روزنامه کثیرالانتشار سراسری صبح ایران
به دو زبان ترکی و فارسی

۱۳۹۷/۱۱/۰۳
روزنامه ساقی آذربایجان
اخبار کوتاه

ضرورت استفاده حداکثری از هنرهای اصیل تبریز برای ۲۰۱۸

مدیر کل فرهنگی و اجتماعی استانداری آذربایجان شرقی بر لزوم استفاده حداکثری از هنرهای اصیل شهر تبریز برای رویداد تبریز ۲۰۱۸ تاکید کرد.
حسن استوار آذر در جلسه مشترک ستاد ملی سیاستگذاری و ستاد برنامه ریزی استانی تبریز اظهار داشت: ۲۷ برنامه در کمیته فرهنگی رویداد به صورت کارشناسی تدوین شده و در جلسات این کمیته مصوب شده که از آن جمله می توان به ایجاد مرکز میراث ماندگار صنایع دستی، فعال سازی ۱۰ شهرستان با هدف ارتقای کمی و کیفی صنایع دستی اشاره کرد.
همچنین دررشته های مجسمه سازی، خوشنویسی، هنرهای نمایشی و دیگر رشته های هنرهای بنا داریم بیشترین برنامه ریزی و بهره گیری را از این هنرها داشته باشیم.
وی ادامه داد: برگزاری همایش بین المللی استاد شهریار، شمس تبریزی، مشروطه، جاده ابریشم، ربع رشیدی که هر کدام از برنامه می تواند برنامه وزینی برای شهر تبریز باشد از برنامه های دیگر کمیته است، از سوی دیگر تکمیل موزه نقاشی، ایجاد موزه کودک، تکمیل موزه مطبوعات و میزبانی و برگزاری جشنواره های ملی و مراسم آئینی نیز برای این رویداد در نظر گرفته شده است.
رئیس کمیته فرهنگی و اجتماعی رویداد تبریز ۲۰۱۸ ادامه داد: شبکه سازی سازمان های مردم نهاد، راه اندازی واحد داوطلبان و همیاران گردشگری تبریز ۲۰۱۸، برگزاری تورهای بازدید علمی و دانشگاهی استان از دیگر فعالیت های در نظر گرفته شده توسط کمیته است.
وی افزود: تامین اعتبار مورد نیاز از مرکز برای اجرای طرح ها و برنامه ها و منظور نمودن اجرای طرح ها و پروژه های دستگاه های مذکور از جمله درخواست های کمیته است.

فعالیت ۳۵۰۰ نفر در مس منطقه آذربایجان شرقی

مدیرعامل مس منطقه آذربایجان با اشاره به فعالیت سه هزار و ۵۰۰ نفر در مس منطقه آذربایجان، گفت: ذخایر معدنی در مس سونگون به توسعه کارهای اکتشافی بستگی دارد؛ خوشبختانه در این مجتمع شاهد اکتشافات زیادی هستیم و امید است با یافتن ذخایر معدنی و کارکردن بر روی ذخایر یافت نشده، ذخایر مس سونگون افزایش چشمگیری یابد.
محمد حاج آقازاده ، با اشاره به اینکه امروز دغدغه‌ی بیکاری کارگران واحد های تولیدی بسیار جدی است، اظهار کرد: بسیاری از کارگران با چالش از دست دادن شغل خود دست و پنجه نرم می کنند؛ این موضوع برای تولید و اشتغال یک استان جای نگرانی دارد. از مسئولان دولتی انتظار می‌رود بررسی و حل مشکلات واحد های تولیدی را سر لوحه کار خود قرار دهند.
وی با بیان اینکه از ۳۰۰ هزار تن کنسانتره مس سونگون، ۱۰۰ هزارتن آن به شمش مس تبدیل می‌شود، اظهار کرد: در حال حاضر در مرحله بازگشایی پاکت‌های پیمانکاران هستیم تا به زودی پیمانکاری را برای فعالیت در این زمینه پیدا کرده و قرارداد منعقد کنیم.
حاج آقازاده گفت: برندسازی یکی از راهکارها در ایجاد بستری برای رونق تولید داخلی در راستای تحقق اقتصاد مقاومتی است به شرط این که در این زمینه تبلیغات و اقدامات چشمگیری انجام شود.
حمایت از برندهای ایرانی در مقابل کالاهای وارداتی در حمایت از تولید بسیار تاثیر گذار است.
مدیرعامل مس منطقه آذربایجان تصریح کرد: خوشبختانه صنایع جایگاه خوبی را به دست آورده و برای اینکه شاهد احیای تمامی واحدهای صنعتی باشیم؛ باید تمامی دست اندرکاران دست در دست هم گام‌های موثری برداریم.

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
باخبر شدن از
سامانه پیامکی
اشتراک روزنامه

عزیزان علاقه مند به دریافت مرتب روزنامه ساقی آذربایجان از طریق پست می توانند با دفتر روزنامه تماس حاصل نموده و یا به سامانه پیام کوتاه روزنامه پیامک بفرستند.

اشتراک یکساله: 340 هزار تومان

اشتراک شش ماهه: 170 هزار تومان

ضمنا هزینه بسته بندی و ارسال از طریق پست بر عهده روزنامه می باشد.

درخواست اشتراک آنلاین

اشتراک پیامک

برای عضویت در خبرنامه پیامکی، اطلاعات خود را وارد کنید

اشتراک ایمیلی

نظرسنجی

وب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟

نمایش نتایج

Loading ... Loading ...
آذربایجانین گوزه للیک لری
پیگیری وعده مسئولان
  • از مسئولین محترم استان که وعده های آنان در این ستون پیگیری گردیده خواهشمند است توضیحات خود را در خصوص علل عدم تحقق وعده های داده شده جهت اطلاع شهروندان محترم و تنویر افکار عمومی به دفتر روزنامه ساقی ارسال فرمایند.

تصویر روز