روزنامه کثیرالانتشار سراسری صبح ایران
به دو زبان ترکی و فارسی

۱۳۹۷/۰۹/۲۰
روزنامه ساقی آذربایجان
اخبار کوتاه

برای مبارزه با مواد مخدر باید تمام آحاد جامعه پای کار آیند

مشاور استاندار و دبیر شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر آذربایجان شرقی با تأکید بر اینکه اصلی ترین راه پیشگیری از اعتیاد، اجتماعی کردن مبارزه با مواد مخدر است، گفت: برای مبارزه با مواد مخدر باید تمام آحاد جامعه پای کار آیند.
محمد علی نصرتی در بازدید از کمپ ترک اعتیاد بانوان در تبریز افزود: اجتماعی کردن بحث مبارزه با اعتیاد از اقدامات اساسی دولت تدبیر و امید است.
وی خانواده را جزء سرمایه های اجتماعی دانست و گفت: بانوان نقش کلیدی در فضای خانواده ایفا می کنند، باید به فکر سلامت و شادابی بانوان جامعه باشیم تا از حربه های دشمنان دور بمانند.
نصرتی با بیان اینکه پیشگیری اصلی ترین راه مقابله با این پدیده خانمانسوز به شمار می رود افزود: در حوزه پیشگیری، خانواده از مهم ترین ارکان به شمار می رود زیرا اولین کسانی که از اعتیاد آسیب می بینند خانواده های معتادان از جمله فرزندان آن ها هستند.
وی ادامه داد: اگر در خانواده مدیریت به درستی انجام شود و محیط خانه محیطی آرام و بی دغدغه بوده و مهارت های دینی و اخلاقی، سبک زندگی و دوست یابی به فرزندان آموزش داده شود به طور قطع بسیاری از مشکلات در جامعه کاهش می یابد.
دبیر شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر آذربایجان شرقی اظهار کرد: گسترش آگاهی و اطلاع رسانی در جامعه از جمله در بین جوانان مهمترین راه مقابله با رواج مواد مخدر به شمار می رود.
وی با اشاره به تاثیر پذیری فرزندان از دوستان شان، اضافه کرد: اصلی ترین راهبرد ما آگاه سازی است و اگر پدر و مادرها به تکالیف خود آگاه باشند و آموزش های لازم را ببینند ‏آسیب پذیری فرزندان کمتر می شود.

افتتاح دو طرح صنعتی در منطقه آزاد ارس

با حضور علی ربیعی وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی، دو طرح تولیدی و صنعتی در منطقه آزاد ارس با سرمایه گذاری افزون بر۲۰۰ میلیارد ریال افتتاح شد.
در جریان سفر وزیر کار، تعاون و رفاه اجتماعی به شهرستان جلفا و منطقه آزاد تجاری – صنعتی ارس، کارخانه تولید انواع دستکش های بهداشتی و جراحی با سرمایه گذاری ۱۱۰ میلیارد ریال از سوی بخش خصوصی به بهره برداری رسید.
پیش بینی می شود در این واحد تولیدی سالانه ۷۰ میلیون جفت دستکش معاینه و همین تعداد نیز دستکش های میتریل و جراحی با کاربری پزشکی تولید شود.
با راه اندازی این واحد تولیدی زمینه اشتغال ۱۵۰ نفر به صورت مستقیم فراهم شد.
همچنین کارخانه شرکت تعاونی پروفیل یکتاارس نیز با حضور وزیر امروز در فاز اول راه اندازی و زمینه اشتغالزائی ۳۰ نفر فراهم شد.
پیش بینی می شود با اجرای فازهای بعدی، زمینه اشتغال ۱۵۰ نفر در این کارخانه فراهم می شود.
حجم سرمایه گذاری این واحد تولیدی ۹۸ میلیارد ریال و سرمایه در گردش آن نیز ۱۵ میلیارد ریال است.
منطقه آزاد ارس به وسعت ۵۱ هزار هکتار در کرانه رودخانه مرزی ارس در چهار بخش منفصل در شهرستان های جلفا، خداآفرین و کلیبر و نقطه صفر مرزی در مجاورت با کشورهای ارمنستان، آذربایجان و جمهوری خودمختار نخجوان واقع شده است، این منطقه در ۱۳۷ کیلومتری شمال تبریز واقع است.

گزارشی در رابطه با هک سایت‌های استان آذربایجان‌شرقی وجود ندارد

مدیرکل ارتباطات و فناوری آذربایجان‌شرقی بهمن حسین‌زاده در گفت‌وگو با خبرنگار ان اظهار کرد: هک‌های اخیر برخی سایت‌های ایرانی که طبق گفته‌ها و شنیده‌ها توسط عاملان داعش بوده، مورد بررسی قرار گرفته است.
وی با بیان اینکه هیچ گزارش استانی در رابطه با هک سایت‌های استان آذربایجان‌شرقی تا به حال به ما گزارش نشده است، گفت: از زمان اعلام اختلال هکرها به سایت‌های ایرانی هیچ‌گونه گزارشی در خصوص اختلال و هک سایت‌های داخل استان آذربایجان‌شرقی به دست ما نرسیده است و البته متولی این امر نیز اداره کل فناوری و ارتباطات نیست بلکه باید به صورت محرمانه توسط چند دستگاه پیگیری شود.

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
باخبر شدن از
سامانه پیامکی
اشتراک روزنامه

عزیزان علاقه مند به دریافت مرتب روزنامه ساقی آذربایجان از طریق پست می توانند با دفتر روزنامه تماس حاصل نموده و یا به سامانه پیام کوتاه روزنامه پیامک بفرستند.

اشتراک یکساله: 340 هزار تومان

اشتراک شش ماهه: 170 هزار تومان

ضمنا هزینه بسته بندی و ارسال از طریق پست بر عهده روزنامه می باشد.

درخواست اشتراک آنلاین

اشتراک پیامک

برای عضویت در خبرنامه پیامکی، اطلاعات خود را وارد کنید

اشتراک ایمیلی

نظرسنجی

وب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟

نمایش نتایج

Loading ... Loading ...
آذربایجانین گوزه للیک لری
پیگیری وعده مسئولان
  • از مسئولین محترم استان که وعده های آنان در این ستون پیگیری گردیده خواهشمند است توضیحات خود را در خصوص علل عدم تحقق وعده های داده شده جهت اطلاع شهروندان محترم و تنویر افکار عمومی به دفتر روزنامه ساقی ارسال فرمایند.

تصویر روز