روزنامه کثیرالانتشار سراسری صبح ایران
به دو زبان ترکی و فارسی

۱۳۹۹/۰۹/۱۴
روزنامه ساقی آذربایجان
تبلیغات
آمار بازدید
  • 0
  • 421
  • 1,575
  • 1,392,857
اخبار کوتاه

نویسنده تبریزی برنده جایزه ادبی ۲۰۱۷ آلمان شد

‘فریبا وفی’ نویسنده تبریزی شناخته شده کشورمان موفق شد معتبرترین ترین جایزه ادبی آلمان معروف به ‘ لیب پروم’ را در سال ۲۰۱۷ از آن خود کند.
تارنمای خبری ‘ لیب پروم’ در این باره نوشت: رای گیری برای تعیین برنده جایزه ادبی ۲۰۱۷ به پایان رسید و خوشحالیم اعلام کنیم که خانم فریبا وفی نویسنده ایرانی به عنوان برنده نهایی معرفی می شود.
گزارش تارنمای آلمانی حاکی است خانم وفی با رمان ‘ ترلان’ که ترجمه آلمانی آن در سال ۲۰۱۵ توسط انتشارات زوویت منتشر شده است، بیشترین آراء خوانندگان را کسب و برنده این جایزه شناخته شد.
داستان ‘ترلان’ که فریبا وفی با آن جایزه ادبی ۲۰۱۷ آلمان را کسب کرد، به سقوط رژیم پهلوی و تحولات بعد از آن اشاره دارد.‘ترلان’ جوان به دنبال یافتن مسیر خود در وضعیت متحول شده اوایل انقلاب است.
قرار است مراسم اهدای جایزه به خانم وفی در نمایشگاه کتاب پیش روی فرانکفورت آلمان به وی اهدا شود. فریبا وفی در اول بهمن ماه سال ۱۳۴۱ در تبریز به دنیا آمد؛ از نوجوانی به داستان‌نویسی علاقه‌مند بود و چند داستان کوتاه‌ش در گاهنامه‌های ادبی، آدینه، دنیای سخن، چیستا، مجله زنان منتشر شد. وفی، اولین داستان جدی خود را با نام ‘راحت شدی پدر’ در سال ۱۳۶۷ در مجله آدینه چاپ کرد. به گفته خود وی، هنوز جرئت نکرده بود نام کامل خود را در پای داستانش بنویسد. وفی این داستان را خودجوش‌ترین داستانش می‌داند. از این نویسنده پرکار و توانمند تبریزی کشور چندین رمان و داستان کوتاه چاپ شده که برخی از آنها حتی به چاپ بیستم نیز رسیده است.
رویای تبت، بعد از پایان، پرنده من، ترلان، رازی در کوچه ها، ماه کامل می شود، همه افق، در راه ویلا از جمله نوشته های این نویسنده است.
جایزه ادبی آلمان در سال ۱۹۸۷ میلادی بنیانگذاری شده است.

سیاست دولت خروج غیرتورمی مسکن از رکود است

 محمدباقر نوبخت گفت: سیاست دولت برای رونق بازار مسکن، سیاست خروج غیرتورمی این بخش از رکود است. بطور طبیعی رونق بازار مسکن با گرانی کاذب به دست نمی آید.
بطور مثال اگر میزان وام مسکن حدود ۲۰میلیون تومان افزایش یابد اما تدابیری برای کنترل بازار مسکن اتخاذ نشود به نحوی که مردم مجبور شوند ۵۰ میلیون تومان بابت گرانی کاذب و جدید مسکن پرداخت کنند، در عمل افزایش وام مسکن ارزشی ندارد و تنها باعث می شود به اقشار کم درآمد جامعه برای خانه دار شدن فشار اقتصادی بیشتری وارد شود.
وی تصریح کرد: نیاز جمعیت جوان کشور به مسکن این ضرورت را ایجاب می کند برنامه ها برای خانه دار شدن مردم و رونق بازار مسکن به نحوی اجرایی شود.

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
باخبر شدن از
سامانه پیامکی
اشتراک روزنامه

عزیزان علاقه مند به دریافت مرتب روزنامه ساقی آذربایجان از طریق پست می توانند با دفتر روزنامه تماس حاصل نموده و یا به سامانه پیام کوتاه روزنامه پیامک بفرستند.

اشتراک یکساله: 340 هزار تومان

اشتراک شش ماهه: 170 هزار تومان

ضمنا هزینه بسته بندی و ارسال از طریق پست بر عهده روزنامه می باشد.

درخواست اشتراک آنلاین

اشتراک پیامک

برای عضویت در خبرنامه پیامکی، اطلاعات خود را وارد کنید

اشتراک ایمیلی

نظرسنجی

وب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟

نمایش نتایج

Loading ... Loading ...
آذربایجانین گوزه للیک لری
پیگیری وعده مسئولان
  • از مسئولین محترم استان که وعده های آنان در این ستون پیگیری گردیده خواهشمند است توضیحات خود را در خصوص علل عدم تحقق وعده های داده شده جهت اطلاع شهروندان محترم و تنویر افکار عمومی به دفتر روزنامه ساقی ارسال فرمایند.

تصویر روز