روزنامه کثیرالانتشار سراسری صبح ایران
به دو زبان ترکی و فارسی

۱۳۹۷/۱۱/۰۴
روزنامه ساقی آذربایجان
اخبار کوتاه

نقشه خانوادگی برای آدم‌ربایی ۸۰۰ میلیونی

آخرین عضو باند خانوادگی که به قصد اخاذی پسردایی و دو عضو خانواده او را ربوده بودند، در تهران بازداشت شد.
چندی پیش خانواده‌ای سه نفره از شهر همدان برای شرکت در مهمانی به تهران آمدند که ربوده شدند. آدم‌رباها برای آزادی آنها ۸۰۰میلیون تومان پول خواستند.
با شکایت مادرشوهر این خانواده در شعبه هفتم بازپرسی دادسرای جنایی تهران، با دستور بازپرس مرشدلو تحقیقات آغاز و چند هفته پیش دو زن و دو مرد بازداشت شدند.
سه گروگان نیز در خانه ویلایی در کرج نجات یافتند. با تحقیق از زنی که سرکرده باند بود، معلوم شد به دلیل این که پسردایی وی بدهی مالی‌اش را به وی پس نداده دست به این آدم‌ربایی زده است.
برادر سرکرده باند که آخرین عضو باند بود، شناسایی ودر غرب تهران بازداشت شد. با انتقال متهم به دادسرای جنایی، او در تحقیقات گفت: خواهرم ۲۰۰ میلیون تومان به پسردایی‌ام پول داده بود تا او با آن کار کند و سودی هم بابت آن بپردازد؛ اما پسردایی‌ام به قولش عمل نکرد و بدهی‌اش به ۸۰۰ میلیون تومان رسید و آن را نپرداخت. خواهرم نقشه آدم‌ربایی را طراحی و به کمک من، دوست خانوادگی‌مان، پسر خواهرم و مادرم آن را اجرا کرد.
وی افزود: ما برای این که ردی از این خانواده پیدا کنیم ۲۰ میلیون تومان به صاحبخانه پسردایی‌ام دادیم تا او محل مخفیگاه او را به ما نشان داد که توانستیم او و خانواده‌اش را برباییم. آنها ۲۰ روز گروگان ما بودند. فقط پسردایی‌ام را چند مرتبه شکنجه داده و آب سرد رویش می‌ریختیم.

ریزش یک ساختمان ۲طبقه در تهران

سخنگوی آتش‌نشانی تهران گفت: یک ساختمان دو طبقه در خیابان وحدت اسلامی ریزش کرد.
سید جلال ملکی با اعلام خبر ریزش ساختمان دو طبقه در خیابان وحدت اسلامی درباره جزئیات این حادثه اظهار کرد: ساعت ۱۹:۵۱ چند روز قبل حادثه ریزش آوار یک ساختمان در خیابان وحدت اسلامی، بعد از خیابان مختاری به سامانه ۱۲۵ اعلام شد که به سرعت آتش‌نشانان سه ایستگاه آتش‌نشانی با امکانات لازم به محل حادثه اعزام شدند.
سخنگوی سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی تهران ادامه داد: محل حادثه یک ساختمان دو طبقه (دو طبقه روی همکف) بود، در طبقه همکف یک مغازه وجود داشت و دو طبقه بالایی مسکونی بود که به یک‌باره نیمی از ساختمان تخریب شده بود.
وی خاطرنشان کرد: بنابر گفته مالک ساختمان به هنگام حادثه کسی داخل ساختمان حضور نداشت، با این وجود آتش‌نشانان در حال آواربرداری و خاک‌برداری هستند که اگر شخصی زیر آوار مانده باشد، وی را خارج کنند اما تاکنون شخصی از زیر آوار پیدا نشده است.

مرگ ۴۰ نفر به علت گرسنگی در سودان جنوبی

نشریه ‘سودان تریبیون’ سودان گزارش داد که گرسنگی در ایالت امادی سودان جنوبی طی هفته اخیر ۴۰ قربانی گرفت.
به گزارش از ‘ویلسون موگا’ هماهنگ کننده کمیسیون امور رفاهی و اسکان استان امادی در جنوب سودان جنوبی اعلام کرد که طی هفته گذشته بیش از ۴۰ تن در این ایالت و به ویژه در حومه شهر ‘اموولو’ براثر گرسنگی جان باختند.
وی در گفت وگو با این نشریه، با استناد به مهاجرت بیش از ۲۵ هزار بی خانمان به این شهر، اظهار داشت که پایین رفتن سطح آب چاه های این منطقه و نیز عدم وجود مدیریت منابع زیست محیطی ناشی از وجود بحران های قومی در سودان جنوبی موجب شد، بیش از ۴۰ تن از ساکنان این ایالت طی هفته گذشته جان خود را از دست بدهند.
به گفته این مقام سودان جنوبی، خشکسالی و کاهش برداشت محصولات کشاورزی بسیاری از مردم منطقه را وادار به مهاجرت به کشور همسایه سودان کرده و افراد باقیمانده در این منطقه هم سعی می کنند از میوه های وحشی و محدود سبزیجات تولید شده در شرایط سخت زندگی را بگذرانند.

 

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
باخبر شدن از
سامانه پیامکی
اشتراک روزنامه

عزیزان علاقه مند به دریافت مرتب روزنامه ساقی آذربایجان از طریق پست می توانند با دفتر روزنامه تماس حاصل نموده و یا به سامانه پیام کوتاه روزنامه پیامک بفرستند.

اشتراک یکساله: 340 هزار تومان

اشتراک شش ماهه: 170 هزار تومان

ضمنا هزینه بسته بندی و ارسال از طریق پست بر عهده روزنامه می باشد.

درخواست اشتراک آنلاین

اشتراک پیامک

برای عضویت در خبرنامه پیامکی، اطلاعات خود را وارد کنید

اشتراک ایمیلی

نظرسنجی

وب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟

نمایش نتایج

Loading ... Loading ...
آذربایجانین گوزه للیک لری
پیگیری وعده مسئولان
  • از مسئولین محترم استان که وعده های آنان در این ستون پیگیری گردیده خواهشمند است توضیحات خود را در خصوص علل عدم تحقق وعده های داده شده جهت اطلاع شهروندان محترم و تنویر افکار عمومی به دفتر روزنامه ساقی ارسال فرمایند.

تصویر روز