روزنامه کثیرالانتشار سراسری صبح ایران
به دو زبان ترکی و فارسی

۱۳۹۹/۰۹/۱۵
روزنامه ساقی آذربایجان
تبلیغات
آمار بازدید
  • 1
  • 800
  • 857
  • 1,394,093
اخبار کوتاه

ضیایی:
باید به کولاکوویچ حق داد

احمد ضیایی گفت: معتقدم باید به کولاکوویچ حق داد چون مدت زمان زیادی نیست که کارش را با تیم ایران آغاز کرده است.
نایب رییس فدراسیون والیبال اظهارداشت: کولاکوویچ هنوز شناخت کافی و صددرصد از توانایی ها و زوایای فکری بازیکنان پیدا نکرده است و اهالی فن باید این حق را به وی بدهند که برای نتیجه گیری نیاز به زمان دارد.
وی خاطرنشان کرد: کولاکوویچ فرصت آشنایی با سلیقه کاری بازیکنان نداشته است و نتوانستیم نتیجه ای که منتظرش بودیم را به دست آوریم و این موضوع تا حدودی طبیعی است.
نایب رییس فدراسیون والیبال یادآورشد: متاسفانه تیم ایران در لیگ جهانی امسال هم با بدشانسی هم مواجه شد چرا که مصدومیت برخی بازیکنان کلیدی باعث شد تا آن ها نتوانند تیم را در مسابقات سخت همراهی کنند.

۱۴ روز ورزش نکردن باعث بروز بیماری‌های مزمن می‌شود

مطالعات مختلف نشان داده که ورزش نکردن باعث ایجاد بیماری‌های مزمن همچون دیابت نوع دو و بیماری‌های قلبی می‌شود.
در صورتی که افراد در حالت عادی ورزش‌هایی با شدت متوسط تا شدید انجام دهند و از این حالت به مدت دو هفته‌ به حالت ساکن و بدون فعالیت شرایط را تغییر دهند. احتمال بروز بیماری‌های مزمن در آنها وجود دارد. به افراد ۱۸ تا ۶۴ سال توصیه شده که در طول هفته‌ ۱۵۰ ‌دقیقه ورزش با شدت متوسط یا ۷۵ ‌دقیقه ورزش با شدت زیاد انجام دهند. با این حال آمارها نشان داده است که تنها ۵۰ درصد افراد این میزان ورزش را انجام می‌دهند.
کمبود ورزش باعث ‌اضافه وزن و افزایش احتمال ابتلا به بیماری‌هایی همچون دیابت و بیماری قلبی می‌شود.
کم شدن فعالیت فیزیکی باعث کاهش حجم عضلات و افزایش چربی‌های بدن می‌شود. حتی ۱۴ روز ورزش نکردن می‌تواند باعث افزایش چربی‌های بدن شود و این چربی‌ها اغلب در قسمت میانی بدن جمع می‌شوند. این مساله باعث می‌شود که توانایی قلبی- عروقی افراد کاهش پیدا کند. به تدریج این تغییرات باعث بروز سندرم متابولیک و احتمال افزایش ابتلا به بیماری‌های مزمن می‌شود.

برنامه مرحله نهایی  لیگ جهانی ۲۰۱۷

مرحله نهایی لیگ جهانی والیبال سال ۲۰۱۷ از ۱۳ تا ۱۷ تیرماه به میزبانی برزیل پیگیری خواهد شد.
مرحله مقدماتی سطح یک لیگ جهانی با حضور ۱۲ تیم از ۱۲ تا ۲۹ خردادماه و با برگزاری ۵۴ مسابقه پیگیری خواهد شد.
در سطح یک این رقابت ها ۱۲ تیم برزیل، ایتالیا، لهستان، ایران، صربستان، آمریکا، کانادا، بلژیک، فرانسه، روسیه، بلغارستان و آرژانتین با یکدیگر رقابت می کنند و در نهایت پنج تیم برتر به همراه برزیل به عنوان میزبان به مرحله نهایی لیگ جهانی ۲۰۱۷ صعود می کنند. رقابت های مرحله نهایی لیگ جهانی امسال در مدت پنج روز در شهر کوریتیبا برزیل پیگیری خواهد شد که سه روز نخست (سه شنبه ۱۳ تا پنج شنبه ۱۵ تیرماه) به دور مقدماتی این مرحله اختصاص دارد.
در این مرحله تیم های برزیل (میزبان) با تیم های سوم و چهارم جدول مقدماتی در گروه A و سه تیم اول، دوم و پنجم جدول دور مقدماتی در گروه B قرار می گیرند.
پس از سه روز مسابقه تیم های اول و دوم هر گروه به مرحله نیمه نهایی صعود می کنند و تیم های سوم از دور مسابقات حذف می شوند.
مرحله نیمه نهایی لیگ جهانی سال ۲۰۱۷ روز جمعه ۱۶ تیرماه انجام می شود و تیم های اول و دوم گروه های A و B به صورت ضربدری با هم بازی می کنند تا تیم های برنده به دیدار نهایی و بازنده به مسابقه رده بندی که روز شنبه ۱۷ تیرماه برگزار می شود، صعود کنند. سال گذشته در مرحله نهایی لیگ جهانی یک روز استراحت بعد از مرحله مقدماتی در نظر گرفته شده بود که امسال اینگونه نیست و مسابقات به صورت متوالی برگزار می شود.
پس از مشخص شدن رتبه های اول تا ششم لیگ جهانی سال ۲۰۱۷، دو میلیون و ۱۰۰ هزار دلار پاداش به آنان تعلق خواهد گرفت که جدول آن به قرار زیر است:
۱ – قهرمان لیگ جهانی سال ۲۱۰۷: یک میلیون دلار
۲ – نایب قهرمان: ۵۰۰ هزار دلار
۳ – تیم سوم: ۳۰۰ هزار دلار
۴ – تیم چهارم: ۱۵۰ هزار دلار
۵ – تیم پنجم: ۷۵ هزار دلار
۶ – تیم ششم: ۷۵ هزار دلار

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
باخبر شدن از
سامانه پیامکی
اشتراک روزنامه

عزیزان علاقه مند به دریافت مرتب روزنامه ساقی آذربایجان از طریق پست می توانند با دفتر روزنامه تماس حاصل نموده و یا به سامانه پیام کوتاه روزنامه پیامک بفرستند.

اشتراک یکساله: 340 هزار تومان

اشتراک شش ماهه: 170 هزار تومان

ضمنا هزینه بسته بندی و ارسال از طریق پست بر عهده روزنامه می باشد.

درخواست اشتراک آنلاین

اشتراک پیامک

برای عضویت در خبرنامه پیامکی، اطلاعات خود را وارد کنید

اشتراک ایمیلی

نظرسنجی

وب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟

نمایش نتایج

Loading ... Loading ...
آذربایجانین گوزه للیک لری
پیگیری وعده مسئولان
  • از مسئولین محترم استان که وعده های آنان در این ستون پیگیری گردیده خواهشمند است توضیحات خود را در خصوص علل عدم تحقق وعده های داده شده جهت اطلاع شهروندان محترم و تنویر افکار عمومی به دفتر روزنامه ساقی ارسال فرمایند.

تصویر روز