روزنامه کثیرالانتشار سراسری صبح ایران
به دو زبان ترکی و فارسی

۱۳۹۹/۰۹/۰۴
روزنامه ساقی آذربایجان
تبلیغات
آمار بازدید
  • 0
  • 666
  • 745
  • 1,382,090
اخبار کوتاه

توزیع سود سهام عدالت میان مشمولان

رئیس کل سازمان خصوصی سازی گفت: این سازمان به محض دریافت سود سهام عدالت از شرکتهای سرمایه پذیر، این سود را در بین مشمولان توزیع خواهد کرد.
پوری حسینی با اشاره به این که سازمان خصوصی سازی هنوز مبلغی از شرکتهای سرمایه پذیر بابت سود سال مالی ۱۳۹۵ این شرکتها دریافت نکرده است افزود: سازمان خصوصی سازی به محض دریافت سود سهام عدالت از شرکت‌های مزبور آن را در بین مشمولان توزیع خواهد کرد.
رئیس کل سازمان خصوصی سازی با بیان اینکه بطور طبیعی مجامع عمومی شرکت‌های سرمایه پذیر تا پایان تیرماه هر سال برگزار و سودهای آنها شناسایی و تقسیم می شود، اظهار کرد: این شرکتها هشت ماه مهلت دارند تا این سود را طبق قانون در اختیار سازمان خصوصی‌سازی قرار دهند.
وی با اشاره به این جمله که تاکنون افزون بر ۵۰۰ میلیارد تومان سود برای دوره مالی سال ۱۳۹۵ ویژه مشمولان سهام عدالت به وسیله شرکت های سرمایه پذیر با برگزاری مجامع عمومی تصویب شده است، گفت: این میزان سود در خوش بینانه ترین حالت تا پایان تیرماه به بیش از دو تا سه هزار میلیارد تومان خواهد رسید.
وی در ادامه افزود: سازمان خصوصی‌سازی برای اینکه بتواند توزیع سود را در مقاطع مختلف با اولویت‌های خاص انجام دهد به نحوی که تمامی مشمولان بتوانند سود دریافت کنند مصوبه‌ای تقدیم شورای عالی اصل ۴۴ قانون اساسی کرده است.
پوری حسینی اضافه کرد: سازمان خصوصی سازی در این مصوبه دنبال تحقق دو شرط اساسی است که یکی از آنها توزیع همزمان سود میان مشمولان به محض دریافت از شرکت‌های سرمایه‌پذیر است و مطلب دیگر هم دریافت سود سهام از شرکت‌های مزبور زودتر از موعد مقرر هشت ماهه است.
وی یادآورشد: بدون شک با موافقت شورای عالی اصل ۴۴ قانون اساسی با این دو شرط، سازمان خصوصی سازی به محض وصول سود از شرکت های سرمایه پذیر آن را در بین مشمولان توزیع خواهد کرد.

