روزنامه کثیرالانتشار سراسری صبح ایران
به دو زبان ترکی و فارسی

۱۳۹۷/۱۱/۰۴
روزنامه ساقی آذربایجان
اخبار کوتاه

واقعی نبودن قیمت آب گره اصلی در مدیریت مصرف آب است

وزیر نیرو گفت: مصرف بی رویه آب در کشور ناشی از مسایل اجرایی نیست بلکه عمدتاً ناشی از واقعی نبودن قیمت آب در کشور است.در حال حاضر وزارت نیرو برای تأمین هر مترمکعب آب ۱۰۰۰ تومان هزینه میکند اما تنها ۴۵۰ تومان از این پول را از مشترکین دریافت می کند، مسلماً در چنین وضعیتی نمی توان از مشترک انتظار مصرف درست و استفاده از تکنولوژی های کم مصرف را داشت.باید توجه داشت که تأمین منافع ملی در درازمدت بسیار مهمتر از منافع کوتاه مدت مشترکین است و ما نباید با سیاست های نادرست منابع ملی را دستخوش رضایت کوتاه مدت مشترکین کنیم.
وی در پاسخ به علت بالا بودن هدر رفت آب در کشور نسبت به کشورهای اروپایی اظهار داشت: باید توجه داشت که شبکه های آب عمر مشخصی دارند و بازسازی آن ها نیازمند هزینه بالایی است که شرکتهای آب و آبفا از پس آن بر نمی آیند.در حال حاضر تلفات شبکه های آب حدود ۲۴ درصد است که تنها ۱۳ درصد آن هدررفت فنی است و بقیه مربوط به قدیمی بودن کنتورهای آب، انشعاب های غیر مجاز و … برمیگردد.کاهش هر یک درصد تلفات آب حدود ۱۰۰۰ میلیارد تومان هزینه دارد که البته با برنامه ریزیهایی که انجام شده قرار است سالانه حدود ۱۲۰۰ میلیارد تومان به این امر اختصاص یابد.
چیت چیان در مورد انسداد چاه های غیرمجاز در ۴ سال گذشته اظهار داشت: انسداد چاه های غیرمجاز در ۴ سال گذشته از جمله دستورکارهای وزارت نیرو بوده و در ۴ سال حدود سی و اندی هزار چاه غیر مجاز مسدود شد.

ایران در حال احداث جاده‌ای خاکی از عراق به سوریه است

روزنامه نیویورک‌تایمز مدعی شده ایران با احداث یک جاده ۲۴ کیلومتری در مرز عراق، قصد دارد گذرگاهی از مرز خود به عراق و سوریه ایجاد کند.
یک روزنامه آمریکایی در گزارشی مدعی شده که ایران جاده‌ای در شرق عراق احداث کرده است. نیویورک‌تایمز مدعی شده این جاده ۱۵ مایلی (۲۴/۱ کیلومتر) در نزدیکی مرز عراق و ایران در استان «دیاله» قرار دارد و بخش اعظم آن شنی است.
نیویورک‌تایمز بدون ارائه شواهد و مدارک موثق مدعی شده که این جاده، بخشی از مسیری است که ایران برای وصل کردن مرزهای خود به عراق و سوریه در نظر گرفته و از طریق آن نیروهای شبه‌نظامی، هیئت‌های ایران، کالاهای تجاری و تجهیزات نظامی خود را انتقال می‌دهد. با آنکه روزنامه آمریکایی مشخص نکرده منابع مورد استنادش برای طرح این ادعا چیست، به نظر می‌رسد این گزارش تحت تأثیر ادعاهای چند ماه پیش مقام‌های رژیم صهیونیستی تنظیم شده باشد.

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
باخبر شدن از
سامانه پیامکی
اشتراک روزنامه

عزیزان علاقه مند به دریافت مرتب روزنامه ساقی آذربایجان از طریق پست می توانند با دفتر روزنامه تماس حاصل نموده و یا به سامانه پیام کوتاه روزنامه پیامک بفرستند.

اشتراک یکساله: 340 هزار تومان

اشتراک شش ماهه: 170 هزار تومان

ضمنا هزینه بسته بندی و ارسال از طریق پست بر عهده روزنامه می باشد.

درخواست اشتراک آنلاین

اشتراک پیامک

برای عضویت در خبرنامه پیامکی، اطلاعات خود را وارد کنید

اشتراک ایمیلی

نظرسنجی

وب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟

نمایش نتایج

Loading ... Loading ...
آذربایجانین گوزه للیک لری
پیگیری وعده مسئولان
  • از مسئولین محترم استان که وعده های آنان در این ستون پیگیری گردیده خواهشمند است توضیحات خود را در خصوص علل عدم تحقق وعده های داده شده جهت اطلاع شهروندان محترم و تنویر افکار عمومی به دفتر روزنامه ساقی ارسال فرمایند.

تصویر روز