روزنامه کثیرالانتشار سراسری صبح ایران
به دو زبان ترکی و فارسی

۱۳۹۷/۱۲/۰۴
روزنامه ساقی آذربایجان
اخبار کوتاه

حمایت فائو از ستاد احیای دریاچه ارومیه

سرپرست دفتر سازمان خواروبار و کشاورزی ملل متحد (فائو) در تهران و مشاور ارشد فنی پروژه احیای دریاچه ارومیه گفت: هدف ما کمک به ستاد احیای دریاچه ارومیه برای رسیدن به سطح اکولوژیک است و در این راستا به همکاری همه فعالان در این زمینه نیازمندیم.
«فابیو گریتا» در سلسله نشست‌های تخصصی احیای دریاچه ارومیه در تبریز افزود: مؤلفه‌های مختلفی متأثر از بحران دریاچه ارومیه هستند که در راستای برنامه‌های احیا، نباید آنها را جدا از هم تصور کنیم.
وی ادامه داد: ضروری است تعادلی بین همه این مؤلفه‌ها اعم از مؤلفه‌های فرهنگی، اجتماعی، اقتصادی، کشاورزی و اشتغال ایجاد و تمام جزئیات در کنار هم قرار داده شود.
نماینده دفتر مرکزی و اقتصاددان ارشد فائو نیز در این نشست با بیان اینکه باید بر روی مسائل مختلفی تمرکز کنیم، گفت: اصلی‌ترین مشکل حاصل از بحران دریاچه ارومیه، مشکل اجتماعی و اقتصادی است .
عزیز البحری، افزود: باید راه‌حل‌های متناسب به‌نحوی که همه مسائل به‌صورت یکپارچه مورد بررسی قرار گیرد، طراحی و برای اجرا به ستاد احیای دریاچه ارومیه ارائه شود.
در این نشست یک روزه که در دفتر مدیریت بحران استانداری آذربایجان شرقی برگزار شد، متخصصان و کارشناسان اعزامی از سازمان خواروبار و کشاورزی ملل متحد (فائو) و ستاد ملی احیای دریاچه ارومیه و همچنین نمایندگان سازمان‌های دولتی و تشکل‌های مردم‌نهاد استان، در خصوص الزامات احیای دریاچه ارومیه بحث و تبادل نظر کردند.
دریاچه ارومیه به عنوان بزرگ ترین دریاچه شور جهان از حدود دو دهه قبل به دلیل خشکسالی های گسترده و مصرف بی رویه آب در بخش کشاورزی دچار مشکل شده است.
دولت تدبیر و امید از همان آغاز به کار خود احیا و تثبیت دریاچه ارومیه را وجهه همت خود قرار داده است.

کاهش ۰/۱ درصدی شاخص قیمت کالا و خدمات آذربایجان‌شرقی

معاون آمار و اطلاعات سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی آذربایجان‎شرقی از کاهش ۰/۱ درصدی شاخص قیمت کالا و خدمات آذربایجان‌شرقی در اردیبهشت ماه جاری خبر داد.
داریوش شمس در جمع خبرنگاران با بیان اینکه شاخص کل قیمت کالاها و خدمات مصرفی خانوارهای شهری استان در اردیبهشت ماه سال ۱۳۹۶ عدد ۲۸۶/۸ را نشان می‌دهد که نسبت به ماه قبل ۰/۱ درصد کاهش داشته است، گفت: این شاخص برای کل کشور عدد ۲۴۴/۴ را نشان می‌دهد که نسبت به ماه قبل ۰/۲ درصد کاهش داشته است.
وی افزود: افزایش شاخص کل نسبت به ماه مشابه سال قبل (تورم نقطه به نقطه) در اردیبهشت ماه امسال برای استان آذربایجان شرقی و کشور به ترتیب ۱۶/۵ و ۹/۶ درصد می‌باشد که نسبت به همین اطلاع در ماه قبل به ترتیب (۱۲/۸ و ۹/۴ درصد)، ۳/۷ و ۰/۲ واحد درصد افزایش یافته است.
شمس تصریح کرد: درصد تغییرات شاخص کل (نرخ تورم کالاها و خدمات مصرفی خانوارهای شهری) در دوازده ماه منتهی به اردیبهشت ماه سال ۹۶ نسبت به دوره مشابه سال قبل برای این استان و کشور ۷/۴ و ۷/۱ درصد است که نسبت به همین اطلاع در فروردین ماه ۱۳۹۶ (۶/۵ و ۶/۹ درصد)، ۰/۹ و ۰/۲ واحد درصد افزایش یافته است.
معاون آمار و اطلاعات سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی آذربایجان‎شرقی اظهار کرد: شاخص گروه عمده «خوراکی‌ها، آشامیدنی‌ها و دخانیات» استان در این ماه به رقم ۳۰۹/۳ رسید که نسبت به ماه قبل ۱/۱ درصد کاهش نشان می‌دهد.

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
باخبر شدن از
سامانه پیامکی
اشتراک روزنامه

عزیزان علاقه مند به دریافت مرتب روزنامه ساقی آذربایجان از طریق پست می توانند با دفتر روزنامه تماس حاصل نموده و یا به سامانه پیام کوتاه روزنامه پیامک بفرستند.

اشتراک یکساله: 340 هزار تومان

اشتراک شش ماهه: 170 هزار تومان

ضمنا هزینه بسته بندی و ارسال از طریق پست بر عهده روزنامه می باشد.

درخواست اشتراک آنلاین

اشتراک پیامک

برای عضویت در خبرنامه پیامکی، اطلاعات خود را وارد کنید

اشتراک ایمیلی

نظرسنجی

وب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟

نمایش نتایج

Loading ... Loading ...
آذربایجانین گوزه للیک لری
پیگیری وعده مسئولان
  • از مسئولین محترم استان که وعده های آنان در این ستون پیگیری گردیده خواهشمند است توضیحات خود را در خصوص علل عدم تحقق وعده های داده شده جهت اطلاع شهروندان محترم و تنویر افکار عمومی به دفتر روزنامه ساقی ارسال فرمایند.

تصویر روز