روزنامه کثیرالانتشار سراسری صبح ایران
به دو زبان ترکی و فارسی

۱۳۹۹/۰۹/۱۲
روزنامه ساقی آذربایجان
تبلیغات
آمار بازدید
  • 0
  • 1,350
  • 1,097
  • 1,390,515
اخبار کوتاه

۸۰۰۰ نیازمند متقاضی دریافت تسهیلات کارگشایی هستند

معاون حمایت و سلامت خانواده کمیته امداد امام‌خمینی(ره) آذربایجان‌شرقی گفت: هشت هزار نیازمند متقاضی دریافت تسهیلات کارگشایی هستند.
خالد سیار با اشاره به اینکه در سال گذشته خیران جهیزیه سه هزار و ۵۷۴ نوعروس را تامین کردند، گفت: از خیران می‌خواهیم با کمک‌های خود کمیته امداد را در فراهم کردن زمینه‌های ازدواج آسان نوعروسان و فرزندان ذکور خانواده‌های تحت حمایت بیش از پیش یاری کنند.
وی با بیان اینکه ترویج ازدواج آسان در بین مددجویان تحت حمایت از جمله فعالیت‌های مهم کمیته امداد است، افزود: نوعروسان تحت پوشش با فراهم شدن لوازم ضروری خود راهی خانه بخت می‌شوند که خیران از طریق «طرح کوثر» می‌توانند یاریگر آنان در تأمین وسایل مورد نیاز زندگی باشند.
سیار با بیان اینکه برای ۴۰۱ نفر از زوج های جوان تحت حمایت کمیته امداد استان در سال گذشته کمک هزینه ازدواج پرداخت شده است، تاکید کرد: یکی از مهم‌ترین اهداف کمیته‌ امداد از اعطای کمک هزینه‌ تأمین جهیزیه و هدیه ازدواج به نوعروسان و فرزندان ذکور خانواده‌های تحت حمایت ترویج سنت‌های حسنه اسلامی است.
وی با اعلام اینکه حدود چهار هزار نفر متقاضی دریافت کمک هزینه ازدواج هستند، تشریح کرد: پرداخت کمک هزینه ازدواج بخشی از خدمات کمیته امداد در کمک به ترویج ازدواج است.
وی افزود: در کنار آن خدمات مشاوره‌ای و کارگاه‌های آموزشی با هدف ازدواج آگاهانه و پیشگیری از آسیب‌های اجتماعی به مددجویان تحت حمایت ارائه می‌شود.
معاون حمایت و سلامت خانواده کمیته امداد استان در ادامه با اشاره به تعداد زیاد متقاضیان وام کارگشایی، خاطرنشان کرد: بیش از هشت هزار نفر از نیازمندان متقاضی دریافت تسهیلات کارگشایی هستند که رسیدگی به امور آنان همت جمعی خیران را می‌طلبد.
وی با اشاره به اینکه کمیته امداد برای حمایت هر چه بهتر از اقشار آسیب پذیر نیازمند کمک‌های گسترده خیران است، اظهار کرد: تمام همت خودرا به کار گرفته‌ایم تا با گشودن گره‌های زندگی خانواده‌های محروم آنان را به خودکفایی برسانیم.
سیار افزود: کمیته امداد با شناسایی نوع نیازهای ضروری خانوارها در تأمین هزینه‌های درمان، مسکن، تحصیل فرزندان، ازدواج و جهیزیه، اعطای وام‌های قرض‌الحسنه و اشتغال تا رسیدن مددجویان به خودکفایی و استقلال اقتصادی خانواده‌ها تلاش می‌کند.

مشوق‌های جدید سازمان  منطقه آزاد ارس اعلام شد

معاون فرهنگی، اجتماعی و گردشگری سازمان منطقه آزاد ارس گفت: مشو‌ق‌های جدید در حوزه‌های گردشگری و آموزش می‌باشد.
یوسف داداش‌زاده در جمع خبرنگاران با اعلام این خبر افزود: در ادامه حمایت از سرمایه‌گذاران حوزه‌های آموزشی و گردشگری، بسته‌های تشویقی با تخفیف ۳۰ تا ۵۰ درصد در قیمت اراضی به سرمایه‌گذاران ارایه می‌شود.
وی افزود: سرمایه‌گذاران علاقمند به فعالیت در حوزه آموزش، ساخت مدارس غیردولتی و آموزشگاه‌های آزاد در سطح منطقه آزاد ارس می‌توانند از بسته های تشویقی و تخفیفی استفاده کنند.
داداش‌زاده اظهار کرد: در زمینه ساخت مجتمع‌های تفریحی و شهربازی نیز فراخوانی توسط معاونت فرهنگی، اجتماعی و گردشگری سازمان منطقه آزاد ارس منتشر شده است و علاقمندان می‌توانند بر اساس این فراخوان نسبت به سرمایه گذاری در این حوزه‌ها، اقدام کنند.
معاون فرهنگی، اجتماعی و گردشگری سازمان منطقه آزاد ارس، تاکید کرد: بر اساس شرایط در نظر گرفته شده توسط سازمان منطقه آزاد ارس، شهربازی‌های جدید ارس و مجتمع‌های تفریحی باید با استفاده از استانداردهای روز دنیا و متناسب با نیازهای اوقات فراغت و تفریحی مسافران و شهروندان طراحی و اجرا شود.
داداش‌زاده در ادامه گفت: ظرفیت پیش بینی شده برای شهر بازی‌ها، حداقل برای دو میلیون نفر درسال است و این مجتمع‌های تفریحی باید حداقل دارای ۳۰ دستگاه و وسیله تفریحی باشند.
وی خاطرنشان کرد: علاقمندان می توانند در روزهای آتی با مراجعه به طبقه چهارم سایت اداری سازمان منطقه آزاد ارس و یا با مراجعه به سایت www.arasfz.ir اطلاعات تکمیلی را در این زمینه دریافت کنند.

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
باخبر شدن از
سامانه پیامکی
اشتراک روزنامه

عزیزان علاقه مند به دریافت مرتب روزنامه ساقی آذربایجان از طریق پست می توانند با دفتر روزنامه تماس حاصل نموده و یا به سامانه پیام کوتاه روزنامه پیامک بفرستند.

اشتراک یکساله: 340 هزار تومان

اشتراک شش ماهه: 170 هزار تومان

ضمنا هزینه بسته بندی و ارسال از طریق پست بر عهده روزنامه می باشد.

درخواست اشتراک آنلاین

اشتراک پیامک

برای عضویت در خبرنامه پیامکی، اطلاعات خود را وارد کنید

اشتراک ایمیلی

نظرسنجی

وب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟

نمایش نتایج

Loading ... Loading ...
آذربایجانین گوزه للیک لری
پیگیری وعده مسئولان
  • از مسئولین محترم استان که وعده های آنان در این ستون پیگیری گردیده خواهشمند است توضیحات خود را در خصوص علل عدم تحقق وعده های داده شده جهت اطلاع شهروندان محترم و تنویر افکار عمومی به دفتر روزنامه ساقی ارسال فرمایند.

تصویر روز