روزنامه کثیرالانتشار سراسری صبح ایران
به دو زبان ترکی و فارسی

۱۳۹۷/۱۱/۰۳
روزنامه ساقی آذربایجان
اخبار کوتاه

موزه بازار و مشاغل جزو بهترین موزه های کشور است

فرماندار تبریز از موزه بازار و مشاغل این شهر بازدید کرده و در جریان بخش های مختلف این موزه قرار گرفت.
به گزارش شهریار ،شهرتی فر ضمن بازدید از موزه بازار این موزه را یکی از بهترین موزه های کشور دانسته و آنرا هدیه ارزشمندی از جانب شهرداری تبریز در آستانه سال ۲۰۱۸ خواند.
فرماندار تبریز با اشاره به منحصر بفرد بودن این موزه ، از حیث کاربری و چیدمان، اظهار داشت: به یقین این موزه یکی از منحصر بفردترین موزه های بازار در سطح جهان است چرا که با گشتی در موزه های کشورهای مختلف چنین موزه ای با غنای فرهنگی زیاد بسیار کم یاب بوده و در نوع خود بی نظیر است.
وی در ادامه از تلاشهای عوامل اجرایی شهرداری منطقه هشت تقدیر و تشکر نموده و این کار را نمودعینی یک کار فرهنگی دانست.

رکورد تولید آسفالت ۲۸ ساله شکسته شد

مدیرعامل سازمان عمران از شکست رکورد ۲۸ ساله تولید آسفالت مجتمع تولیدی سازمان عمران خبر داد.
به گزارش شهریار، حسین منیری فر گفت: تولید آسفالت مجتمع تولیدی سازمان عمران در چهارماهه نخست سال به مرز ۱۱۱ هزار تن رسید.
وی ادامه داد: با تدابیر صورت گرفته و با توجه به حل معضلات ومشکلات خرید قیر، گازوئیل، مصالح تولیدی وسایر موانع موجود در تولید آسفالت با رسیدن به مرز ۱۱۰۵۳۳ تن نسبت به ۲۸ سال گذشته به سطح بی سابقه ای رسیده است. با راه اندازی و تولید کارخانجات آسفالت مجتمع تولیدی سازمان عمران شهرداری تبریز از اول سال ۱۳۶۸و بر اساس نتیجه بررسی میانگین تولید آسفالت در طول ۲۸ سال ۱۱۰ هزار و ۲۵۳ تن در هر سال بوده که در مقایسه با تولید آسفالت از اول سال۹۶ تا ۲۳ تیر ۲۸۰ تن کمتر است.
وی همچنین بیان کرد: این مهم علیرغم اوضاع اقتصادی حاکم و استهلاک ۲۸ ساله کارخانجات و ماشین آلات با آغاز رکورد شکنی های تولید آسفالت در سه ماهه اول سال ۹۶ صورت گرفته و در ۲۳ خرداد ۱۳۹۶ رکورد کل سال ۹۵ شکسته شد، اینک شاهد شکسته شدن رکورد میانگین ۲۸ سال از قدمت کارخانجات هستیم.
مدیر عامل سازمان عمران همچنین با اشاره به تشکیل کار گروه ارتقا کیفی آسفالت گفت: این کارگروه در راستای افزایش کیفیت و کمیت تولید آسفالت باحضور نمایندگان آزمایشگاه مکانیک خاک استان، دانشگاه تبریز، مرکز تحقیقات مسکن و شهر سازی و معاونت فنی و عمرانی شهرداری تبریز تشکیل شده است که جلسات این کارگروه بصورت مستمر در محل سازمان عمران برگزار می شود.

توسعه اماکن ورزشی با نگاه انسان محور و جامعه محور صورت می گیرد

شهردار منطقه ۱۰ تبریز توسعه اماکن ورزشی شهر توسط شهرداری را در راستای سیاستهای انسان محور و احتماع محور شهرداری تبریز دانست.
به گزارش شهریار، باقر خوشنواز شهردار منطقه ۱۰ تبریز در مراسم بهره برداری از بهسازی و ساماندهی میدان پاس اظهار داشت: در چهار سال اخیر با هدایت و سیاستگذاری دکتر نجفی، شهرداری تبریز یادگارهای ماندگاری در تبریز خلق کردند که همه این یادگارها ریشه در هویت این شهر دارد.
شهردار منطقه ۱۰ تبریز افزود: در محدوده شهرداری منطقه ۱۰ چهار زمین بزرگ فوتبال پاس، دیهیم، تلاش و آکادمی شهرک امام وجود دارد تبدیل این زمین های خاکی به زمین چمن مصنوعی استاندرد و احداث رختکن، سرویس بهداشتی و همچنین پیست دو میدانی در این زمین ها آنها را به مجموعه های آبرومند و قابل استفاده برای ورزشکاران تبدیل کرده است.
وی با اشاره به اینکه بهسازی و ساماندهی این میدان ورزشی قدیمی توسط معاونت فنی و عمرانی شهرداری تبریز به سرانجام رسیده است، افزود: نصب چمن مصنوعی به متراژ۶۲۰۰ متر مربع، احداث مسیر پیاده روی و دو میدانی، ایجاد کانال دفع آبهای سطحی، سکوی تماشاگران به ظرفیت ۱۲۰۰ نفر، رختکن و سرویش بهداشتی و بهسازی محوطه ورزشگاه قدیمی پاس از جمله اقداماتی بوده است که در این ورزشگاه صورت گرفته است.علاوه بر وجود چهار زمین بزرگ فوتبال ۱۱ زمین ورزشی روباز و سرپوشیده در منطقه داریم که روزانه صدها شهروند در این مکان ها به ورزش می پردازند. پروژه بهسازی و ساماندهی زمین چمن مصنوعی پاس (رهروان شهدا) با صرف هزینه ای بالغ بر ۱۱ میلیارد و ۶۰۰ میلیون ریال به بهره برداری رسید.

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
باخبر شدن از
سامانه پیامکی
اشتراک روزنامه

عزیزان علاقه مند به دریافت مرتب روزنامه ساقی آذربایجان از طریق پست می توانند با دفتر روزنامه تماس حاصل نموده و یا به سامانه پیام کوتاه روزنامه پیامک بفرستند.

اشتراک یکساله: 340 هزار تومان

اشتراک شش ماهه: 170 هزار تومان

ضمنا هزینه بسته بندی و ارسال از طریق پست بر عهده روزنامه می باشد.

درخواست اشتراک آنلاین

اشتراک پیامک

برای عضویت در خبرنامه پیامکی، اطلاعات خود را وارد کنید

اشتراک ایمیلی

نظرسنجی

وب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟

نمایش نتایج

Loading ... Loading ...
آذربایجانین گوزه للیک لری
پیگیری وعده مسئولان
  • از مسئولین محترم استان که وعده های آنان در این ستون پیگیری گردیده خواهشمند است توضیحات خود را در خصوص علل عدم تحقق وعده های داده شده جهت اطلاع شهروندان محترم و تنویر افکار عمومی به دفتر روزنامه ساقی ارسال فرمایند.

تصویر روز