روزنامه کثیرالانتشار سراسری صبح ایران
به دو زبان ترکی و فارسی

۱۳۹۹/۰۹/۰۶
روزنامه ساقی آذربایجان
تبلیغات
آمار بازدید
  • 0
  • 13
  • 969
  • 1,384,289
اخبار کوتاه

آغاز مطالعات ایجاد خطوط جدید بی.آر.تی در تبریز

مدیر عامل شرکت واحد اتوبوسرانی تبریز از آغاز مطالعات راه اندازی خطوط جدید بی. آر. تی در تبریز خبر داد.
به گزارش شهریار، فرخ جلالی با اشاره به مطالبات شهروندان برای توسعه خطوط بی.آر.تی در تبریز اعلام می‌کند مطالعات ایجاد خط‌های دوم و سوم بی.آر.تی در دستور کار مسئولان شرکت واحد اتوبوسرانی تبریز و حومه در دست اقدام است.
فرخ جلالی افزود: انتظارات و خواسته‌های مردم از شرکت واحد از طرق مختلف رصد می‌شود و یکی از خواسته‌های بحق مردم افزایش خطوط بی.آر.تی است و بر همین اساس در مسیرهای مشخصی می‌توان خطوط دوم و سوم را راه اندازی کرد.
وی گفتد: ایجاد مسیرهای جدید بی آر تی نیازمند اقدام‌های کارشناسی است و تا کنون نیز جلسات کارشناسی متعددی با حضور مسئولان و کارشناسان ارشد شهری در این زمینه تشکیل شده تا خطوط بی.آر.تی جدید در مسیرهایی پر مسافر و مورد نیاز مردم ایجاد شوند. علاوه بر این امکان سنجی اجرای طرح یکی از مهم ترین مسائل مورد بررسی قبل از اجرای آن به شمار می‌رود.
مدیر عامل شرکت اتوبوسرانی تبریز گفت: با توجه به افزایش روز افزون استفاده مردم از بی.آر.تی، کار ساماندهی و استانداردسازی ایستگاه‌ها در دستور کار شرکت واحد قراردارد. در سال گذشته بسیاری از ایستگاه‌ها ساماندهی شد و در حال حاضر استاندارد ایستگاه‌های این مسیر از دیگر مسیرهای حرکت اتوبوس در تبریز بالاتر است.
«فرخ جلالی» یکی از خصوصیات اتوبوس‌های بی.آر.تی تبریز را کیفیت بالا و توجه به نظافت اتوبوس‌ها دانست و گفت: توجه به تمیزی مداوم اتوبوس‌ها مورد تأکید خاص مدیریت شرکت است و اتوبوس‌ها به صورت مستمر نظافت و شست‌وشو می‌شوند.
وی در پایان سخنانش بر همکاری مدیران شهری در زمینه بهبود خدمات اتوبوسرانی تأکید کرد و گفت: یکی از زیر ساخت‌های تبریز ۲۰۱۸ گسترش ناوگان حمل و نقل شهری به ویژه بی.آر.تی است تا بتوان خدمات مطلوبی برای گردشگران در داخل شهر تبریز ارائه داد.

