روزنامه کثیرالانتشار سراسری صبح ایران
به دو زبان ترکی و فارسی

۱۳۹۷/۱۱/۰۴
روزنامه ساقی آذربایجان
اخبار کوتاه

زمین‌های والیبال و بسکتبال به مجموعه ورزشی کرکج اضافه شد

شهردار منطقه ۵ تبریز از افزوده‌شدن زمین والیبال وبسکتبال به مجموعه زمین ورزشی کرکج خبر داد.
به گزارش شهریار به نقل از شهرداری منطقه ۵ تبریز، یعقوب هوشیار افزود: زمین فوتبال کرکج با چمن مصنوعی و با رعایت استانداردهای فدراسیون فوتبال در محله کم برخوردار کرکج در حداقل زمان احداث و قابل بهره برداری شده است.
شهردار منطقه پنج تبریز خاطرنشان کرد: در چهار سال اخیر پروژه هایی درقالب خدمات محله ای شامل هدایت آبهای سطحی، جدول کاری و آسفالت ریزی اساسی و احداث یک رشته مسیر گشایی در کرکج انجام شده است.
وی با بیان اینکه احداث پروژه ورزشی برای جوانان این محله جزو ضروریات بود اظهار داشت: مجموعه ورزشی کرکج با رعایت استانداردهای لازم از نظر ابعاد و کیفیت چمن زمین فوتبال احداث شده است.
هوشیار در این رابطه تصریح کرد : برای احداث این پروژه به مساحت ۴۵۰۰ متر مربع ۱۰میلیارد ریال هزینه شده است .شهردار منطقه در ادامه گفت: زمین فوتبال کرکج پنجمین پروژه ورزشی است که در سطح حوزه احداث می شود.
وی افزود: درفضای پیرامون زمین فوتبال با آسفالت ریزی اساسی زمین هایی برای ورزش هایی همچون والیبال وبسکتبال نیز طراحی شده است . شایان ذکر است کرکج به عنوان یکی از محلات کم برخوردار تبریز در مسیر جاده تهران واقع شده و۱۰ هزار نفر جمعیت دارد.

گام اول ایجاد مرکز علمی و پژوهشی تخصصی حمل و نقل و ترافیک

به گزارش روابط عمومی معاونت حمل و نقل و ترافیک شهرداری تبریز ، معاون حمل و نقل و ترافیک شهردار با بیان این مطلب افزود: در پی توافقنامه مبادله شده فی ما بین معاونت حمل و نقل و ترافیک و شهرداری منطقه ۹ زمینی به مساحت تقریبی ۹۰۰۰ مترمربع در منطقه خاوران به منظور ایجاد ایجاد مرکز پژوهشی تخصصی حمل و نقل و ترافیک و بزرگترین پارک آموزش ترافیک منطقه شمال غرب اختصاص یافت.
با توجه به سیاستگذاری معاونت حمل و نقل در زمینه گسترش همکاریهای همه جانبه در زمینه توسعه فعالیتهای آموزشی و پژوهشی و فرهنگی تخصصی در امور حمل و نقل و ترافیک مرکز تخصصی پژوهشی برای استقرار رشته های گوناگون و امکان شرکت در فعالیتهای آموزشی و تخصصی برای اولین بار پیش بینی شده است. این مرکز که با مشارکت معاونت حمل و نقل و شهرداری منطقه نه و شهرداری مرکز در کنار بزرگترین پارک آموزش ترافیک احداث خواهد شد در زمینه های مختلف زیر فعالیت خواهد داشت:
۱ – امکان دسترسی به اطلاعات روز موجود دنیا با دسترسی به بانک اطلاعاتی مرکز
۲ – همکاری با سایر شهرداریهای کلانشهر های کشور و کشورهای همسایه در زمینه توسعه حمل و نقل نوین شهری
۳ – ایجاد برگزاری دوره های آموزشی تخصصی حمل و نقل و ترافیک جهت دسترسی علاقمندان به منظور حضور در دوره های تخصصی حمل و نقل و ترافیک بویژه شهرداریهای استان
۴ – ایجاد زمینه و اقدام به طراحی وپیاده سازی سامانه های اطلاعاتی حمل و نقل و ترافیک مورد نیاز سازمان های وابسته
۵ – برگزاری همایشها و جشنواره ها و … تخصصی حوزه حمل و نقل و ترافیک در منطقه شمالغرب کشور
۶ – راه اندازی اتاق فکر حمل و نقل و ترافیک استان و منطقه شمالغرب کشور
۷ – ارتباط مستمر با سایتها و سامانه های معتبر جهان و کشور در زمینه حمل و نقل و ترافیک و تبادل اطلاعات و تجارب فنی و تخصصی و …
دکترمهدی یوسفی همچنین افزود: طبق برنامه ریزی انجام یافته تهیه ساختار و چارچوب مرکز تخصصی، اهداف و ماموریت و اساسنامه آن توسط دفتر مطالعات و برنامه ریزی معاونت حمل و نقل و ترافیک در دست تهیه و تدوین می باشد.

پیاده‌رو‌سازی در ضلع جنوبی مصلای امام (ره)

معاون فنی و عمرانی شهرداری منطقه ۸ از آغاز پروژه پیاده رو سازی در ضلع جنوبی مصلی حضرت امام خبر داد.
معاون فنی و عمرانی شهرداری منطقه ۸ از آغاز پروژه پیاده رو سازی در ضلع جنوبی مصلی حضرت امام خبر داد.
به گزارش شهریار به نقل از شهرداری منطقه ۸، ابهری ضمن اعلام خبر فوق افزود : این عملیات طی روزهای اخیر ، در ضلع جنوبی مصلی حضرت امام(ره)، آغاز شده که در کمترین مدت اجرایی خواهد شد .
ابهری در مورد جزئیات پروژه فوق افزود : این طرح شامل پیاده رو سازی و هدایت آبهای سطحی در معابر پیرامون مصلی حضرت امام خمینی است که فاز اول آن در ضلع شرقی مصلی تکمیل شده و فاز دوم طرح در ضلع جنوبی آغاز شده و در حال اجراست.

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
باخبر شدن از
سامانه پیامکی
اشتراک روزنامه

عزیزان علاقه مند به دریافت مرتب روزنامه ساقی آذربایجان از طریق پست می توانند با دفتر روزنامه تماس حاصل نموده و یا به سامانه پیام کوتاه روزنامه پیامک بفرستند.

اشتراک یکساله: 340 هزار تومان

اشتراک شش ماهه: 170 هزار تومان

ضمنا هزینه بسته بندی و ارسال از طریق پست بر عهده روزنامه می باشد.

درخواست اشتراک آنلاین

اشتراک پیامک

برای عضویت در خبرنامه پیامکی، اطلاعات خود را وارد کنید

اشتراک ایمیلی

نظرسنجی

وب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟

نمایش نتایج

Loading ... Loading ...
آذربایجانین گوزه للیک لری
پیگیری وعده مسئولان
  • از مسئولین محترم استان که وعده های آنان در این ستون پیگیری گردیده خواهشمند است توضیحات خود را در خصوص علل عدم تحقق وعده های داده شده جهت اطلاع شهروندان محترم و تنویر افکار عمومی به دفتر روزنامه ساقی ارسال فرمایند.

تصویر روز