روزنامه کثیرالانتشار سراسری صبح ایران
به دو زبان ترکی و فارسی

۱۳۹۹/۰۹/۰۶
روزنامه ساقی آذربایجان
تبلیغات
آمار بازدید
  • 0
  • 440
  • 1,139
  • 1,383,747
اخبار کوتاه

 کارگر قنادی قصاص می‌شود

کارگر جوان قنادی که در نزاع خیابانی پسر جوانی را با ضربه چاقو کشته بود پس از محاکمه با حکم قضات شعبه دهم دادگاه کیفری به قصاص محکوم شد.
۳۱ فروردین سال گذشته پسر ۳۲ ساله‌ای به‌نام ناصر در درگیری خیابانی در شهرری به قتل رسید.
با گزارش این جنایت در حضور بازپرس کشیک قتل در محل، تحقیقات آغاز شد و کارآگاهان پس از بررسی‌های میدانی ضارب راشناسایی و دستگیر کردند.
شاهین ۲۳ ساله پس از دستگیری به قتل دوستش اعتراف کرد و پرونده این قتل به شعبه دهم دادگاه کیفری فرستاده شد. این متهم هفته گذشته در جلسه دادگاه که به ریاست قاضی قربانزاده و با حضور قاضی غفاری –مستشار دادگاه- برگزار شده بود تحت محاکمه قرار گرفت و در دفاع از خود گفت: روز حادثه من و دوستانم با صدای بلند در کوچه‌‌مان با هم حرف می‌زدیم که ناصر «مقتول» از خانه‌شان بیرون آمد و به ما تذکر داد که آرام‌تر صحبت کنیم و من در پاسخ گفتم: چرا تو با لباس نامناسب از خانه بیرون آمده‌ای با هم درگیر شدیم و من با چاقویی که در جیبم بود ضربه‌ای به سینه‌اش زدم.
این متهم با توجه به درخواست قصاص از سوی اولیای دم  با حکم قضات دادگاه به‌اعدام محکوم شد.

 مرگ پسر جوان در سد نیمه کاره

عصر چند روز پیش جوان ۱۸ ساله‌ای در سد آناهیتای شهرستان کنگاور غرق شد.
به گفته پلیس، با وجود اینکه کار ساخت این سد هنوز ادامه دارد، ولی آب‌های فصلی زیادی در پشت سد جمع می‌شود و جوانان فرصت را برای شنا مناسب می‌بینند. چهار جوان برای شنا به سد نیمه کاره آناهیتا در روستای قره گزلو رفته بودند که یکی از آنها به علت آشنا نبودن با اصول شنا غرق شد.
تاکنون جسد این جوان ۱۸ ساله پیدا نشده و جست‌و‌جوها ادامه دارد.

سگ‌های روستا مردی را از چنگ پلنگ نجات دادند

پلنگ وحشی که با حمله به پیرمردی از ساکنان روستای سقزچی شهرستان خلخال، او را بشدت مجروح کرده بود، با هجوم سگ‌های روستا مجبور به فرار شد.
به گفته ساکنان روستا این پلنگ از ته دره به سمت ارتفاعات هجوم برده و مرد سالخورده را به زیر پنجه‌های خود کشانده بود که سگ‌های روستا به حیوان وحشی حمله ور شدند و این مرد را از مرگ حتمی نجات دادند.مرد سالخورده که بشدت زخمی شده بود به بیمارستان انتقال یافت و تحت درمان قرار گرفت.

کشف جسدی که توسط حیوانات خورده شده بود

جسد راننده پژو درحالی پیدا شد که توسط حیوانات خورده شده بود. اردیبشهت ماه سال ۹۵ مرد جوانی به نام یاسر که راننده پژو بود و در مسیر قم ـ تهران مسافر جابه‌جا می‌کرد، ناپدید شد و خانواده وی با حضور در اداره آگاهی مفقودی یاسر را اعلام کردند.
با اعلام مفقودی یاسر، پلیس برای پیدا کردن وی، دست به‌کار و در تحقیقات اولیه مشخص شد تلفن‌ همراه وی نیز خاموش شده همچنین هیچ اثری از خودروی وی نیز یافت نشد تا اینکه دو هفته بعد از این ماجرا خودروی یاسر بدون سرنشین در خرم‌آباد کشف شد. از آنجا که پلیس این احتمال را داد که یاسر قربانی سرقت شده باشد تحقیقات گسترده‌ای برای یافتن وی ادامه پیدا کرد تا اینکه اواخر سال گذشته جسد ناشناسی در حالیکه توسط حیوانات خورده شده بود، در اطراف یکی از جاده‌های نزدیک به اصفهان کشف و برای تعیین هویت و انجام آزمایش های لازم به پزشکی قانونی منتقل شد.
با تعیین هویت جسد کشف شده مشخص شد، جسد متعلق به یاسر است، مأموران در گام بعدی تحقیقات، به مرد جوانی به نام کامران در رابطه با این پرونده مشکوک شده و یکم تیر ماه جاری وی را در پمپ بنزینی در منطقه خزانه تهران بازداشت کردند.
کامران که سابقه کیفری در پرونده خود دارد به دادسرای امور جنایی تهران منتقل شد و در اظهاراتش با رد هرگونه دخالت در قتل یاسر به بازپرس ویژه قتل پایتخت گفت: من از قتل یاسر بی‌خبرم، در اردیبهشت ماه سال ۹۵ در یکی از زندانهای تهران به جرم سرقت در حبس بودم و در تأیید اظهاراتم می‌توانید از زندان استعلام بگیرید.
پس از این اظهارات، محسن مدیرروستا؛ بازپرس امور جنایی تهران متهم را در اختیار مأموران اداره آگاهی قرار داد و پرونده با صدور قرار عدم صلاحیت برای رسیدگی به دادسرای مربوطه در شهر قم ارسال شد.

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
باخبر شدن از
سامانه پیامکی
اشتراک روزنامه

عزیزان علاقه مند به دریافت مرتب روزنامه ساقی آذربایجان از طریق پست می توانند با دفتر روزنامه تماس حاصل نموده و یا به سامانه پیام کوتاه روزنامه پیامک بفرستند.

اشتراک یکساله: 340 هزار تومان

اشتراک شش ماهه: 170 هزار تومان

ضمنا هزینه بسته بندی و ارسال از طریق پست بر عهده روزنامه می باشد.

درخواست اشتراک آنلاین

اشتراک پیامک

برای عضویت در خبرنامه پیامکی، اطلاعات خود را وارد کنید

اشتراک ایمیلی

نظرسنجی

وب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟

نمایش نتایج

Loading ... Loading ...
آذربایجانین گوزه للیک لری
پیگیری وعده مسئولان
  • از مسئولین محترم استان که وعده های آنان در این ستون پیگیری گردیده خواهشمند است توضیحات خود را در خصوص علل عدم تحقق وعده های داده شده جهت اطلاع شهروندان محترم و تنویر افکار عمومی به دفتر روزنامه ساقی ارسال فرمایند.

تصویر روز