نتیجه این تحقیقات، یک جاده صد متری شد که بعد از تاریک شدن هوا به رنگ آبی می درخشد و آن هم به دلیل وجود یک ماده ترکیبی ویژه است که انرژی را در طول روز از نور مرئی، فرابنفش و فروسرخ جمع می کند و سپس نور به رنگ های مختلف را ساطع می کند اما رنگ آبی به این دلیل انتخاب شده که بیشترین هماهنگی را با محیط و مناظر اطراف که شامل یک دریاچه هم می شود، دارد. این ذرات انرژی کافی برای اینکه حدود ۱۰ ساعت بدرخشند را در خود نگه می دارند، زمان زیادی برای دوچرخه سواران ماجراجویی که می خواهند شب ها در این جاده دوچرخه سواری کنند. این جاده قطعا دوچرخه سواران را برای یک تجربه منحصربفرد به سوی خود می کشاند.

انداختن ته سیگار روی زمین در پاریس چقدر جریمه دارد؟

انداختن فیلتر سیگار روی زمین یکی از معضلات شهر پاریس است اما این کار با اجرای مصوبه دولت فرانسه تخلف محسوب می‌شود و متخلفان باید بین ۳۵ تا ۶۸ یورو جریمه بپردازند.
دولت تاکنون نزدیک به ۳۰ هزار زیرسیگاری و سطل زباله جدید در سطح شهر پاریس نصب کرده است. شهرداری پاریس نیز از صاحبان اماکن عمومی از جمله رستوران‌ها و مغازه‌ها خواسته تا برای اجرای قانون به مقامات محلی کمک کنند.
معاون شهردار پاریس می‌گوید: هر سال ۳۵۰ تُن فیلتر سیگار جمع می‌کنیم. در تمام اماکن عمومی فیلتر سیگار ریخته شده و در پیاده‌روها، راه‌آب‌ها، پارک‌ها، روی چمن و حتی در زمین بازی بچه‌ها فیلتر سیگار پیدا می‌شود. به همین دلیل از همه کسانی که پاریس را دوست دارند می‌خواهیم که فیلتر سیگارشان را روی زمین نیندازند.
یکی از شهروندان پاریس در واکنش به اجرای این مصوبه می‌گوید: کاری که خواهم کرد این است که سیگارم را خاموش می‌کنم و اگر سطل زباله بود فیلتر را دور می‌اندازم و اگر نه آن را نگه می دارم تا یک سطل زباله پیدا کنم.
فرد دیگری می‌گوید: من همیشه یک پاکت خالی همراه دارم و ته‌ سیگارم را داخل آن می‌اندازم.
فرانسه از سال ۲۰۰۸ استعمال دخانیات در ساختمان‌های عمومی، رستوران‌ها و بارها را ممنوع کرده است. نزدیک به ۳۰ درصد از مردم این کشور به طور مرتب سیگار می‌کشند. /ایسنا

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
باخبر شدن از
سامانه پیامکی
اشتراک روزنامه

عزیزان علاقه مند به دریافت مرتب روزنامه ساقی آذربایجان از طریق پست می توانند با دفتر روزنامه تماس حاصل نموده و یا به سامانه پیام کوتاه روزنامه پیامک بفرستند.

اشتراک یکساله: 340 هزار تومان

اشتراک شش ماهه: 170 هزار تومان

ضمنا هزینه بسته بندی و ارسال از طریق پست بر عهده روزنامه می باشد.

درخواست اشتراک آنلاین

اشتراک پیامک

برای عضویت در خبرنامه پیامکی، اطلاعات خود را وارد کنید

اشتراک ایمیلی

نظرسنجی

وب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟

نمایش نتایج

Loading ... Loading ...
آذربایجانین گوزه للیک لری
پیگیری وعده مسئولان
  • از مسئولین محترم استان که وعده های آنان در این ستون پیگیری گردیده خواهشمند است توضیحات خود را در خصوص علل عدم تحقق وعده های داده شده جهت اطلاع شهروندان محترم و تنویر افکار عمومی به دفتر روزنامه ساقی ارسال فرمایند.

تصویر روز