روزنامه کثیرالانتشار سراسری صبح ایران
به دو زبان ترکی و فارسی

۱۳۹۷/۱۲/۰۴
روزنامه ساقی آذربایجان
اخبار کوتاه

دستور رییس هلال احمر برای پیگیری حقوق شهدای هلال احمر

رئیس سازمان جوانان جمعیت هلال احمر گفت: خانواده شهدای داوطلب هلال احمر استان زنجان در اقدامی ارزشمند باقی هزینه‌های مراسم برای شهدای داوطلب هلال احمر را به جمعیت اهدا کردند تا در راستای فعالیت‌های بشردوستانه هزینه شود.
مسعود حبیبی در مورد حمایت‌های سازمان جوانان هلال احمر از خانواده‌های دو امدادگر داوطلب هلال احمر که چندی پیش در یک عملیات امدادرسانی در زنجان جان خود را از دست داده بودند افزود: مسئله‌ای که برای من بسیار ارزشمند و قابل احترام بود این است که خانواده این دو شهید اعلام کردند که باقی هزینه‌هایی که قرار بود برای مراسم ترحیم صرف کنند را به هلال احمر اهدا می‌کنند تا در راستای اقدامات جمعیت هزینه شود. این نگاه بسیار ارزشمند است و نشان می‌دهد که دو شهید ما در چه خانواده‌هایی بزرگ شدند و برای حفظ جان هموطنان و اقدامات بشردوستانه کار کردند.
وی در مورد اینکه آیا جمعیت هلال احمر برنامه‌ای برای حمایت از خانواده داوطلبانی که جان خود را از دست می‌دهند دارد، عنوان کرد: بر اساس قانون مسئولیت‌ها در قبال این جان باختگان مشخص شده است اما طبق دستور رئیس و دبیرکل جمعیت هلال احمر اقداماتی فراتر از آن انجام می‌شود و در خدمت خانواده‌های این شهدا هستیم.
حبیبی اضافه کرد: ریاست جمعیت هلال احمر دستور پیگیری و مکاتبه با مسئولان ذیربط را از طرف نماینده مقام معظم رهبری در هلال احمر داده است تا پیگیر حمایت‌هایی از بازماندگان این عزیزان که جان خودشان را در راستای خدمت از دست داده‌اند باشند و تمام مزایای شهدا برای این افراد لحاظ شود.
رئیس سازمان جوانان جمعیت هلال احمر اظهارکرد: این خواسته عمومی اعضای جمعیت هلال احمر و رئیس آن است و امیدواریم مسئولان نسبت به این موضوع پیگر باشند و به اقدامات بشردوستانه این افراد برای خدمت به هموطنان توجه شود. نحوه کار آنها به گونه‌ای است که از هر نظر از دست دادن جانشان شبیه شهداست.

استفاده از ظرفیت های مردمی و نخبگان در امور فرهنگی

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی آذربایجان شرقی در نشست مشترک اعضای کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی با اصحاب فرهنگ و هنر، گفت: ٣٧٠٠ صنف و واحد فرهنگی و هنری فعال تحت نظارت اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان هستند.
“محمد محمدپور” مدیرکل ادراه فرهنگ و ارشاد اسلامی آذربایجان شرقی در این نشست، با ارائه گزارشی از فعالیت های فرهنگ و هنری استان، اظهار داشت: در حال حاضر ٢١ مجتمع فرهنگی و هنری با ٢٣ نگارخانه فعال‏، ۱۶ سینمای فعال با ۴٨۵٩ صندلی و ۵ سینمای جدید که در آینده‌ی نزدیک به این مجموعه اضافه خواهد شد.
۳۵۹ چاپخانه با بهره مندی از آخرین فناوریها، ۲۱۱ ناشر فعال، ١۴٨ کیوسک مطبوعاتی، ۱۹۸ فروشگاه عرضه محصولات فرهنگی، ۶۹۴ کانون تبلیغاتی، ۲۰۶ آموزشگاه آزاد هنری، ۵۶ موسسه قرآنی فعال، ۷۴ موسسه فرهنگی و هنری، ٧٠ انجمن فرهنگی و هنری‏‌«دانشگاه علمی کاربردی فرهنگ و هنر» ١٢۶٣ کانون فرهنگی هنری مساجد با ١۵٠ هزار نفر تحت پوشش، ١۵٨٢ مساجد تحت پوشش طرح تلاوت نور، ۶٢ خانه نور، ٧٢۴ مسجد تحت پوشش تفسیر قرآن، ٢١ شورای فرهنگ عمومی در سطح استان، ٣٢٢ رسانه مکتوب و پایگاههای خبری و الکترونیکی تحت نظارت این اداره کل فعالیت می کنند.
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان با اشاره به راهبردهای وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی‏‌، سیاست اکنون دولت و به تبع آن اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی را واگذاری و واسپاری امور و بهره مندی از نظرات نخبگان و گسترش تشکلات فرهنگی و هنری استان عنوان کرد.

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
باخبر شدن از
سامانه پیامکی
اشتراک روزنامه

عزیزان علاقه مند به دریافت مرتب روزنامه ساقی آذربایجان از طریق پست می توانند با دفتر روزنامه تماس حاصل نموده و یا به سامانه پیام کوتاه روزنامه پیامک بفرستند.

اشتراک یکساله: 340 هزار تومان

اشتراک شش ماهه: 170 هزار تومان

ضمنا هزینه بسته بندی و ارسال از طریق پست بر عهده روزنامه می باشد.

درخواست اشتراک آنلاین

اشتراک پیامک

برای عضویت در خبرنامه پیامکی، اطلاعات خود را وارد کنید

اشتراک ایمیلی

نظرسنجی

وب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟

نمایش نتایج

Loading ... Loading ...
آذربایجانین گوزه للیک لری
پیگیری وعده مسئولان
  • از مسئولین محترم استان که وعده های آنان در این ستون پیگیری گردیده خواهشمند است توضیحات خود را در خصوص علل عدم تحقق وعده های داده شده جهت اطلاع شهروندان محترم و تنویر افکار عمومی به دفتر روزنامه ساقی ارسال فرمایند.

تصویر روز