روزنامه کثیرالانتشار سراسری صبح ایران
به دو زبان ترکی و فارسی

۱۳۹۷/۱۲/۰۴
روزنامه ساقی آذربایجان
اخبار کوتاه

ظرفیت‌های خالی دانشگاهی  مایه خُسران برای کشور است

معاون دانشجویی و فرهنگی دانشگاه آزاد اسلامی واحد نراق گفت: خالی ماندن ظرفیت‌های علمی دانشگاهی باعث خسران برای کشور است.
کریم نوزادنمین افزود: از جمله مطالبات اصلی دانشگاهیان از دولت جمهوری اسلامی این است که آمایش آموزش علمی کشور را مدنظر قرار داده و در اجرایی کردن آن کوشا باشد.
وی تصریح کرد: از دولت انتظار می‌رود بتواند مجموعه عظیم علمی و معنوی دانشگاه آزاد اسلامی در کشور را حفظ کند و تخصیص دانشجو به واحدها متناسب و با توجه به امکانات و ظرفیت‌ها صورت گیرد.
نوزادنمین افزود: ظرفیت‌های دانشگاهی، اموال بیت‌المال هستند و از محل شهریه‌های دانشجویی ساخت و سازها، تجهیزات و امکاناتی فراهم شده است که باید مورد بهره‌برداری قرار گیرند. همچنین ظرفیت هیات علمی قوی و با تجربه که برخی از آنها در سنین بازنشستگی هستند، در حالی خالی ماندن است و این خسرانی برای جامعه علمی کشور به شمار می‌رود.
وی با بیان اینکه امید است درجه‌بندی دانشگاه‌ها هرچه سریعتر اتفاق افتد، اظهار کرد: موضوع ادغام یا حذف دانشگاه‌ها مسئله ساده‌ای نیست و باید با توجه به ظرفیت هر دانشگاه تعداد تخصیص و پذیرش دانشجو مدنظر قرار گیرد.

بخشنامه امنیت شغلی به قانون تبدیل شود

یک فعال کارگری اقدام وزارت کار در راه‌اندازی سامانه جامع تنظیم روابط کار برای نظارت بر قراردادهای کار را گام موثری در جهت حفظ امنیت شغلی کارگران دانست و تاکید کرد که بخشنامه امنیت شغلی باید از مجرای قانون بگذرد و ضمانت اجرایی پیدا کند تا مثل بعضی دستورالعمل‌ها ظرف ۴۸ ساعت لغو نشود.
فتح اله بیات اظهار کرد: معاونت روابط کار وزارت کار در حال تدوین و تهیه آیین‌نامه‌ای برای اصلاح تبصره یک ماده ۷ قانون کار است که در صورت نهایی شدن، در امنیت شغلی کارگران راهگشا و موثر خواهد بود.از مجلس ششم به بعد تلاش گروه‌های کارگری این بوده که موضوع قراردادهای موقت کار ساماندهی شود ولی متاسفانه عدم همکاری‌ و بی‌مهری‌ها در آن دوره موجب شد تا نتوانیم این طرح را ساماندهی کنیم. در حال حاضر اقدام وزارت کار برای ایجاد سامانه تنظیم روابط کار و نظارت و ساماندهی قراردادهای کار را به فال نیک می‌گیریم.

 

 

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
باخبر شدن از
سامانه پیامکی
اشتراک روزنامه

عزیزان علاقه مند به دریافت مرتب روزنامه ساقی آذربایجان از طریق پست می توانند با دفتر روزنامه تماس حاصل نموده و یا به سامانه پیام کوتاه روزنامه پیامک بفرستند.

اشتراک یکساله: 340 هزار تومان

اشتراک شش ماهه: 170 هزار تومان

ضمنا هزینه بسته بندی و ارسال از طریق پست بر عهده روزنامه می باشد.

درخواست اشتراک آنلاین

اشتراک پیامک

برای عضویت در خبرنامه پیامکی، اطلاعات خود را وارد کنید

اشتراک ایمیلی

نظرسنجی

وب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟

نمایش نتایج

Loading ... Loading ...
آذربایجانین گوزه للیک لری
پیگیری وعده مسئولان
  • از مسئولین محترم استان که وعده های آنان در این ستون پیگیری گردیده خواهشمند است توضیحات خود را در خصوص علل عدم تحقق وعده های داده شده جهت اطلاع شهروندان محترم و تنویر افکار عمومی به دفتر روزنامه ساقی ارسال فرمایند.

تصویر روز