روزنامه کثیرالانتشار سراسری صبح ایران
به دو زبان ترکی و فارسی

۱۳۹۹/۰۹/۱۴
روزنامه ساقی آذربایجان
تبلیغات
آمار بازدید
  • 0
  • 322
  • 1,575
  • 1,392,758
اخبار کوتاه

تبریز ۲۰۱۸ ، اسپانسر اصلی تراکتورسازان؟

تبریز بعنوان شهر پایتخت گردشگری جهان اسلام در سال ۲۰۱۸ انتخاب شده است. در همین راستا از طرف مسئولان شهری در محافل خصوصی نقل می شود که شهردار و شورای شهر تبریز تصمیم گرفته اند تا اسپانسر اصلی تیم اول این شهر باشند و به نوعی دو نشان را با یک تیر بزنند.
اخبار غیر رسمی از تبریز حاکیست که شهرداری تبریز در نظر دارد با کنار گذاشتن مبلغی از بودجه تبلیغاتی تبریز ۲۰۱۸ برای تراکتورسازی، هم این رویداد بین المللی را تبلیغ و معرفی کنند و هم به نوعی در این روزهای بی پولی کمک حال تراکتورسازی باشند.
آسیایی شدن تراکتورسازان می تواند تاثیر زیادی در اسپانسرینگ شهرداری برای تراکتور باشد و البته حضور تراکتور در آسیا هنوز قطعی نشده است و در صورت قطعی شدن آسیایی بودن تراکتورسازی قطعا شهرداری هزینه زیادی را می تواند به این امر اختصاص دهد.

نوجوانان به اندازه افراد ۶۰ سال ورزش می‌کنند

کمبود فعالیت فیزیکی و ورزش یکی از فاکتورهایی است که سلامتی را به خطر می‌اندازد. بررسی‌های جدید نشان داده که میزان فعالیت نوجوانان به اندازه افراد ۶۰ ساله است.  اینکه نسل جدید کمتر فعالیت دارند و کمتر ورزش می‌کنند پیش از این نیز مشخص شده بود اما بررسی‌های جدید نشان داده که عمق فاجعه بیش از آن چیزی است که تصور می‌کنیم. مرکز پیشگیری و کنترل بیماری‌ها به بزرگسالان پیشنهاد داده که حداقل در طول هفته دو ساعت و نیم ورزش کنند.
گزارش‌های این مرکز نشان داده که یک پنجم افراد بزرگسال به این مقدار ورزش می‌کنند. افرادی که حداقل میزان ورزش را در زندگی ندارند دچار مرگ زودرس خواهند شد یا به بیماری‌های مزمن مبتلا می‌شوند.نه تنها بزرگسالان حداقل میزان ورزش را انجام نمی‌دهند بلکه نوجوانان در شرایط بدتری قرار دارند.از هر ۱۰ نوجوان دبیرستانی تنها سه نفر در روز ۶۰ دقیقه فعالیت دارد.
بررسی‌ها نشان داده است نوجوانان در اواخر دوران نوجوانی کمترین میزان فعالیت را دارند و میزان ورزش آنها با افراد ۶۰ ساله برابری می‌کند به همین دلیل میزان چاقی مفرط در کودکان و نوجوانان بسیار بالاست. یکی از دلایلی که ممکن است باعث کمبود فعالیت کودکان و نوجوانان شود برنامه‌ریزی نادرست در مدارس است.
متخصصان معتقدند که می‌توان به نوجوانان ورزش‌های کوتاه مدت و شدید را پیشنهاد داد و این ورزش‌ها را در بین آنها ترویج کرد تا کمتر شاهد تاثیرات عدم فعالیت در این گروه سنی باشیم.

منتظری به استقلال «نه» گفت

مدافع مد نظر استقلالی‌ها به پیشنهاد این باشگاه جواب منفی داد.
به گزارش ایسنا، پژمان منتظری مدافع مد نظر استقلالی‌ها ظاهرا به مسئولان این تیم پیام داده که از قطر پیشنهاد دارد و می خواهد همچنان در این کشور بازی کند.
استقلالی‌ها از این بابت ناراحت هستند چون زمان زیادی را از دست داده‌اند و حالا باید به دنبال یک مدافع دیگر باشند.

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
باخبر شدن از
سامانه پیامکی
اشتراک روزنامه

عزیزان علاقه مند به دریافت مرتب روزنامه ساقی آذربایجان از طریق پست می توانند با دفتر روزنامه تماس حاصل نموده و یا به سامانه پیام کوتاه روزنامه پیامک بفرستند.

اشتراک یکساله: 340 هزار تومان

اشتراک شش ماهه: 170 هزار تومان

ضمنا هزینه بسته بندی و ارسال از طریق پست بر عهده روزنامه می باشد.

درخواست اشتراک آنلاین

اشتراک پیامک

برای عضویت در خبرنامه پیامکی، اطلاعات خود را وارد کنید

اشتراک ایمیلی

نظرسنجی

وب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟

نمایش نتایج

Loading ... Loading ...
آذربایجانین گوزه للیک لری
پیگیری وعده مسئولان
  • از مسئولین محترم استان که وعده های آنان در این ستون پیگیری گردیده خواهشمند است توضیحات خود را در خصوص علل عدم تحقق وعده های داده شده جهت اطلاع شهروندان محترم و تنویر افکار عمومی به دفتر روزنامه ساقی ارسال فرمایند.

تصویر روز