ایران، جزو ۲۰ کشور جهان  با تنوع اقلیمی

مدیر کل ثبت آثار سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری گفت: ایران، جز ۲۰ کشور جهان است که به خاطر تنوع اقلیم ثبت شده است و ارمغان ایران برای جامعه بشری، با کل آثار تمدنی بشری برابری می‌کند.
فرهاد نظری در جشن سالانه انجمن دوستداران آثار تاریخی و مفاخر فرهنگی نوش‌آباد اظهار کرد: هر کشور صاحب تمدن، یک یا دو نفر صاحب اندیشه در مقیاس جهانی دارد اما این رقم در ایران، بیش از ۱۰ نفر است و نمونه آن فردوسی، خیام، مولوی و ابن‌سینا هستند و ما صاحب چنین تمدن و فرهنگی هستیم.
وی با اشاره به تقسیم‌بندی سه‌گانه کشورهای جهان گفت: از مجموع ۲۰۰ کشور جهان، حدود ۱۲۰ کشور مثل کشورهای حاشیه جنوب خلیج فارس و شمال ایران، کشورهای دهه‌ای هستند، که از تجزیه امپراطوری‌ها به                                                                                                                      وجود آمده‌اند.
مدیرکل ثبت آثار سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری افزود: برخی کشورها را باید کشورهای سده‌ای توصیف کرد که قدمت        آن ها بیش از یک قرن است و اما دسته سوم کشورهایی هستند که عمر آن‌ها به هزاره‌ها می‌رسد و ایران یکی از آن‌ها است که استقلال خود را حفظ کرده و به زوال نیفتاده است.
نظری تصریح کرد: آنچه باعث شده است ایران عمری بالای هزار سال داشته باشد، غنای فرهنگی، ویژگی‌های اقلیمی، همبستگی و گفت و گوی اقوام در عین تنوع آن‌ها است.
وی با اشاره به تاریخ طولانی حکومت عباسیان گفت: راز عظمت ایرانیان در طول تاریخ این است به عنوان مردمی شناخته شده‌اند که مراقبت مردم هستند و سرزمین‌ها را آباد می‌کنند.
مدیرکل ثبت آثار سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری تاکید کرد: نوش آباد، مدل کوچکی از پهنه بزرگ ایران است که صاحب آثار متنوع فرهنگی و تاریخی است و باید برای نسل‌های آینده حفظ و نگهداری . به عنوان یک ایرانی به خود می‌بالم که شهروندان یک شهر کوچک علاقمند به حفظ آثار تاریخی و داشته‌های فرهنگی خود هستند و برای حفظ آن تلاش می‌کنند.
نظری تصریح کرد: علاقمندی به حفظ آثار فرهنگ و تمدن، ردای فاخری است و در آینده‌ای نه چندان دور، نام نوش آباد، آوازه جهانی پیدا خواهد کرد.
هم چنین، مدیرعامل انجمن دوستداران آثار تاریخی و مفاخر فرهنگی نوش آباد گفت: این انجمن به عنوان یک سازمان مردم نهاد در سال ۱۳۸۰ فعالیت خود را با هدف شناسایی و حفظ آثار تاریخی و فرهنگی این خطه از ایران اسلامی آغاز کرده است.
سید جعفر فاطمی اظهار کرد: در این شهر کوچک از استان پهناور اصفهان، بیش از یک صد اثر شناسایی شده است که در این ۲۵ اثر در فهرست آثار ملی به ثبت رسیده است.
به گفته وی، آیین سنتی و مذهبی “خیمه برداری” به عنوان بزرگ‌ترین تعزیه میدانی که در روزهای هشتم و یازدهم محرم برگزار می‌شود، به همراه مراسم سقاخوانی و کُتَل برداری در روزهای عاشورا، از جمله میراث معنوی نوش آباد است که تاکنون ثبت شده است.

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
باخبر شدن از
سامانه پیامکی
اشتراک روزنامه

عزیزان علاقه مند به دریافت مرتب روزنامه ساقی آذربایجان از طریق پست می توانند با دفتر روزنامه تماس حاصل نموده و یا به سامانه پیام کوتاه روزنامه پیامک بفرستند.

اشتراک یکساله: 340 هزار تومان

اشتراک شش ماهه: 170 هزار تومان

ضمنا هزینه بسته بندی و ارسال از طریق پست بر عهده روزنامه می باشد.

درخواست اشتراک آنلاین

اشتراک پیامک

برای عضویت در خبرنامه پیامکی، اطلاعات خود را وارد کنید

اشتراک ایمیلی

نظرسنجی

وب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟

نمایش نتایج

Loading ... Loading ...
آذربایجانین گوزه للیک لری
پیگیری وعده مسئولان
  • از مسئولین محترم استان که وعده های آنان در این ستون پیگیری گردیده خواهشمند است توضیحات خود را در خصوص علل عدم تحقق وعده های داده شده جهت اطلاع شهروندان محترم و تنویر افکار عمومی به دفتر روزنامه ساقی ارسال فرمایند.

تصویر روز