روزنامه کثیرالانتشار سراسری صبح ایران
به دو زبان ترکی و فارسی

۱۳۹۷/۱۱/۰۴
روزنامه ساقی آذربایجان
اخبار کوتاه

بازدید جامعه بسیج مهندسین استان از پروژه مرکز همایش های بین المللی تبریز

اعضای جامعه بسیج مهندسین استان از مراحل ساخت و تجهیز مرکز همایش های بین المللی تبریز بازدید کردند.
یه گزارش شهریار به نقل از شهرداری منطقه ۹ تبریز، در این بازدید ۲ ساعته قراچورلو ، معاون فنی و عمرانی شهرداری منطقه ۹ به ارائه گزارش جامع از نحوه ی طراحی ، ساخت و تجهیز این مرکز پرداخت.
در ادامه ی این بازدید وحید صالح زاده ، مسئول سازمان بسیج مهندسین عمران و معماری استان با تشکرویژه شهرداری تبریز، این پروژه را مایه ی آبروی کلانشهر تبریز در برگزاری همایش ها ، سمینارها و نشست های داخلی و خارجی دانست و خاطر نشان کرد: با گسترش شهر و افزایش تراکم ، ساخت مراکز فرهنگی برای استفاده ی مطلوب شهروندان و میهمانان داخلی و خارجی امری ضروری است که با همت بزرگ شهرداری تبریز این مهم در حال شکل گیری و در آستانه ی بهره برداری است.
وی با بیان اینکه مرکز همایش های بین المللی تبریز با توجه به پیش بینی های انجام شده به عنوان یکی از مراکز عظیم فرهنگی در سطح کشور خواهد بود اظهار داشت: یکی از پیشنهادهایی که اکثر مهندسان سازمان بسیج عمران و معماری بر آن اذعان داشتند کاربری های پیرامون مرکز همایش های بین المللی تبریز بود که با توجه به ماهیت این مرکزو نبود فعلی ساخت وساز در اطراف این مرکز لازم است تا حد امکان مورد بازنگری قرار گیرد و استفاده از معماری و طراحی همگون ساختمان های مجاور با طراحی ومعماری این مرکز برای افزایش زیبایی های بصری مجموعه مورد توجه قرار گیرد.

تشریح محورهای اصلی نشست روسای شوراهای استان ها و مراکز استان

مدیر دبیرخانه مجمع مشورتی شوراهای اسلامی استانها و مراکز استانها محورهای اصلی نشست روسای شوراهای اسلامی کلانشهرهای و روسای شوراهای استانها را تشریح کرد.
به گزارش شهریار به نقل از دبیرخانه مجمع مشورتی رؤسای شواهای اسلامی شهرهای مرکز استان و کلانشهرها، پنجمین نشست مشترک رؤسای شوراهای اسلامی استان و شهرهای مرکز استان در قالب پنجاه و هشتمین اجلاس رسمی مجمع مشورتی در روز چهارشنبه و پنج شنبه ( ۲۱ و ۲۲ ) تیرماه سال جاری ( ۱۳۹۶) به میزبانی شورای اسلامی و شهرداری شهر تیریز در این شهر برگزار می شود.
احمدرضا شجاعی، مدیر دبیرخانه مجمع مشورتی در این رابطه اعلام کرد: در پایان دوره چهارم شوراها آخرین اجلاس مجمع مشورتی رؤسای شوراهای اسلامی شهرهای مرکز استان در این دوره با هدف بهره گیری از نظرات ارزشمند و کاربردی صاحب نظران و نخبگان جامعه شورایی کشور و با نگاهی جامع به مسائل جاری شهرهای کشور نظیر، سلامت و محیط زیست، مدیریت جامع شهری، حقوق و تکالیف شهروندی، آسیب های اجتماعی، برنامه ریزی های فرهنگی، زیباسازی منظر شهری، معماری و شهرسازی ایرانی و اسلامی، گردشگری و حفظ آثار فرهنگی و تاریخی شهرها در پی آن است که توانمندی رؤسای شوراهای شهر را با هم افزایی فکری و انتقال تجارب ارتقاء بخشد تا تصمیمات مدیران اجرایی و شهرداری ها نیز به این واسطه ارتقاء و انسجام یابد.
شجاعی یادآور شد که؛ ریاست مجمع مشورتی و شورایعالی استان ها بر عهده مهندس چمران می باشد و این فرصت مناسبی برای انتقال نظرات و پیشنهادات رؤسای شوراهای استان و شهرهای مراکز استان به عالی ترین مرجع شورایی کشور محسوب می شود.
وی تاکید کرد، جلسات مجمع مشورتی همواره نقش مثبتی در همگرایی جامعه شورایی داشته و باعث شده اهم مسائل شوراها در کشور مطرح و مورد پیگیری و ارزیابی قرار گیرد.
شجاعی افزود در همین راستا، رؤسای شوراهای استان و شهرهای مرکز استان در اجلاس تبریز به شرح موضوعات زیر خواهند پرداخت.
۱ – رویکردها و اولویت های شوراها در دوره پنجم.
۲ – نقد و بررسی لایحه مالیات بر ارزش افزوده، قانون جامع مدیریت شهری.
۳ – چالش های مدیریت شهری در تامین درآمدهای پایدار.
۴ – اصلاح الگوی مصرف آب و توجه به فاکتورهای زیست محیطی.
۵ – ارائه تجربیات شورای شهر و شهرداری شهر تبریز در رفع معضل تکدی گری و معتادان متجاهر.
مدیر دبیرخانه مجمع گفت: در صبح روز نخست اجلاس تبریز، کمیسیون های چهارگانه ( فرهنگی و اجتماعی – حقوقی و اقتصادی – توسعه، عمران و خدمات شهری – محیط زیست، سلامت و بهداشت شهری ) جلسات خود را با محوریت موارد فوق الذکر برگزار می نمایند و در نوبت بعدازظهر نیز کمیسیون تلفیق جلسه خود را تشکیل می دهد. همچنین در این روز گزارشی کامل از عملکرد مجمع مشورتی در دوره چهارم توسط دبیرخانه ارائه خواهد شد.
امروز اجلاس در دو بخش افتتاحیه که با حضور مسئولین استانی برگزار می شود و بخش اصلی به کار خود ادامه و در پایان هم بیانیه اجلاس قرائت خواهد شد.

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
باخبر شدن از
سامانه پیامکی
اشتراک روزنامه

عزیزان علاقه مند به دریافت مرتب روزنامه ساقی آذربایجان از طریق پست می توانند با دفتر روزنامه تماس حاصل نموده و یا به سامانه پیام کوتاه روزنامه پیامک بفرستند.

اشتراک یکساله: 340 هزار تومان

اشتراک شش ماهه: 170 هزار تومان

ضمنا هزینه بسته بندی و ارسال از طریق پست بر عهده روزنامه می باشد.

درخواست اشتراک آنلاین

اشتراک پیامک

برای عضویت در خبرنامه پیامکی، اطلاعات خود را وارد کنید

اشتراک ایمیلی

نظرسنجی

وب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟

نمایش نتایج

Loading ... Loading ...
آذربایجانین گوزه للیک لری
پیگیری وعده مسئولان
  • از مسئولین محترم استان که وعده های آنان در این ستون پیگیری گردیده خواهشمند است توضیحات خود را در خصوص علل عدم تحقق وعده های داده شده جهت اطلاع شهروندان محترم و تنویر افکار عمومی به دفتر روزنامه ساقی ارسال فرمایند.

تصویر روز