روزنامه کثیرالانتشار سراسری صبح ایران
به دو زبان ترکی و فارسی

۱۳۹۹/۰۹/۱۰
روزنامه ساقی آذربایجان
تبلیغات
آمار بازدید
  • 1
  • 477
  • 769
  • 1,387,479
اخبار کوتاه

افزایش ۷۵ درصدی  مبادلات غیر نفتی ایران و آذربایجان

سفیر جمهوری آذربایجان در ایران با اشاره به روند رو به رشد مبادلات تجاری دو کشور همسایه گفت: در چهار سال گذشته مبادلات غیرنفتی بین دو طرف ۷۵ درصد افزایش یافته است.
بنیاد حسین اف در دیدار با استاندار آذربایجان شرقی افزود: این افزایش در حالی است که مبادلات تجاری جمهوری آذربایجان با سایر کشورهای همسایه در این مدت کاهش یافته است.
وی با تاکید بر اینکه مردم آذربایجان نسبت به پزشکان و داروهای ایرانی اعتماد و باور دارند، ادامه داد: ماهانه یک میلیون نفر از اتباع جمهوری آذربایجان به کشور ایران سفر می کنند.حسین اف اظهار کرد: در سال های گذشته پنج هزار کامیون بین دو کشور به ترانزیت کالا اقدام می کردند که این رقم به ۱۵ هزار کامیون افزایش یافته است.
وی با تاکید بر افزایش مبادلات اقتصادی بین دو کشور، گفت: بازار تبریز، بازاری جهانی و تاریخی است و آماده افزایش مراودات اقتصادی و بازرگانی خود با تجار تبریزی و ایجاد بازار تبریز در باکو هستیم.
سفیر جمهوری آذربایجان در ایران افزود: متاسفانه فرهنگ صادرات در جمهوری آذربایجان و ایران وجود ندارد و اگر این فرهنگ گسترش یابد، خواهیم توانست بازارهای جهانی را کسب کنیم.
وی با اشاره به ایجاد راه آهن بین ایران و آذربایجان گفت: با ایجاد این خط راه آهن امکان صادرات محصولات ایرانی از طریق جمهوری آذربایجان به اروپا فراهم شده است.
حسین اف با اشاره به دیدار متعدد روسای جمهوری دو کشور در چهار سال گذشته ، ادامه داد: نتیجه این دیدارها فعال شدن بخش خصوصی است.
وی افزود: در عید نوروز سال جاری ۴۶ هزار نفر از ایرانیان به جمهوری آذربایجان سفر کردند.

خرید و توزیع بیش از ۴۰ هزارجلد کتاب در ارس

مدیر فرهنگی، آموزشی و هنری منطقه آزاد ارس گفت: در سه سال گذشته بیش از ۴۰ هزار جلد کتاب با ارزش بیش از ۱۵۰ میلیون تومان توسط سازمان منطقه آزاد ارس خریداری و در سطح این منطقه توزیع شد.
ابراهیم نصیری گفت: این تعداد کتاب در سه سال گذشته بر اساس سیاست‌های حمایتی سازمان از فرهنگ کتابخوانی و ارتقاء سرانه مطالعه خریداری و یا منتشر شده است.

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
باخبر شدن از
سامانه پیامکی
اشتراک روزنامه

عزیزان علاقه مند به دریافت مرتب روزنامه ساقی آذربایجان از طریق پست می توانند با دفتر روزنامه تماس حاصل نموده و یا به سامانه پیام کوتاه روزنامه پیامک بفرستند.

اشتراک یکساله: 340 هزار تومان

اشتراک شش ماهه: 170 هزار تومان

ضمنا هزینه بسته بندی و ارسال از طریق پست بر عهده روزنامه می باشد.

درخواست اشتراک آنلاین

اشتراک پیامک

برای عضویت در خبرنامه پیامکی، اطلاعات خود را وارد کنید

اشتراک ایمیلی

نظرسنجی

وب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟

نمایش نتایج

Loading ... Loading ...
آذربایجانین گوزه للیک لری
پیگیری وعده مسئولان
  • از مسئولین محترم استان که وعده های آنان در این ستون پیگیری گردیده خواهشمند است توضیحات خود را در خصوص علل عدم تحقق وعده های داده شده جهت اطلاع شهروندان محترم و تنویر افکار عمومی به دفتر روزنامه ساقی ارسال فرمایند.

تصویر روز