روزنامه کثیرالانتشار سراسری صبح ایران
به دو زبان ترکی و فارسی

۱۳۹۷/۱۱/۰۳
روزنامه ساقی آذربایجان
اخبار کوتاه

آتش سوزی  در ساختمان سازمان ملل متحد

ساختمان سازمان ملل در نیویورک در پی هشدار آتش سوزی به صورت کامل تخلیه شد.
به نظر می‌رسد که آتش‌سوزی کوچکی در یکی از ساختمان‌های این سازمان رخ داده بود که اکنون مهار شده است.
مسئولان امنیتی سازمان ملل به ایندیپندت اعلام کرده‌اند که در حال حاضر کارمندان مجاز به برگشتن به ساختمان هستند.

زورگیری ٢ بسیجی قلابی از پیرمرد کشاورز

دو زورگیر سابقه‌دار که با پوشیدن لباس نیروی بسیج از پیرمرد کشاورز در یک جاده خاکی زورگیری کردند، به دام افتادند.
سردار مجید شجاع، فرمانده انتظامی خراسان جنوبی، گفت: پیرمردی با طرح شکایتی عنوان کرد که برای آبیاری زمین‌های کشاورزی به خارج از روستا مراجعه کردم و بعد از اتمام کار در مسیر برگشت با یک دستگاه موتورسیکلت مواجه شدم که دو نفر با لباس بسیجی بر آن سوار بودند و طوری وانمود کردند که باید بایستم.
سردار «شجاع» افزود: وقتی موتورسیکلت متوقف می‌شود، دو فرد به ظاهر نیروی بسیج به پیرمرد کشاورز مراجعه می‌کنند و قصد بازرسی بدنی وی را داشتند که در آن لحظه شاکی با درآوردن گوشی خود می‌خواهد از حوزه فعالیت این دو نفر در جاده خاکی خلوت و صحت و سقم آن خبر بگیرد که دو فرد مأمورنما گوشی را از شاکی گرفته و به او حمله‌ور می‌شوند و مبلغ دو‌ میلیون ریال را به زور از وی سرقت می‌کنند.
سردار مجید شجاع، فرمانده انتظامی خراسان جنوبی، ادامه داد: با ارتکاب جرم، دو مأمورنما از محل متواری می‌شوند که پیرمرد بلافاصله موضوع را به پاسگاه حوزه اطلاع می‌دهد و با طرح مهار مناسب دو مأمورنما به وسیله مأموران انتظامی دستگیر می‌شوند.
سردار «شجاع» عنوان کرد: دو متهم ۴۰ و ۵۵ ساله سابقه‌دار و غیربومی در بازجویی‌ها به جرم خود اعتراف و هدف از این زورگیری را تأمین هزینه مواد مخدر اعلام کردند.
گفتنی است با تکمیل پرونده دو متهم با قرار صادره روانه زندان شدند.

دوقلوهای به هم چسبیده فوت کردند

رئیس بیمارستان ایران ایرانشهر در جنوب سیستان و بلوچستان گفت: دوقلوهای نیکشهری که از ناحیه سینه و شکم بهم چسبیده بودند به دلیل نبود امکانات پزشکی پیشرفته در ایرانشهر فوت کردند.
فرهاد دادگر اظهار داشت: این دوقلوها حاصل دومین زایمان طبیعی مادر نیکشهری در تاریخ ۲۳ تیر امسال در بیمارستان ۲۲ بهمن نیکشهر بودند.
وی افزود: مادر به همراه نوزادها برای ادامه درمان و ویزیت متخصص کودکان و نوزادان به بیمارستان ایران ایرانشهر منتقل شده بود.
رئیس بیمارستان ایران ایرانشهر در جنوب سیستان و بلوچستان ادامه داد: این دوقلوها دقایقی قبل به دلیل نبود امکانات پزشکی پیشرفته فوت کردند.
رئیس بیمارستان ایران ایرانشهر گفت: یکی از قل ها دچار ترشحات صفراوی شده بود و باید برای ویزیت فوق تخصص نوزادان و فوق تخصص جراحی کودکان به مرکز مجهزتر اعزام می شد.
دادگر اظهار داشت: با وجود پیگیری های لازم برای اعزام نوزادان متأسفانه به دلیل پذیرش نکردن مراکز بالاتر، این ۲ نوزاد جان خود را از دست دادند.
رئیس بیمارستان ۲۲بهمن نیکشهر چند روز قبل به خبر نگاران گفت: این دوقلوها از لحاظ جسمانی هیچ گونه مشکلی ندارند و تنها مشکل آنان بهم چسپیدگی از ناحیه شکم و سینه است.
دکتر قوام الدین اشرفی زاده اظهار داشت: با توجه به اینکه این نوزادان سالم هستند و تمام اعضای آنها به طور جداگانه کامل است با جراحی پیچیده مشکل به هم چسبیدگی آنان برطرف می شود.
وی افزود: متاسفانه بیمارستان های مجهز کشور از جمله بیمارستان زاهدان، تهران، مشهد، شیراز و کرمان تا کنون این نوزادهای بهم چسپیده را پذیرش نکردند.
وی ادامه داد: دانشکده علوم پزشکی ایرانشهر با این بیمارستان ها مکاتبه انجام داده که تا کنون نتیجه بخش نبوده است.

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
باخبر شدن از
سامانه پیامکی
اشتراک روزنامه

عزیزان علاقه مند به دریافت مرتب روزنامه ساقی آذربایجان از طریق پست می توانند با دفتر روزنامه تماس حاصل نموده و یا به سامانه پیام کوتاه روزنامه پیامک بفرستند.

اشتراک یکساله: 340 هزار تومان

اشتراک شش ماهه: 170 هزار تومان

ضمنا هزینه بسته بندی و ارسال از طریق پست بر عهده روزنامه می باشد.

درخواست اشتراک آنلاین

اشتراک پیامک

برای عضویت در خبرنامه پیامکی، اطلاعات خود را وارد کنید

اشتراک ایمیلی

نظرسنجی

وب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟

نمایش نتایج

Loading ... Loading ...
آذربایجانین گوزه للیک لری
پیگیری وعده مسئولان
  • از مسئولین محترم استان که وعده های آنان در این ستون پیگیری گردیده خواهشمند است توضیحات خود را در خصوص علل عدم تحقق وعده های داده شده جهت اطلاع شهروندان محترم و تنویر افکار عمومی به دفتر روزنامه ساقی ارسال فرمایند.

تصویر روز