روزنامه کثیرالانتشار سراسری صبح ایران
به دو زبان ترکی و فارسی

۱۳۹۹/۰۹/۱۰
روزنامه ساقی آذربایجان
تبلیغات
آمار بازدید
  • 0
  • 396
  • 769
  • 1,387,398
اخبار کوتاه

سند ۲۰۳۰ ملغی شد

جلسه ۷۹۶ شورای عالی انقلاب فرهنگی به ریاست حسن روحانی برگزار شد. در این جلسه سند ۲۰۳۰ لغو و سند تحول بنیادین آموزش و پرورش مبنای تمام فعالیت‌ها عنوان شد.
محمدرضا مخبر دزفولی درباره مصوبات جلسه شورای عالی انقلاب فرهنگی اظهار داشت: در ادامه جلسه گذشته که گزارش فرآیندهای مرتبط با سند یا بیانیه ۲۰۳۰ در جلسه توسط اعضای شورا و مدعوین جلسه ارائه شده بود، موضوع در این جلسه نیز مورد بحث قرار گرفت.
دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی افزود: جمع‌بندی جلسه که با اجماع به تصویب نهایی رسید این بود که مبنای ما کشور اسناد بالادستی مصوب شورای عالی انقلاب فرهنگی، مجلس شورای اسلامی و سایر مراجع قانونی است و در حوزه آموزش و پرورش و تعلیم و تربیت سند اساسی و ملی ما سند تحول بنیادین آموزش و پرورش مصوب شورای عالی انقلاب فرهنگی است. هر سند، بیانیه یا موضوع دیگر که مغایر این سند باشد، از نظر شورای عالی انقلاب فرهنگی ملغی و کان لم یکن است که بر اساس آن عمل خواهد شد.
مخبر دزفولی گفت: همچنین قرار شد کارگروه‌هایی در خصوص موضوعات تخصصی آموزش و پرورش در برخی زمینه‌ها از جمله آموزش‌های مورد نیاز مختلف سنین کودکی تا نوجوانی تشکیل شود. موضوعاتی نظیر آموزش زبان انگلیسی و آموزش روابط افراد و روابط جنسیت‌های مختلف و آموزش‌های مرتبط با آن از اهم موارد مورد توجه در این کارگروه‌ها خواهند بود.
دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی در خاتمه گفت: مقرر شد این کارگروه‌ها در دبیرخانه شورای عالی انقلاب فرهنگی به نحو مناسبی با استفاده از تمام ظرفیت‌های این حوزه اعم از صاحب‌نظران حوزوی و دانشگاهی و مسئولان ذی‌ربط تشکیل شود و گزارش اقدامات خود را طی سه یا چهار ماه آینده به شورای عالی انقلاب فرهنگی ارائه کند.

افزایش سقف تسهیلات قرض‌الحسنه اشتغالزایی

عضو ناظر شورای عالی پول و اعتبار از افزایش سقف تسهیلات قرض‌الحسنه اشتغالزایی برای اقشار مختلف به خصوص مددجویان تحت پوشش کمیته امداد و بهزیستی و ایثارگران خبر داد.
محمدرضا تابش گفت: در جلسه شورای پول و اعتبار دستورالعمل محاسبه سرمایه نظارتی و کفایت سرمایه موسسات اعتباری منطبق بر استانداردهای بال ٣ مصوب سال ٢٠٠٨ و سند ifsb۱۵ که مربوط به استاندارد کفایت سرمایه برای موسسات ارائه دهنده خدمات مالی اسلامی است با اعمال نقطه‌نظرات اصلاحی اعضا به تصویب رسید تا با مهیا شدن شرایط آن در بانک‌ها و اعمال آموزش‌های لازم از سال١٣٩٧ به مرحله اجرا درآید.
وی تصریح کرد: همچنین شورای پول و اعتبار تصویب کرد بانک مرکزی نسبت به ابلاغ مصوبات شورای عالی پولشویی به تمامی بانک‌ها و موسسات اعتباری اقدام و نظارت لازم را بر حسن اجرای ان در بانک‌ها معمول دارد.
نماینده مردم اردکان در مجلس شورای اسلامی گفت: در این جلسه نیز افزایش سقف تسهیلات قرض‌الحسنه اشتغالزایی برای کلیه موارد از جمله مددجویان کمیته امداد امام (ره)، سازمان بهزیستی و ایثارگران از ١۵ میلیون تومان به ٢٠ میلیون تومان به تصویب رسید و مبلغ تسهیلات قرض‌الحسنه ضروری برای امور تحصیلی، ودیعه مسکن و درمان افراد متقاضی از ٢ میلیون تومان به ١٠ میلیون تومان افزایش یافت.

سیاست ما در فضای مجازی همواره گسترش محتوای سالم است

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در شبکه اینستاگرام خود به حضور در ژنو برای سخنرانی در کنفرانس بین المللی جامعه اطلاعاتی اشاره کرد و نوشت: سیاست ما در فضای مجازی همواره گسترش محتوای سالم است.
«محمود واعظی» در اینستاگرام خود نوشت: با حضور در کنفرانس بین المللی جامعه اطلاعاتی که در ژنو در حال برگزاری است تاکید کردم بهبود کیفیت و تنوع سرویس ها مبتنی بر بستر شبکه ملی اطلاعات از سیاست های ایران در فضای مجازی است.
رهبر معظم انقلاب شهریور ماه ۱۳۹۴ به هنگام انتصاب اعضای جدید شورای عالی فضای مجازی، تسریع در راه اندازی شبکه ملی اطلاعات پس از تصویب طرح آن در شورای عالی و نظارت مستمر و موثر مرکز ملی بر مراحل راه اندازی و بهره برداری از آن را به عنوان یکی مطالبات اصلی از آنان مطرح کردند.
واعظی وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات ایران و نصرالله جهانگرد رئیس سازمان فناوری اطلاعات امروز برای شرکت در کنفرانس بین المللی جامعه اطلاعاتی ۲۰۱۷ در ژنو حاضر شدند.

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
باخبر شدن از
سامانه پیامکی
اشتراک روزنامه

عزیزان علاقه مند به دریافت مرتب روزنامه ساقی آذربایجان از طریق پست می توانند با دفتر روزنامه تماس حاصل نموده و یا به سامانه پیام کوتاه روزنامه پیامک بفرستند.

اشتراک یکساله: 340 هزار تومان

اشتراک شش ماهه: 170 هزار تومان

ضمنا هزینه بسته بندی و ارسال از طریق پست بر عهده روزنامه می باشد.

درخواست اشتراک آنلاین

اشتراک پیامک

برای عضویت در خبرنامه پیامکی، اطلاعات خود را وارد کنید

اشتراک ایمیلی

نظرسنجی

وب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟

نمایش نتایج

Loading ... Loading ...
آذربایجانین گوزه للیک لری
پیگیری وعده مسئولان
  • از مسئولین محترم استان که وعده های آنان در این ستون پیگیری گردیده خواهشمند است توضیحات خود را در خصوص علل عدم تحقق وعده های داده شده جهت اطلاع شهروندان محترم و تنویر افکار عمومی به دفتر روزنامه ساقی ارسال فرمایند.

تصویر روز