سامانه ۱۳۷ ، پل ارتباطی بین شهروندان و شهرداری تبریز

به منظور ارایه خدمات مطلوب و ارتباط مستقیم مسئولین شهرداری تبریز با تک تک شهروندان، سامانه ۱۳۷ به صورت مدرن، هوشمند و هدفمند، پل ارتباطی میان مسئولان با شهروندان است.
به گزارش شهریار، شهرداری به عنوان یک نهاد اجتماعی، مدیریت واحد شهری را از مهمترین وظایف خود دانسته و با آگاهی از تحولات اخیر در عرصه کار و روابط اجتماعی گام های متعددی را برداشته است.
در همین راستا ثبت درخواست ها، شکایات و پیشنهادات از شهرداری تبریز و پاسخگویی و ارائه راهنمایی های لازم به شهروندان از طریق سامانه ۱۳۷ مسیر می گردد ولی شاید اکثر شهروندان با این شماره آشنا نباشند.
در راستای افزایش سطح خدمات رسانی، از شهروندان تبریزی انتظار می رود با سامانه ۱۳۷ در ارتباط باشند. استمرار این طرح می تواند با تامین منافع شهر، زمینه را برای تحقق مدیریت واحد شهری فراهم سازد.
یکی از بزرگترین قابلیتهای این سامانه علاوه بر ارائه خدمات این سرویس، می توان به وجود پیگیری درخواست ها اشاره کرد . از طریق این سامانه کلیه شهروندان می توانند از وضعیت درخواست های خود مطلع شده و پیگیری نمایند. مرکز سامانه مدیریت شهری( ۱۳۷) فرصتی برای مشارکت شهروندان و متقابلاً ایجاد زمینه بررسی میزان آشنائی، بهره گیری و رضایتمندی شهروندان به عنوان مخاطبان و مشتریان این مرکز را فراهم ساخته است.
مولفه های مهم سامانه مدیریت شهری( ۱۳۷) پویایی، کارآمدی ، اجتناب از گستردگی بیش از حد، کنترل و تحلیل اطلاعات، آموزش، ارتقاءعلمی و توانمند سازی منابع انسانی، فرهنگ سازی ، اطلاع رسانی و تبلیغات می باشد.
لذا پیشنهاد می شود؛ مسئولین شهرداری های مناطق، مراکز اجتماعی و فرهنگی، اماکن ورزشی و گردشگری، پارک ها و تمامی مراکزی که به نوعی توسط شهرداری اداره می شوند و محل عبور و مرور شهروندان می باشند با نصب پوستر های در تابلو اعلانات با معرفی ماهیت سامانه ۱۳۷ ، مردم را هر چه بیشتر با این سامانه آشنا کنند.
تدوین و تهیه ی بروشور آموزشی با محوریت پتانسیل ها، روش ها و کارایی سامانه ۱۳۷ و توزیع آن در وسایل حمل و نقل عمومی شهر، ورودی ساختمان شهرداری مناطق و مرکز، مراکز اجتماعی و فرهنگی شهرداری و … می تواند یکی دیگر از راهکار های اصولی در معرفی این سامانه به مردم باشد. لازم بذکر است؛ سامانه ۱۳۷ زیر نظر مدیریت بازرسی شهرداری تبریز به فعالیت مداوم و مستمر خود ادامه می دهد.

اصلاح وتقویت سیستم روشنایی زیرگذر صاحب الامر

معاون فنی وعمرانی منطقه ۱۰ تبریز گفت: عملیات بهسازی سیستم روشنایی زیرگذر صاحب الامر ضلع شمالی به پایان رسید.
به گزارش شهریار به نقل از شهرداری منطقه ۱۰ تبریز، عمرانی فر، افزود: با توجه به کمبود روشنایی زیر گذر صاحب الامر شمالی که بدلیل نقص فنی در برخی قسمتهای زیر گذر اتفاق افتاده بود، اصلاح و رفع نقص سیستم روشنایی این زیرگذر توسط معاونت فنی وعمرانی منطقه ۱۰ اجرائی شد.
عمرانی فر افزود: به منظور افزایش زیبائی های شبانه شهر طی روزهای آتی کلیه نورپردازی های سطح منطقه که دچار نقص فنی شده اند ، بازبینی و رفع نقص خواهند شد.

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
باخبر شدن از
سامانه پیامکی
اشتراک روزنامه

عزیزان علاقه مند به دریافت مرتب روزنامه ساقی آذربایجان از طریق پست می توانند با دفتر روزنامه تماس حاصل نموده و یا به سامانه پیام کوتاه روزنامه پیامک بفرستند.

اشتراک یکساله: 340 هزار تومان

اشتراک شش ماهه: 170 هزار تومان

ضمنا هزینه بسته بندی و ارسال از طریق پست بر عهده روزنامه می باشد.

درخواست اشتراک آنلاین

اشتراک پیامک

برای عضویت در خبرنامه پیامکی، اطلاعات خود را وارد کنید

اشتراک ایمیلی

نظرسنجی

وب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟

نمایش نتایج

Loading ... Loading ...
آذربایجانین گوزه للیک لری
پیگیری وعده مسئولان
  • از مسئولین محترم استان که وعده های آنان در این ستون پیگیری گردیده خواهشمند است توضیحات خود را در خصوص علل عدم تحقق وعده های داده شده جهت اطلاع شهروندان محترم و تنویر افکار عمومی به دفتر روزنامه ساقی ارسال فرمایند.

تصویر روز